Ana içeriğe atla

Neden ve Neden !!

Bulunduğunuz ortamda olması gereken kişi olmadığınız zaman tuhaf bakışlar arasında kalmanız...
Herkes belli şeylerden zevk alırken siz onlardan farklı şeylerden zevk alıyorsunuz diye '' X , farklıdır böyle şeylerden (ki onlar için tuhafın farklı  söyleniş şekli) hoşlanır..'' dendiğinde sizin de onlara boş gözlerle bakmanız !! 

Ya başkalarının beğenilerine hafiften tebessümle (ki bu tebessüm şu an sohbet dahilinizde ben yokum demek oluyor) karşılık vermeniz!! 

Sıradan olduğunuzun bilincinde olmanız ,sıradanlığın herkesle aynı şeyleri sevip aynı şekilde düşünmek olmadığını bilmeniz...ve bunun için (bazen diyeyim de ruh halimi germeyeyim) bulunduğunuz ortam(lar)dan sıkılmanız!!

Yanınızda biri hakkında kötü konuşuluyorsa otomatikman o kişiyi savunmaya başlamak gibi garip davranışlar sergilemeniz..!!

Bazen ciddi anlamda saçmaladığını düşündüğünüz insanlara gıcıklık yapma isteğinize engel olamamanız...Ya da size bir şekilde rahatsızlık vermeye çalışan birini hiç umursamayarak kızdırmanız...!!

Merak ettiğiniz kişilerin olması fakat bilgi edindikten sonra bunların sizin için pek de önemli olmadığını düşünmeniz ve neden merak ettim diye kendinize kızmanız..!

Siz bişey anlatırken etraftakilerin ''aaa ben hiç öyle bir şey yaşamadım, aaa ben olsam hayatta öyle yapmazdım...v.b''cümlelerle yaşadığınızı küçümser ya da alay eder tarzda konuşanların karşısında kusma isteği duymanız...

Size telefon açıp ilk cümlesinde sitem etmeye başlayan arkadaşınıza çok kızmanız ..Telefonu kapatmak istemeniz ama yapamamanız..!!

Yorumlar

burcu dedi ki…
sabah misafiri geldi:)

bazen cidden saçmalayanlara gıcıklık yapıyorum ne yalan söyleyeyim..bazıları bu zemini kendıleri hazırlıyorlar..

"aaa ben hiç öyle bir şey yapmadım,aaa ben olsam hayatta öyle yapmazdım"cümlesini kuran insana acayip gıcık oluyorum..ve direk böyle söyleyen insanaların kendileri bunları yapmış olma ıhtımalı çok yüksek oldugunu düşünüyorum..ya da şunu unutuyorlar "kimin ne yapacağı hiç belli olmuyor..yapmam dersin yaparsın,yaparım dersin yapamazsın"yani bu hayatta asla büyük konuşmamak lazım..

sitem kısmına gelince..arkadaşlıklarda sitem etmenin ne kadar saçma olduğunu yaşamış hatta yapmış biri olarak çok gereksiz ve saçma buluyorum..arkadaşlıkların baş düşmanı sitemdir dıye dusunuyorum..

ama bu neden neden sorularına cevap veremedım tam:)

papucum kusura bakma bu bıraz yorumluktan cıktı sankı sohbet eder gibi öyle içimden geçenleri yazdım:)
cecil dedi ki…
neden... inan bunları o an sorsan dahi cevap verilemez sana.. bilmezlerki kendileride nedenleri..
valla o gün tersimden kalktıysam dalıyorum o neden olanlara :)))
siten eden arkadaşlar ise sıradan arkadaşlar bence.. dostlar endişe ediyor ulaşamayınca...:) hayırlı cumalar efendim...
akşamki yollayamadım sanma yorumu için özür :)) bu tarz durumlarda siz müdahale ediniz lütfen toprağım...:)
tekrar hayırlı cumalar ..
pabuç dedi ki…
@burcu,
benzer şeylere kızıyoruz sanırım...Zaten benzerlikler değil mi bizleri birbirimize çeken:)

@cecil,
ben de birileriyle dalaşıp kavga etmeyi isterdim aslında...Sinirlendiğim zaman ağlamayı seçip kendimle kalmayı seçmeseydim tabi...SAna da hayırlı cumalar güzel insan..
üryan dedi ki…
cevapları bulursan bana da söyler misin?

neden ya neden?

