Ana içeriğe atla

Beklenti
Bir erkek,
Kendine güvenen ,bakımlı ve akıllı ister,
Ama bir de yanında huzur bulabileceği kadın da ister..

Bir kadın ,
Kendinden emin, bakımlı ,zeki ve düzenli ister,
Ama bir de sevildiğini hissettirecek erkek ister... (Papuç'un iç sesi ..)

Yorumlar

üryan dedi ki…
erkek yada kadın , farketmez, her ikisi de güvenebileceği bir eş ister..
Profösör dedi ki…
erkek yada kadın , farketmez, her ikisi de hayırlı bir eş ister..
Her iki cins de ister ama sadece şanslı azınlık sahip olur bu kriterlere sahip olanlara...
komançi dedi ki…
herkes umduğuyla değil bulduğuyla evlenir (mizahi yaklaşım)
Anlayamazsin dedi ki…
selamun aleykum.

erkek:annesine babasina,kardeslerine,agabey ablalarina ve butun sulalesine hizmet edecek,yemeklerini yapacak,bulasigini yikiycak,camasirini yikiyip,kusursuz utuluycek bir hizmetci ister.altin gumus itemiycek,sevgililer gunuymus,evlilik yildonumuymus,dogum gunuymus,kafasinin etini yemeyecek ve hediye istemiycek hizmetci ister:))daha bitmedi yeni basladik.cocuk gibi kendisine bakacak hizmetci ister.her istediginin olmasini ister,annesi nasil kuzu gibi buyutmusse,karisinin oyle 10 kat muamele etmesini ister.kafansindaki kadin profiline uygun es ister.ne dese yapacak,asla hayir demiycek bir hizmetci ister:)) ve bir suru sey ister.erkeklerin cogu boyle bir hizmetci ister:)))

kadin:para pul,altin,gumus,panjurlu ev degilde.gercektende kendisini sevecek sayacak,dusuncelerine saygi duyacak bir es ister.kimseye muhtac etmesin ,ama kimseylede yarismasin.akilli olsunki,kiymetini bilsin.kadinlarin cok azi boyle es ister:))

erkek ve kadinlardan bisey anlamiyorum.cok sey bekliyorlar eslerinden.karsimizdakinin zayif yanlarini,icini acitan kanatan seyleri dusunmeden,sunu yap,bunu yap diye emir vermekyten bikmiyoruz.sevgimizi,saygimizi,sadakatimizi,herseyimizi olduruyoruz.bitiriyoruz.hep kendi zorbaligimiz yuzunden.

lafi uzattim farkindayim,nokta.
zühre dedi ki…
normalini yazmışsın anormalini allah kimseye vermesin ne güzel yazı yazmışsın eline sağlık
absalom dedi ki…
pabuççç :)
bak yine yapıyosun yapma bana bunuuuu.

sen eğer kadınlığını hissettirecek gibi bi klişe kullanırsan.
elin absalomuda gelir.
bu nedemek açıkla deyiverir yaaaaa.
hadi bakalım.

dipnöt,
anlayamazsının yorumu beni benden etti yannız belirtmeden geçemicim.

dipnöt2,
psikopat fare yakaladım seni hahaaa.
beni hiç kaale almıyosun küsücem valla.
ne diyorum sana.
sen bi sanatcısın.
iyi bi odun bulduğunda en iyi eserini vericeksin.
umutsuz olmaaaaa :)))
papuç dedi ki…
@üryan,
herkes aynı şeyi söyler ama bu güvenmek günden güne değişin ya da dallanıp budaklanan bi olgumu anlaşılmaz..Yani sadece güvenmekle başlar sonrasında o da olssun bu da olsun bu neden yok şu neden böyle...devam eder gider...insanların istekleri zamanla değişiyor mu ne ;)
papuç dedi ki…
@Profösör,
inanın bana ''hayırlı'' kelimesini söylemeden önce o kadarçok istek sıralıyorlar ki sonunda ''hayırlı olan'' kalıyo ya da unutuluyor..Ama herşeyin hayırlısı olduğu gibi eşin de hayırısını nasip etsin Mevlam..
papuç dedi ki…
@Kediye Kafa Atan Psikopat Fare ,
şans mı bilmiyorum ki...Bazen bakıyorum da insanlar öyle kısmetleri itiyorlar ki hayretle bakıyorum...Bi insanda olabilecek en güzel öelikler varsa daha iyisini beklemeye başlıyor BAZILARI...Hayret ki hayret..
papuç dedi ki…
@komançi ,
herkes umduğunu bulamasa da elindekiyle mutlu olamayı becerebilse ..keşke ;)
papuç dedi ki…
@Anlayamazsin ,
ne kadar güldüğümü söylememe gerek yok sanırım (sen tahmin edersin zaten) Ya öyle bi yazmışsın ki insanın erkelerden nefret edesi geliyo delimisin sen :) Bak böyle yaparsan kızlar evde kalır ,erkekler bizi köle olarak almak istiyor diye ;))

Sorunşu, hiç kimse kendine bakmıyor sürekli karşı taraftan mükemmelini bekliyor :)
papuç dedi ki…
@absalom ,
karşı kıyının delikanlısı ya ben orda kaınlığını hissettirecek mi yazmışım he cıks cıks ..Demişim ki sevildiğini hissetmek ister ''anlamında bi cümle kurmuşum ama tabi sen de bir beyfendi olarak anlamamazlığa vurmuşsun ya neyyse ;)
gereksiz adam dedi ki…
bakımlısını anladım da, akıllı olayı ne ola ki...

