28 Mart 2010 Pazar

Papuç'un Hiyeroglif'i

 Altta görmüş olduğunuz yazı benim blog dünyasında ilk yazım...Şimdi diyorum ki ''Bunu yazacağına hiç bişey yazmasaydın Papuç'' ;) Bi hayli yol almışım yazma konusunda (kendime  bi aferim diyesim geldi) Kardeşime şimdi hakveriyorum neden benim yazılarımı okumuyor diye :) Şimdi bile doğru dürüst yazan biri değilim farkındayım ama ilk başlarda harbiden korkunç yazıyormuşum ,bunu anlayabiliyorsam bi hayli ciddiymiş durum dimi :) Kim ilk yazısını bu kadar baştan savma yazabilir benden başka :) Konuyla ilgili not: Resimi yeni ekledim o zamanlar yumurtadan yeni çıkmış civciv gibiymişim :)) Şaşkııııınnn :P

''...aklım başıma bazen geliyo, delirecek gibi oluyorum ama Allah'tan kısa sürüyo demişti bi tanıdığım:))
ya şimdi kitap girişi bi yazı yazacaktım ama gecenin bu saatinde aklıma hiç bişey gelmiyor. İtiraf ediyorum bunları da laf olsun diye yazıyorum..ama bundan sonra da laf olsun diye yazmayacağıma söz veriyorum:) ''

Share:

18 yorum:

ŞANSLI dedi ki...

Merhaba papucum!
Mutlaka insan yazdıkça kendini geliştiriyor ama tarzın aynı bence!her zamanki gibi içinden geleni yazmışsın.İşte ben senin bu yönünü seviyorum.Hep böyle kal.
Sevgiler:)

Kupa Kralı ツ dedi ki...

Blogcular yaza yaza hayvanlar koklasa koklasa demısler :)
Zanmanla insnaın kendını geliştirdiği son derece açık :)
İyi bloglamalar artık takipteyim ;)

gümüş matbaa dedi ki...

bloğunu zçok keyifli yeni keşfettim artık takibimdesiniz

papuç dedi ki...

@ŞANSLI,
teşekkürle güzel görüşün için...Anlaşılabilmek güzel...

@Kupa Kralı ,
hoşgeldin blog profiline baktım da misafirlerimin için de en küçük yaşta olan sensin :) hoşgeldin aramıza ..

@gümüz matbaa,
enteresan bi zaman da sizin yorumunuzu gördüm enteresan tevafuk oldu..Siz de hoşgeldiniz bloğuma ...

mit dedi ki...

Ahahaha! :) Yok yok gülmeyeceğim, ayıp... Ama yine de... muhahaha! :)

papuç dedi ki...

@mit,
işte sen benim ne demek istediğimi anladın...Çünkü yazıyı dün okuyunca ben de en az senin kadar güldümm :)

gümüş matbaa dedi ki...

çok enteresan,
merakkettim bi sakıncaSI yoksa paylaşırmısınız

papuç dedi ki...

DÜn akşam matbaa muhabebti yaptık (ki bizimle pek alakalı bi meslek olmaığı halde) Güzel bi meslek..

gümüş matbaa dedi ki...

hayat tevvafuklarla dolu,güzel bir tevafuk olmuş.
evet çok güzel bir meslek,işimi çok seviyorum

papuç dedi ki...

evet haklısınız tevafuklar hayatın gizemleri...Kitapların evleri oldukları için güzel bir meslek sanırım..

Profösör dedi ki...

Acemi olarak bir bilog açmıştım kendime. İlk yazım hem maksdına uygun olmalı, hemde bazılarımızın duymadığı bir orjinal fikir olsun istemiştim. Bu biloktaki arkadaşlarla tekrardan paylaşmak istedim izninizle;

"BİHİ"

Herşeye besmeleyle başlamak gerekir. Biz de ilk kez bir blog sahibi oluşumuz nedeniyle öncelikle Allah'ın adıyla ilk yazımızı okuyucularımızla paylaşmak istedik. Eski metinlerde ve mektuplarda besmeleyi "Bihi" kısaltma kelimesiyle hatırlatmışlar. "Bihi" arapçada O'nunla anlamını içermektedir. Yani Allah'ı hatırlayarak her işe başlanmış. Bi arapçada harficerdir. İle anlamını taşır. Hi de O anlamını taşır. Kısacası Besmelenin en kısa yazılım biçimidir desek yeridir. "Bismillahirrahmanirrahim" bir cümledir. Her işe başlarken "Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla" başlarım demektir. Bu başlangıç yazımızda her zaman rastlamadığımız, hatta bilmiyenlerimizin olduğunu varsayarak "Bihi" kelimesini paylaşmak istedik.

papuç dedi ki...

@Profösör,
paylaştığınız için teşekkürederiz bizlere de güzel bi hatırlatma oldu ..ve bilgilendirmeoldu tabiki..Evet hayatın her dalında bu büyük bilgi aklımızda olmuyor (Rabbim affetsin ) her söze başlarken yazarken gezerken bakarken yerken içirken herşeyin başı Bsmillah...(Bihi) Allah razı olsun efendim..

Derviş dedi ki...

Yirminci Kural:
Yolun ucunun nereye varacağını düşünmek beyhude bir çabadan ibarettir. Sen sadece atacağın ilk adımı düşünmekle yükümlüsün. Gerisi zaten kendiliğinden gelir.

Otuz Yedinci Kural:
Tanrı kılı kırk yararak titizlikle çalışan bir saat ustasıdır. O kadar dakiktir ki sayesinde her şey tam zamanında olur. Ne bir saniye erken, ne bir saniye geç. Her insan için bir aşık olma zamanı vardır, bir de ölmek zamanı.
(Elif Şafak-AŞK)

papuç dedi ki...

@derviş,
yazıya uygun güzel bi seçim..Sağolun.. şunu öğreniyoruz yaşadığımız sürece..Herkes kendi kurallarını ister istemez çiziyor zaten..Bazen farkederek bazen de farkedtmeden..Evt Allah (ki tanrı denmesinden hoşlanmıyorum) herşeyi mükemmel düzen içerisinde yürütüyor zaman şaşması olmadan ..
Onun için adım attığımızda da bize 10 adım yaklaşacak kadar da değer veriyor insanlara..Onun için ilk adımlar bizden devamı Allah'tan..Saygılar!

Antipatik Yazar dedi ki...

Sen hep harikasın, hep iyisin… Ama yazdıkça kendini geliştirmişsin bencede ;)

papuç dedi ki...

@Antipatik Yazar,
sende ki bu bana karşı pozitifizm halini anlamış değilim :) hep güzel şeyler yazıyon ya yoksa canımımı alacan :))) korkmaya başladım :)

gereksiz adam dedi ki...

boşveeer....

edebiyat dünyasına yeni yazarlar ve edebi eserler kazandıracak değiliz ya... aklına geleni yaz, öyle ya da böyle...

papuç dedi ki...

@gereksiz adam,
evet haklısın ben de öyle düşündüğüm için kötü yazdığım halde devam ediyorum :)