neden, neden diye sorup duruyorum kendime?
neden adaaaam sen de diyemiyorum?
neden?
cilekperisi dedi ki…
neden biliyo musun, yanlış yerlerde yanlış insanlarla yaşamnak ZORUNDA olduğumuz için..
pabuç dedi ki…
@üryan,
yok ben de bu aralar sadece sorular var cevaplar yok...Hatta ben de cevaplar için düşünecek takat de yok...Tam bir bıkkınlık hali..Kimseyle çekişmesi olmamış insanın kendiyle çekişme hali..
pabuç dedi ki…
@çilekperisi,
belki de böylesi doğrudur bilmiyorum ki..Bazen ne işim var bu insanların içinde diyorum ama değiştirmiyorum onun için susuyorum..
aynı şeylere kızıyok:))
pabuç dedi ki…
@bahar gelsin-HANDAN GÜLER,
Sen bi de sinirliyken kızdığım şeylerinlistesini görsen ben bile korkuyorum düşününce:) Allahtan sadece yazıyorum kızgınlığını dile getirme konusunda da biraz tembelimdir...Çok kızdığım bişeyi sonradan unuttuğuma bile kızıyorum bazen :)
Ne neden..hayat bu soruyu sormakla geçiyor..ve herşeyin bir nedeni oluyor..kişiye göre.
pabuç dedi ki…
@Onuncu Köyün Adamı,
hayatın kendisine soru sormamayı öğrendik...İnsan yine de keşke diyor ''sevgiğim kadar sevilsem saydığım kadar sayılsam ..bu da yeterliydi..'' diye...

Bu blogdaki popüler yayınlar

Bir Öğretmenimizle Eğitim-Öğretim Üzerine Röportaj

Röportaj: Pabuç - Aslı Öğretmen
Sevgili blogger dostlarım; Bundan böyle bloğumuzda röportajlara da yer vereceğim.İlk konumuz toplum olarak geleceğimizin oluşmasında temel taşlarımızdan olan eğitim-öğretim kurumlarımız  ve sorunları. Ne yazık ki; eğitim sisteminin çarpıklığından doğan sorunlara temel çözümler getirilmez ise, geleceğimizin risk altında olduğunu söyleyebiliriz. Çocuklarımızın, kimlik, kişilik, kariyer sahibi olmalarını bunun yanında insanlık idealinde hizmet etmelerini esas alan müfredatların öğretim ve eğitim alanında reformların yapılması gerektiğine inanmaktayız. Bu reformlar  ancak zihniyet değişiminin yapılmasıyla gerçekleşebilecektir. Yaşadığımız şehirde, bir ilköğretim okulunda  öğretmenlik yapan bir öğretmenimizle, eğitime dair kısa bir söyleşi gerçekleştirme fırsatı yakaladık.  Fen Bilgisi öğretmenliği yapan "Aslı Öğretmen" bizim ricamızı kırmayarak söyleşi sonrularımızı blog okuyucularımız için bize içtenlikle cevaplandırdı. Bundan ötürü kendisine teşe…

Gözlerim Dalıyor

Gözlerim dalıyor içimde var olan uzaklara.... Noktasını koyamadığım cümlelerime ve ünlemi eksik olmayan düşüncelerime...
Gözlerim dalıyor, Yaşantım içinde bir tarafa ötelediğim Hayallerime..
Gözler dalınca bir tanıdığın gelir derler büyükler, Benim gözlerim dalıyor; beni ben yapan düşüncelerime,sevinçlerime,tebessümlerime..
Gelin ve hiç gitmeyin! Yaşadıklarımın yanında siz de hep yer alın; ötelediklerim,düşüncelerim,tebessümlerim,hayallerim... Beni ben yapan hislerim...


Teşekkürler Rabbim !..

En eski günlerden başlamayacağım bu sefer zira yaş artık tamamen kemale erdi sayılır eskilerden de iyice bi uzaklaştım...
Öyle :" Bir Kasım akşamı doğmuşum..." gibi tamamen klişe şeylere de başvurmayacağım söz!.

Eskiyi yad ettikçe içimi acıtan gerçekleri hatırlıyorum onun için herkesin sürekli dile getirdiği şeyi yapıp anın içinde yaşamaya çalışıyorum, zaten hayal kurmayı yıllar önce bırakmıştım: hayatın gerçekleriyle hayallerimin uyuşmadığını fark ettiğimde..

Çok güzel bir ailem oldu büyürken ve dünyada arayıp bulamayacağım denklikte de bir sevdiceğim ve canlarım...çok şükür ,hep şükür ,sonsuza kadar şükür...

Hayat işte öyle ya da böyle geçiyor herkese ayrı mekanlar ayrı ortamlar ayrı yardımcılar ayrı düşmanlar ayrı imtihan soruları verilmiş herkes bir telaşın içinde yaşayıp gidiyor..Felsefik şeyler yazmak istemiyorum tüm roman olmaya aday hayatlara saygımı sunuyorum buradan ....Yaşayın la yaşayın son nefesinize kadar doyasıya...Gülümseyin, kızın bağırın çağırın sonra pişma…