3 Aralık 2009 Perşembe

Ah Hayaller ve Gerçekler Hayal ediyorum da....(ki ben çok hayal kuran biri değilimdir)
Bembeyaz kumsallll , turkuaza dönük renkte bir okyanus , ılık ılık esen rüzgarr,arkanızda yeşilin en güzel haliyle güzel ağaçlar,yanınızda hafif bi müzik....Dalgaları izlerken yudumlanan meyve suyu...yanınızda sevdiğiniz insan ya da insanlar ... ne gürültü var ne sıkıntı var ne stres..haberlerden bi-haber gelkeyfim gel bi yaşam...ne kadar güzelllll dediğinizi duyar gibiyim ve ''aaaa insanoğlunun hayalleri bir yerlerde çakışıyor mu ki''  diyorum:)
  Ve hayatın gerçekleri..Yaşamak zor ,geçinmek zor, sıkıntısı olmayan bir Allah'ın kulu yok..Herkes,  rahat yaşamak istediği için var gücüyle çalışıyor ömrünü daha çok para kazanıp  ''rahat ve sıkıntısız '' hayat için adıyor...Bu arada HaYATın  adayış  telaşında akıp geçtiğini farkedemiyor bile..Ne acı bi durum..Kendimizi adadığımız şey akıp geçerken biz onun için ömür veriyoruz...
  Belki herkesin hayatında ''turkuaz rengi okyonusun yanında hafif rüzgarda  dinlenmek'' gibi imkanları  olmaya bilir ama en az onun kadar bizi mutlu edebilecek şeyleri de göz ardı ediyoruz...Belki önemsemediğimiz için belki dikkat etmediğimiz için ....Belki de kendimizi hayatın zorluklarında sıkıştırdığımız için...
  Hiç kimsenin hayatı güllük gülistanlık değil bu hayatın gerçeği ama güzellikleri de gözardı etmemek de fayda var diye düşünüyorum...Güzel şeyler (olay ve kişiler) bize hayatın içinde ayakta kalabilme enerjisi verirler kıymet bilmek lazım:)
  Ama okyonus kenarında koca bi bardak buzlu çay (aklıma başka bişey gelmedi ayran yazsaydım komik olurdu :P) içmek de süpper olurdu o da bi gerçek....
 
Share:

8 yorum:

Adsız dedi ki...

Ayran olsun bizim olsun pabuç ;)

đerkenαя dedi ki...

Küçük şeyler için çok fazla üzülüp değersizleştiriyorsak yaşamı, böyle güzel anlatımlarlada güzelleştirebilmeliyiz..)
Ben qülümsedim..
Sıcak çikolata iyi giderdi yağmura karşı..
Sevgiyle..

mit dedi ki...

Maalesef insanoğlunun doğasında var elindekinin kıymetini bilmeyip, ömrünü daha iyisini elde edebilmek için çarçur etmek. Halbuki ne diyor yüce kitabımız? "Huzur İslamda..." İslam ne diyor bize? "Allah'a güven, gerisini merak etme sen." Bizse bunları heeeep unutuyoruz.

Neyse, ben biraz çalışayım da para kazanayım :))

ŞANSLI dedi ki...

Hayalin çok güzel.Hayallerinin gerçekleşmesini dilerim.Dört dörtlük yaşam yok anı güzel yaşamak lazım.
Sevgiler...

papuç dedi ki...

@Bahaar, seni mi kıracam bi de yanında lahmacunnn ohhhh beee :)

papuç dedi ki...

@dekenaR, küçük şeylerden (ki bunu bi yazımda belirtmiştim eğer seni mutlu ediyorsa küçük şey yoktur) mutlu olmayı bilmek zordur ama güzeldir :)

Tamam seni de kırmayacam öğleden sonra da sıcak çikolata hüpletiriz:)

papuç dedi ki...

@mit, vayyy HUZUR İSLAMDA ..günün ayın yılın sözünü yazdın arkadaşım helal sana:) Bu ara da son cümle yine güldürdü bilesin :) Senin espri yeteneğin hiiiiçççç bitmesin(90 yaşında bile )

papuç dedi ki...

@ŞANSLI, bu benim gerçekleşmesi imkansıza yakın hayalimdi :)) yinede sağol Allah'tan ümit kesilmez tabi..

Ve çok haklısın 4*4 hayat yok o sadece araba markası:P Yorum için sağolasınnn hep şanslı kalasın:)