Ana içeriğe atla

Bana burcunu söyle:))

 ÖNCELİKLE Bİ NOT:Resimleri netten tek tek buldum çok yoruldum çookkkk:P burç bilgilerini de netten başka biyerden buldum ve bu postu oluşturdum...çok yoruldum çokkk..Bu arada tek bir burcun özelliği yok o güzel burca kötü bişeyi yakıştıramadım ondan:P :D Yanlış anlamayın benim burcum olup olmamasıyla alakası yok:P Her burca da kendi ünlüsünü hediye ettim...Okurken ben eğlendim bakalım siz ne düşüneceksiniz...Varın sağlıcakla kalın (güp)güzel insanlar...KOÇ (21 Mart – 19 Nisan)

 .. Mars gezegeninin dünyaya yaklaşması ve dünyanın bu durumdan kıllanması koçları olumsuz etkileyecek. Dengesiz davranışlar sergileyebilirsiniz. Kendinize çeki düzen vermeniz için imaj mekıra ihtiyaç duyabilirsiniz.

uğurlu sayınız: Pi sayısı...
Uğurlu taşınız: Erol Taş

Uğurlu gününüz: Anneler günüBOĞA (20 Nisan – 20 Mayıs)

Eşitliği sevmeniz başına büyük dertler açabilir. Kuşlarına yemleri eşit vermek için yemleri saymanız tüm haftanızı alabilir. Kuşlarınız yenilebilir bir cins ise, hiç vakit kaybetmeden mangalı hazırlayın ve bu dertten kurtulun.

Uğurlu sayınız: Set sayısı

Uğurlu taşınız: Atila Taş

Uğurlu gününüz: Sigarayı bırakma günü


İKİZLER (21 Mayıs – 20 Haziran)

Bu kadar şüpheci olmanız çevrenizdeki insanları zor durumda bırakıyor. Kapıcının getirdiği ekmeğin içinde zehir olmadığından emin olmak için, önce kapıcıya yedirtmeniz bir nebze doğal karşılanabilir ama gazeteyi ilk kapıca okutmanız yada pedi ilk kapıcıya taktırmanız çok anlamsız.

Uğurlu sayınız: Doğal sayılardan en doğalı

Uğurlu taşınız: Barni Moloz Taş

Uğurlu gününüz: Elektrik faturasının son ödeme günü
YENGEÇ (21 Haziran – 22 Temmuz)

Arkadaşlarınızı çok ihmal ediyorsunuz. Bırakın aramayı, çağrı atıp ödemeli bile yapmıyorsunuz. Arkadaşlarınızın sizin için yaptıklarını unutmamalısınız. İnsan telefonu olmasa da posta güvercini besleyerek hatta kendini yakmak süreti ile dumanla haber gönderebilir.

Uğurlu sayınız: Avrupa liglerinde bulunan Türk futbolcu sayısı

Uğurlu taşınız: Göktaşı

Uğurlu gününüz: Her Allah' ın günüASLAN (23 Temmuz – 22 Ağustos)

Sağlığınıza dikkat etmeniz gereken bir döneme giriyorsunuz. Her işi sağ elinizle yapmayın. Biraz sol elinizi de kullanın. Hem unutmayın solunu kullanan herkes(siyaset hariç) boksta olsun, futbolda olsun hep başarılı olmuştur.

Uğurlu sayınız: Ölü ve yaralı sayısı

Uğurlu taşınız: Yüz metre ileriye TAŞIndık
Uğurlu gününüz: Mahşer günü


BAŞAK (23 Ağustos – 22 Eylül)

Son bahar geldi ama siz hala ilk baharı unutamıyorsunuz. Biliyorum ilkler önemlidir. Siz de bilmelisiniz ki, mevsimler gelip geçicidir.Ama bir yerde haklısınız. Her mevsimde aynı sıcaklığı bulamıyorsunuz..

Uğurlu sayınız: Sefer sayısı

Uğurlu taşınız: Çakmak taşı-

Uğurlu gününüz: Ramazanın üçüncü günü


TERAZİ (23 Eylül – 22 Ekim)

Terazi burcunun bir özelliği olan denge unsuruna güvenip, ip üzerinde akrobasik hareketler yapmak hayatınıza mal olabilir. Böyle bir olayı düşünmek bile başlı başına bir dengesizliktir. Terazi burcu böyle bir hatayı kabul etmeyecek, gereken mercilere başvurarak hakkını arayacaktır...

Uğurlu sayınız: Yolcu sayısı

Uğurlu taşınız: Böbrek taşı

Uğurlu gününüz: Hafta içi her günAKREP (23 Ekim – 21 Kasım )

Partnerinizin sizinle ilgilenmediğini düşünüyor ve üzülüyorsunuz. Ama işin ilginç tarafı, partneriz de akrep burcu ve o da aynı şeyleri düşünüyor. Yani ortada hiç bir şey yokken üzülüyorsunuz..

