19 Nisan 2010 Pazartesi

Adı Güzel Kendi Güzel

Seni anarken kelimeler susar, gözyaşı konuşur çağlar..Senin sevgini anlatmaya hiç bir fakirin gücü yetmez..
Senin bizi olan sevgine  layık olamadık Efendim..Biz seni sevdiğimiz kadar seni örnek alsaydık şimdi dünyanın her yanında kardeşlerimiz cefa çekiyor olmazdı..
Biz Senin yoksulu koruduğun gibi  yoksulu kollayamadık Efendimm...Eğer kollaya bilseydik şimdi aç insan kalmazdı..
Biz senin nimete saygı duyduğun kadar nimete saygı duysaydık bir yılda çöpe giden yemekler de bir ülke doyuyor olmazdı Efendim...
Biz ilme Senin kadar önem veremedik Efendim..Eğer verseydik şimdi zırcahil insanlarla dolu olmazdı dünya..
Biz adaleti senin gibi sağlayamadık Efendim..Eğer adalet gerçekten yaşansaydı ezilenler ve ezenler olmazdı ..
Senin yaşamını örnek alsaydık şimdi gaflete dalmaz, günah içinde yüzmezdik Efendim...

 Senin güzel özelliklerini saymaya sayfalar yetmez bizim aczimizi ayıplarımızı da saymaya sayfalar yetmez..
Elimizde sadece Rabbimizin Rahmetine sığınmış ve senin aşkınla yanan yüreklerimiz var...Tüm günahlarımızla karınca misali yolundayız Efendim..!!
Anamız babamın ve canımız yoluna feda Efendim...Seni gerçekten sevenlerden olan senin her alanda örnek alan ,sana layık bir ümmet olmayı Rabbim bizlere nasip etsin...!!
Share:

12 yorum:

Quaresma7 dedi ki...

Kevser'in başına gidip, yanına sokulmaya çalıştığımda: "Sen benim ümmetimden olamassın." buyurmasından korkuyorum. Sebeplerini yazmışsın zaten. Ne diyeyim ki üzerine. Korkularımı yineledin hepsi bu..

burcu dedi ki...

amin

papucum harika bi yazı olmuş..

Hilal dedi ki...

harikaydı Pabuç, öncvelikle O'nu anlattığından güzelleşmiş yazı, birde senin kaleminden çıkınca.. okumaya doyum olmadı

đerkenαя dedi ki...

Esselamü aleyküm ve rahmetullah..

Kardeşim ne güzel ifade etmişsin, kalemine, yüreğine sağlık..

Acziyetimiz ve günahlarımızla o(s.a.v)'in affına sığınıyoruz. Bizide ümmetine dahil eyle güller sultanı(s.a.v)..

Allah razı olsun, dua ile..

pabuç dedi ki...

@Quaresma7 ,
Sırat köprüsünün yarısın da nurları ellerinden alınacaklarla(munafık) ilgili bi yazı okumuştum beni çok etkilemişti...Ve senin şu dediğin evet çok korkunç bir durum..Bunun korkusunu her zaman taşıyacaz..Ama ümitsiz de değiliz inşaAllah...:(

@burcu,
curcum teşekkürler...

@Hilal,
Allah razı olsun güzel insan...

@derkenar,
Allah razı olsun..Aczimizi unutturmasın Rabbim..

Profösör dedi ki...

Sallallahü aleyhi vesellem.

Profösör dedi ki...

Besmele.. Hamdele.. Salvale...

Haftasonu tatili olması münasebetiyle 'Din kültürü ve ahlak bilgisi' öğretmenliği yapan iki genç ziyaretimize gelmişti. Her zamanki gibi sohbetimiz eğitimimizin sorunları üzerine yoğunlaşmıştı. Yanlarında getirdikleri 'İbadetlerimi öğreniyorum' isimli bir kitaba göz attık. Diyanet bu kitabı bastırıp Milli Eğitim yoluyla ilköğretim Okullarında görev yapan Din kültürü ve ahlak bilgisi' öğretmenlerine ücretsiz olarak göndermiş. Bizim de İletişim alnında birkaç söz söyleme hakkımızın olduğunu düşündüğümüz için, kitabın kritiğini onlarla birlikte yapmış olduk. Kitap temiz bir baskı ve renkli çizimleriyle özenle teknik çalışmaları yapılmış. Yine de bir iki püf nokta üzerinde durmamız gerekiyor; bunlardan ilki kitabın adı 'İbadetleri öğreniyorum' ismini taşıyordu. Mutlaka ibadetlerle ilgili ana hatlarıyla bilgiler verilmekte olsa da, salt ibadetlerin dışında da bilgiler içermekteydi. Bu vesileyle kitabın adının 'İbadetleri öğreniyorum' başlığı yerine 'Dinimi öğreniyorum' olsa daha isabetl olmaz mıydı? İkinci püf nokta; kitabı resimleyen ressamın çalışmaları ve kitap metinleri aynı zamanda da CD olarak da verilmiş. Lakin kitap montajında namaz kılan çocuğun resmi ters monte edilmiş. Çocuk ayakta kıyam halinde sağ eli sol eli üzerinde olması gerekirken baskılı kitap halinde önümüzde sol el sağ elin üzerinde durmaktadır. Düşünebiliyor muyuz bu kitaptan milyon adet basılsa! Yazık kontrol de edilmemiş. Asıl bu yazımızın başlığına gelirsek; İslam kültüründe bir kitaba, hatta bir kitabın bir faslına başlarken bile mutlaka "Besmele, Salvale ve Hamdele olarak adlandırdığımız bir giriş vardır. Önce Besmele çekeriz. Sonra Alemlerin Rabbi olan yani alemlerin terbiyecisi olan Allah'a Hamd ederiz. Sonra da Peygamber efendimize, ailesine ve ashabına Salat ve Selam getririz... Ne yazık ki çocuklarımıza dinimizi ve ibatetlerimizi öğreten ve bir başlangıç mesabesini teşkil eden bir kitaba ve bir çalışmaya 'Besmele"yi koymaktan çekiniriz. Kitabın grafik ve mizampajıyla ilgili söylenecek şeyler de var ama bu son yazdıklarım yeter de artar bile. Bir taraftan ibadetlerimizi öğretmeye çalışacağız. Bir taraftan besmelesiz işe başlayacağız! Her iş ehil kişilerin elinden çıkmalıdır. İlimsiz ne din olur. Dinsiz ne ilim. Sürçü lisan ettiysek affola...

pabuç dedi ki...

Pofösör,
çok güzel açıklamışsınız..Biz öyle bir dönemdeyizki ne yaptığımızı bilmiyoruz ya da düşünmüyoruz...Dini kendimize uydurmak gibi bi gaflet içindeyiz..Rabbim hatalarımızı affetsin...Saygılar..

SEVGİ dedi ki...

Amin amin amin....
Rabbim kendine hakiki kul Peygamberine hakiki ümmet eylesin bizi..

mit dedi ki...

Amin arkadaşım. Allah bize, ailemize, sevdiklerimize, hepimize rızasını kazananlardan ve resul-ü ekrem'in ashabından olanlardan olmayı nasip etsin.

pabuç dedi ki...

@SEVGİ,
aminnnn inşaAllah...Biz O'nu hakkıyla sevip örnek alırsak O da bizi inşaAllah ahirette ümmet olarak tanıyacaktır..

pabuç dedi ki...

@mit,
aminnnnnnnnn amiiiiiiiin aminnnnn