17 Aralık 2009 Perşembe

Bülent Akyürek'den alıntı..


''Geçen gün, şair Sıtkı Caney ile belediye otobüsüne bindik eve dönüyoruz. Her zaman ki gibi yoksulluktan ,fukaralıktan ,borçlardan konuşup koltuklarımızda pineklemeye başladık. İşte tam o sırada tepemizdeki gencin sesini işittik:
 -Fazla otobüs kartınız var mı abi?
 Yorgunluktan mayışmış gözkapaklarımı aralayıp ''Kimmiş?'' diye bir bakayım dedim. Aman Allah'ım! Başucumuzda fazla otobüs kartı isteyen ''Süperman'' tişörtü giymiş bir genç vardı. ''Sen ,Süperman'sin abi,Sana bilet mi sordular?'' dedim. Oğlan hafifçe sırıttı. Şoförün tam arkasındaydık, onun duyacağı bir sesle ''Ne cüret, sana bilet mi soruyorlar?'' diye haykırdım. Sıtkı Caney:'' Bak hele süper kahramanlar bile zor durumda, gene bizim halimize şükür.'' diyordu muzipçe. Şoför , bir iki dakika sonra gülerek şöyle dedi:
 -Yav bunların normali yok ki,hepsi Süperman hepsi Örümcekadam hangi birini idare edelim biz de şaşırdık!
 Keloğlan yok, Tipitip yok hepsi Süperman ,Örümcek Adam ama ne biletleri var ne de kontörleri. Bu şapşal çağı nasıl atlatacağız bilmiyorum ama benim sabrım kalmadı,şimdilik mizah ediyorum, inşaallah bir gün psikopata bağlayıp odunla kovalamam onları...''

 Bu yazı son okuduğum kitaptan( Öğlen Namazına Nasıl Kalkılır- Bülent  Akyürek)alıntıdır..Farklı konulara çok farklı şekilde yorumlar getirmiş yazar...Çoğu tebessümle okuyorsunuz kitabı...Bundan önceki kitaplarından(İçinizdeki Öküze Oha deyin ) farklı olarak bir hayli sansürlemiş cümlelerini :) Argosu bol olsa da kitaplarını severek okuyorum ben...Çünkü aristokrat değil kendisi bildiğiniz sıradan insan :) Onun içinde benim için özel yazarlardan biridir...
Share:

5 yorum:

SÖZÜN ÖZÜ dedi ki...

hahahaaa çok eğlenceliymiş yaa :)) Bu yazarın kitaplarına bakayım biara.
Süpermenin bileti yok araca binemiyor,kontörü bitmiş çağrı atıyor :)) ha haahha Ne malzeme çıkar buralardan.
Zaman kötü zaman, süper olmak bile yetmeyebiliyor bazen!

SEvgilerle...

mit dedi ki...

hehehe :) Süpermiş ya, çok beğendim :) Okumak lazım. Okuma listeme ekliyeyim hemen bunu da, şöyle Gohor'un altına... Liste uzadıkça uzuyo bu arada :)

papuç dedi ki...

@mit, kitapları hemen almazan liste uzar tabi...önerilen kitabı o hafta içinde alacaksın ki liste uzamasın :) Ben öyle yapıyorum önerilen kitapları hemen alıp okuyorum :)

SİHİRLİSEPET dedi ki...

Bülent Akyürek in kitaplarını bende çok merak ediyorum canım.ama bi öneri bekliyodum açıkcası :)en kısa zamanda alacağım inşaallah.benim okunacaklar listesi de uzadı biraz :) yakında toplu alımlara geçicem herhalde :)))

papuç dedi ki...

@SİHİRLİSEPET, Bülent Akyürek kitapları tebessümle okunur ama mesajları iyidir hemen alınır..Ama argosu fazladır benden uyarması :)