Ana içeriğe atla

..ya ile başlayan bi garip yazı:)

...ya nette de çok fazla kişiyle tanıştım
ama yarısından fazlası sürekli hayatla ilgili şikayetlerdeydi..herkesin şikayet ettiği birileri var.
Bu, günlük hayatımızda da böyle. Biz dahil herkes bişeylerden birilerinden şikayetçidir.Herkes
birilerinin  vefasızlığından 
duyarsızlığından,bencilliğinden,kıskançlığından,ihanetinden,yalancılığından..v.b olumsuz yanlarından şikayet eder(doğaldır bunlar)
Benim anlamadığım sürekli şikayet ettiğimiz bu insanlar uzaydan mı geliyor hiç kimse ben kıskancım ,ben ihanet ettim,ben yalan konuşurum,ben vefasızım..v.b gibi şeyler demezz eee o zaman hepimiz şikayetçiysek bu kötü dediğimiz kişiler nerde??

 Ben ben ben ile başlayan cümleleri sevmem amaaa buna benzer cümleler kuracam şimdi
 -İnsanlara zarar verecek boyutta olmasa da benim de yalanlarım olmuştur
 -Kıskandığım kişilerde oldu (neyseki bunlar maddi şeyler değildi)
 -Vefasızlıklarımda çok olmuştur (arayamadığım arkadaşlarım mesela)
 -Kabalıklarım olmuştur(ki bunlardan pişmanlığını duyduğum ergenlik döneminde annemin kalbini kırmış olmam var)
 ....v.b şeyler işte ben de herkes kadar iyiyim ama daha iyi olmak için gayret sarfediyorum :)) kötü yanlarımda var'' kötü insan'' sıfatı alacak kadar olmasam da benimde kötü yanlarım var her insan gibi..Hiç bir zaman üzüldüğüm zaman suçu başkalarına atmadım ya sustum zamana bıraktım ya da konuştum..biliyorum ki bir kere şikayete başlarsam devamı kesinlikle gelir iyisi mi hiç başlamamak:)

Yorumlar

siyah kelebek dedi ki…
ahh be canım hepimiz neticesin de insan değilmiyiz...Bu gün yapmam dediğimiz şeyi yarın yapıyor olabiliriz..Eleştirmeyelim şikayet etmeyelim derken,Aslında eleştirilen ve şikayet edilen bir insan olabiliyoruz..amann takma sen bunlara kafanı boşver.. :))
mit dedi ki…
Ara sıra yalan söylemek dışında öyle kötü bir huyum yok çok şükür. O yalanları da genelde karşımdaki kırılmasın ya da büyük bir tatsızlık patlak vermesin diye söylerim genelde. Beyazzz Yalannn... :)
devenin_bale_papucu dedi ki…
:))) seni tahmin edebiliyorum iyi birisindirr
bi dost dedi ki…
ben bazen "iyi insan" mıyım diye şüphe bile duyuyorum :S
devenin_bale_papucu dedi ki…
Etrafındaki kötü insanları düşün ya da dünyada aklına gelen tüüm kötüleri düşün sonra kendini kıyasla...bakalım kötü müüsn?
bi dost dedi ki…
o zaman kendimi apoyla kıyaslar, oun bi berisine kadar kötüleşebilirim ama:P
devenin_bale_papucu dedi ki…
tamam pişman ettin söylediğime:)) tamam sen iyi biri değilsin böyle kal:)
bi dost dedi ki…
sevme beniiğğğğ!!! :D
devenin_bale_papucu dedi ki…
ne sevecem be seni...sevinli yazıların için mi ,samimi oduğun için mi ,espri kabiliyetin olduğu için mi,ne sevecem seni hee:))
bi dost dedi ki…
hehe:) tişkür ederim:P
ŞANSLI dedi ki…
Sürekli şikayet eden insanlardan hiç hoşlanmam.Bana bu tür insanlar sıkıcı gelir.Çünkü artık onu huy haline getirmiştir.Devamlı ağlar mız mız mız çekilmez doğrusu.
Ama sen kafana takma bu tür insanlardanda uzak dur canım.
İyi geceler...
bahar gelsin dedi ki…
dün bir söz duydum kamil yani olmuş olgun insan incitmeyen ve incinmeyen kişiymiş ne zor bir ölçü di mi

