22 Nisan 2010 Perşembe

Neden ve Neden !!

Bulunduğunuz ortamda olması gereken kişi olmadığınız zaman tuhaf bakışlar arasında kalmanız...
Herkes belli şeylerden zevk alırken siz onlardan farklı şeylerden zevk alıyorsunuz diye '' X , farklıdır böyle şeylerden (ki onlar için tuhafın farklı  söyleniş şekli) hoşlanır..'' dendiğinde sizin de onlara boş gözlerle bakmanız !! 

Ya başkalarının beğenilerine hafiften tebessümle (ki bu tebessüm şu an sohbet dahilinizde ben yokum demek oluyor) karşılık vermeniz!! 

Sıradan olduğunuzun bilincinde olmanız ,sıradanlığın herkesle aynı şeyleri sevip aynı şekilde düşünmek olmadığını bilmeniz...ve bunun için (bazen diyeyim de ruh halimi germeyeyim) bulunduğunuz ortam(lar)dan sıkılmanız!!

Yanınızda biri hakkında kötü konuşuluyorsa otomatikman o kişiyi savunmaya başlamak gibi garip davranışlar sergilemeniz..!!

Bazen ciddi anlamda saçmaladığını düşündüğünüz insanlara gıcıklık yapma isteğinize engel olamamanız...Ya da size bir şekilde rahatsızlık vermeye çalışan birini hiç umursamayarak kızdırmanız...!!

Merak ettiğiniz kişilerin olması fakat bilgi edindikten sonra bunların sizin için pek de önemli olmadığını düşünmeniz ve neden merak ettim diye kendinize kızmanız..!

Siz bişey anlatırken etraftakilerin ''aaa ben hiç öyle bir şey yaşamadım, aaa ben olsam hayatta öyle yapmazdım...v.b''cümlelerle yaşadığınızı küçümser ya da alay eder tarzda konuşanların karşısında kusma isteği duymanız...

Size telefon açıp ilk cümlesinde sitem etmeye başlayan arkadaşınıza çok kızmanız ..Telefonu kapatmak istemeniz ama yapamamanız..!!

Share:

11 yorum:

burcu dedi ki...

sabah misafiri geldi:)

bazen cidden saçmalayanlara gıcıklık yapıyorum ne yalan söyleyeyim..bazıları bu zemini kendıleri hazırlıyorlar..

"aaa ben hiç öyle bir şey yapmadım,aaa ben olsam hayatta öyle yapmazdım"cümlesini kuran insana acayip gıcık oluyorum..ve direk böyle söyleyen insanaların kendileri bunları yapmış olma ıhtımalı çok yüksek oldugunu düşünüyorum..ya da şunu unutuyorlar "kimin ne yapacağı hiç belli olmuyor..yapmam dersin yaparsın,yaparım dersin yapamazsın"yani bu hayatta asla büyük konuşmamak lazım..

sitem kısmına gelince..arkadaşlıklarda sitem etmenin ne kadar saçma olduğunu yaşamış hatta yapmış biri olarak çok gereksiz ve saçma buluyorum..arkadaşlıkların baş düşmanı sitemdir dıye dusunuyorum..

ama bu neden neden sorularına cevap veremedım tam:)

papucum kusura bakma bu bıraz yorumluktan cıktı sankı sohbet eder gibi öyle içimden geçenleri yazdım:)

cecil dedi ki...

neden... inan bunları o an sorsan dahi cevap verilemez sana.. bilmezlerki kendileride nedenleri..
valla o gün tersimden kalktıysam dalıyorum o neden olanlara :)))
siten eden arkadaşlar ise sıradan arkadaşlar bence.. dostlar endişe ediyor ulaşamayınca...:) hayırlı cumalar efendim...
akşamki yollayamadım sanma yorumu için özür :)) bu tarz durumlarda siz müdahale ediniz lütfen toprağım...:)
tekrar hayırlı cumalar ..

pabuç dedi ki...

@burcu,
benzer şeylere kızıyoruz sanırım...Zaten benzerlikler değil mi bizleri birbirimize çeken:)

@cecil,
ben de birileriyle dalaşıp kavga etmeyi isterdim aslında...Sinirlendiğim zaman ağlamayı seçip kendimle kalmayı seçmeseydim tabi...SAna da hayırlı cumalar güzel insan..

üryan dedi ki...

cevapları bulursan bana da söyler misin?

neden ya neden?

neden, neden diye sorup duruyorum kendime?
neden adaaaam sen de diyemiyorum?
neden?

cilekperisi dedi ki...

neden biliyo musun, yanlış yerlerde yanlış insanlarla yaşamnak ZORUNDA olduğumuz için..

pabuç dedi ki...

@üryan,
yok ben de bu aralar sadece sorular var cevaplar yok...Hatta ben de cevaplar için düşünecek takat de yok...Tam bir bıkkınlık hali..Kimseyle çekişmesi olmamış insanın kendiyle çekişme hali..

pabuç dedi ki...

@çilekperisi,
belki de böylesi doğrudur bilmiyorum ki..Bazen ne işim var bu insanların içinde diyorum ama değiştirmiyorum onun için susuyorum..

bahar gelsin-HANDAN GÜLER dedi ki...

aynı şeylere kızıyok:))

pabuç dedi ki...

@bahar gelsin-HANDAN GÜLER,
Sen bi de sinirliyken kızdığım şeylerinlistesini görsen ben bile korkuyorum düşününce:) Allahtan sadece yazıyorum kızgınlığını dile getirme konusunda da biraz tembelimdir...Çok kızdığım bişeyi sonradan unuttuğuma bile kızıyorum bazen :)

Onuncu Köyün Adamı dedi ki...

Ne neden..hayat bu soruyu sormakla geçiyor..ve herşeyin bir nedeni oluyor..kişiye göre.

pabuç dedi ki...

@Onuncu Köyün Adamı,
hayatın kendisine soru sormamayı öğrendik...İnsan yine de keşke diyor ''sevgiğim kadar sevilsem saydığım kadar sayılsam ..bu da yeterliydi..'' diye...