fazla akıllı kadın bünyeye zarar verebilir kanımca...:)
ya benim yorumum nerde uzun uzun yazmıştım:(( yoksa göndermeden uçumuşmuyum:(( kalbi frekans tutsun geriis hikaye diye özetleyeyim en iyisi
papuç dedi ki…
@gereksiz adam,
benden söylemesi aptal biriyle de ömür geçmez be ;)

@bahar gelsin ,
sanırım bundan önceki yazıya gitmiş yorumun yayınladım canım :)
Derviş dedi ki…
Erkek KADIN ister, yeri geldiğinde bir adım arkasında duracak, verdiği kararlarını destekleyecek. Yeri geldiğinde yanında olacak "Sen nereye ben oraya, benim yerim senin yanın" diyecek. Bazende bir adım önünde olup erkeğinin ilerlemesine katkı sağlayacak. Gel peşimden hadi korkma ben varım diyecek.

Kadın ERKEK ister, Önünde duracak tehlikelerden koruyacak. Bazen yanı başında olacak koluna girip birlikteliğin tadına varacak. Ve bazen de arkasında duracak kadının, giriştiği işlerde destek olacak, onu şevklendirecek.
papuç dedi ki…
@Derviş,
çok güzel anlatmışsınız..Bu şekilde olmasa da buna yakın yaşananlar var..ama bu sefer de insan bunları yaşayamayanlar için üzülüyor..Şans denen şeye inanmam ama bazıları bu mutluluk konusunda sanki bi adım önde yaşıyorlar hayatı...Hayat ne kadar zor olursa olsun yanınızda sevdiğiniz ve size destek olacak biri varsa daha kolay aşılıyor çaresizlikler..Seveneri ve sevenleri (ki gerçek anlamda sevmek) çok olanlardan olmamız duasıyla...
Hacivat dedi ki…
Erkek de kadında setr ister.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Bir Öğretmenimizle Eğitim-Öğretim Üzerine Röportaj

Röportaj: Pabuç - Aslı Öğretmen
Sevgili blogger dostlarım; Bundan böyle bloğumuzda röportajlara da yer vereceğim.İlk konumuz toplum olarak geleceğimizin oluşmasında temel taşlarımızdan olan eğitim-öğretim kurumlarımız  ve sorunları. Ne yazık ki; eğitim sisteminin çarpıklığından doğan sorunlara temel çözümler getirilmez ise, geleceğimizin risk altında olduğunu söyleyebiliriz. Çocuklarımızın, kimlik, kişilik, kariyer sahibi olmalarını bunun yanında insanlık idealinde hizmet etmelerini esas alan müfredatların öğretim ve eğitim alanında reformların yapılması gerektiğine inanmaktayız. Bu reformlar  ancak zihniyet değişiminin yapılmasıyla gerçekleşebilecektir. Yaşadığımız şehirde, bir ilköğretim okulunda  öğretmenlik yapan bir öğretmenimizle, eğitime dair kısa bir söyleşi gerçekleştirme fırsatı yakaladık.  Fen Bilgisi öğretmenliği yapan "Aslı Öğretmen" bizim ricamızı kırmayarak söyleşi sonrularımızı blog okuyucularımız için bize içtenlikle cevaplandırdı. Bundan ötürü kendisine teşe…

Gözlerim Dalıyor

Gözlerim dalıyor içimde var olan uzaklara.... Noktasını koyamadığım cümlelerime ve ünlemi eksik olmayan düşüncelerime...
Gözlerim dalıyor, Yaşantım içinde bir tarafa ötelediğim Hayallerime..
Gözler dalınca bir tanıdığın gelir derler büyükler, Benim gözlerim dalıyor; beni ben yapan düşüncelerime,sevinçlerime,tebessümlerime..
Gelin ve hiç gitmeyin! Yaşadıklarımın yanında siz de hep yer alın; ötelediklerim,düşüncelerim,tebessümlerim,hayallerim... Beni ben yapan hislerim...


Teşekkürler Rabbim !..

En eski günlerden başlamayacağım bu sefer zira yaş artık tamamen kemale erdi sayılır eskilerden de iyice bi uzaklaştım...
Öyle :" Bir Kasım akşamı doğmuşum..." gibi tamamen klişe şeylere de başvurmayacağım söz!.

Eskiyi yad ettikçe içimi acıtan gerçekleri hatırlıyorum onun için herkesin sürekli dile getirdiği şeyi yapıp anın içinde yaşamaya çalışıyorum, zaten hayal kurmayı yıllar önce bırakmıştım: hayatın gerçekleriyle hayallerimin uyuşmadığını fark ettiğimde..

Çok güzel bir ailem oldu büyürken ve dünyada arayıp bulamayacağım denklikte de bir sevdiceğim ve canlarım...çok şükür ,hep şükür ,sonsuza kadar şükür...

Hayat işte öyle ya da böyle geçiyor herkese ayrı mekanlar ayrı ortamlar ayrı yardımcılar ayrı düşmanlar ayrı imtihan soruları verilmiş herkes bir telaşın içinde yaşayıp gidiyor..Felsefik şeyler yazmak istemiyorum tüm roman olmaya aday hayatlara saygımı sunuyorum buradan ....Yaşayın la yaşayın son nefesinize kadar doyasıya...Gülümseyin, kızın bağırın çağırın sonra pişma…