Bu blogdaki popüler yayınlar

Bir Öğretmenimizle Eğitim-Öğretim Üzerine Röportaj

Röportaj: Pabuç - Aslı Öğretmen
Sevgili blogger dostlarım; Bundan böyle bloğumuzda röportajlara da yer vereceğim.İlk konumuz toplum olarak geleceğimizin oluşmasında temel taşlarımızdan olan eğitim-öğretim kurumlarımız  ve sorunları. Ne yazık ki; eğitim sisteminin çarpıklığından doğan sorunlara temel çözümler getirilmez ise, geleceğimizin risk altında olduğunu söyleyebiliriz. Çocuklarımızın, kimlik, kişilik, kariyer sahibi olmalarını bunun yanında insanlık idealinde hizmet etmelerini esas alan müfredatların öğretim ve eğitim alanında reformların yapılması gerektiğine inanmaktayız. Bu reformlar  ancak zihniyet değişiminin yapılmasıyla gerçekleşebilecektir. Yaşadığımız şehirde, bir ilköğretim okulunda  öğretmenlik yapan bir öğretmenimizle, eğitime dair kısa bir söyleşi gerçekleştirme fırsatı yakaladık.  Fen Bilgisi öğretmenliği yapan "Aslı Öğretmen" bizim ricamızı kırmayarak söyleşi sonrularımızı blog okuyucularımız için bize içtenlikle cevaplandırdı. Bundan ötürü kendisine teşe…

Gözlerim Dalıyor

Gözlerim dalıyor içimde var olan uzaklara.... Noktasını koyamadığım cümlelerime ve ünlemi eksik olmayan düşüncelerime...
Gözlerim dalıyor, Yaşantım içinde bir tarafa ötelediğim Hayallerime..
Gözler dalınca bir tanıdığın gelir derler büyükler, Benim gözlerim dalıyor; beni ben yapan düşüncelerime,sevinçlerime,tebessümlerime..
Gelin ve hiç gitmeyin! Yaşadıklarımın yanında siz de hep yer alın; ötelediklerim,düşüncelerim,tebessümlerim,hayallerim... Beni ben yapan hislerim...


Teşekkürler Rabbim !..

En eski günlerden başlamayacağım bu sefer zira yaş artık tamamen kemale erdi sayılır eskilerden de iyice bi uzaklaştım...
Öyle :" Bir Kasım akşamı doğmuşum..." gibi tamamen klişe şeylere de başvurmayacağım söz!.

Eskiyi yad ettikçe içimi acıtan gerçekleri hatırlıyorum onun için herkesin sürekli dile getirdiği şeyi yapıp anın içinde yaşamaya çalışıyorum, zaten hayal kurmayı yıllar önce bırakmıştım: hayatın gerçekleriyle hayallerimin uyuşmadığını fark ettiğimde..

Çok güzel bir ailem oldu büyürken ve dünyada arayıp bulamayacağım denklikte de bir sevdiceğim ve canlarım...çok şükür ,hep şükür ,sonsuza kadar şükür...

Hayat işte öyle ya da böyle geçiyor herkese ayrı mekanlar ayrı ortamlar ayrı yardımcılar ayrı düşmanlar ayrı imtihan soruları verilmiş herkes bir telaşın içinde yaşayıp gidiyor..Felsefik şeyler yazmak istemiyorum tüm roman olmaya aday hayatlara saygımı sunuyorum buradan ....Yaşayın la yaşayın son nefesinize kadar doyasıya...Gülümseyin, kızın bağırın çağırın sonra pişma…