Uğurlu sayınız: Cem Uzan' ın el koyulan şirketlerin sayısı

Uğurlu taşınız: Harry potter felsefe taşı

Uğurlu gününüz: Muayyen günü


OĞLAK ( 22 Aralık – 19 Ocak )

Çocuksu düşüncelerinizden kurtulup hayatla yüzleşmenizin vakti geldi. Ama yüzleşme bir tv kanalında olursa çok dikkatli olmalısınız. Çünkü yetmiş milyon sizi izliyor olacak.

Uğurlu sayınız: Ahmet Altan'ın kitap baskı sayısı

Uğurlu taşınız: Musalla taşı
Uğurlu gününüz: Çamaşır günü


KOVA ( 2O Ocak – 18 Şubat )

Ailenizin uyarılarını hiç dikkate almıyorsunuz. Ve hep dikine gidiyorsunuz. Sırf onlara gıcıklık olsun diye kırmızı ışıkta geçiyor,önce sağınıza değil de solunuza bakıyor ve otomatik kapı çarpsın diye basamakta duruyorsunuz.

Uğurlu sayınız: Biletli taraftar sayısı

Uğurlu taşınız: Mezar taşı

Uğurlu gününüz: Ziyaret günü


BALIK ( 19 Şubat – 20 Mart )

Sosyal fobinizi yenmelisiniz. Toplum içinde konuşamıyorsunuz bile. Tamam dilsiz olabilirsiniz ama insan biraz gayret eder. Yarışmaktan sonra en önemli şey azimdir. Bunu unutmayın.

Uğurlu sayınız: Avagadro sayısı

Uğurlu taşınız: Okey taşı

Uğurlu gününüz: Pilav günü

Yorumlar

ramazan dedi ki…
burçlara inanmam,koç burcu doğumluyum.mona lisa burcuma çok yakışmış doğrusu.
muhaber dedi ki…
ikizlerim. burçlara ramazan hocam gibi ben de inanmam. çünkü ikizleri çok kötü gösteriyorlar, iyi gösterselerdi inanırdım. evet bana da naomi çok güzel yakışmış :)
zanzara dedi ki…
owww tamam tv ye çıkmam çok yakındı.sağol ya.gerçekten.owww.bi an tedirgin oldum ama olsun geçer dimi?söylesene geçermi ya oda yazıyomu aldığın yerde O_o :)
buarada güzel çalışma emeğe sağlık...
devenin_bale_papucu dedi ki…
@ramazan hocam kimse inanmıyo burçlara ama bazılarıda tutuyo ne hikmetse:)

@muhaber ..eğerki ben oraya neominin resminin yerine İlyas Salmanın resmini koysaydım görürdük hep beraber ikizlerin neden kötü gösterildiğini:P
devenin_bale_papucu dedi ki…
zanzara ee ben şimdi senin burcunu anlayamadım :P yazmışsız güzel de ben sonuca varamadım:))
zanzara dedi ki…
ben oğlakım:) hani var ya "Çocuksu düşüncelerinizden kurtulup hayatla yüzleşmenizin vakti geldi. " :D :P
devenin_bale_papucu dedi ki…
burçları tekrar okuyup bulmuştum burcunu:))) yine de sağol söyledin
bi dost dedi ki…
benim burç için yazdıklarını çok sevdim:D uydu ama..
uYusUK PasA dedi ki…
Aslanım ben üstelik doğuştan solak :)))

cok emek harcamışsınız yazıya elinize saglık
Adsız dedi ki…
yay hani?
devenin_bale_papucu dedi ki…
yılın @bidost'u senin burcunun duygusallığı dışında kötü huyu var mı ki ben hiç duymadım:))

@uYusUK PasA , ne şımarıyon aslan burcusun diye tamam anladık lidersin:P

@adsız ,yay burcu suya düştü:P yazının başındaki notu okumadın sanırsam :))
:D evet evet biliyodum ugurlu gunumun mahser gunu oldugunu, 4 gozle beklıyorum glsın dıye...
mit dedi ki…
Uğurlu günüm mahşer günüymüş :) (Aslan burcu) Zaten başıma gelen binbir türlü olaydan şansımın pek de yaver gitmediği görülüyor. Ben de ne zaman kıracağım şu şeytanın bacağını der o günü bekler dururdum. Daha çoook beklerim anlaşılan :) Hatta beklemeye razıyım, gelmesin o gün hiç :))

Emeğine sağlık...
The İbrahim Ortach dedi ki…
güzelmiş... zihninize sağlık... kendimi aradım bulamadım ama olsun.
devenin_bale_papucu dedi ki…
Yazımın başında belirtmiştim yine yazayım ..BURDA BİR TEK BURCUN ÖZELLİKLERİNİ YAZMADIM (ÇÜNKÜ O BURCA KÖTÜ BİŞEY YAZAMADIM KIYAMADIM:p)O DA YAY BURCU YANİ BENİM BURCUM :)
Tüm yay burçlarına duyrulur:)
devenin_bale_papucu dedi ki…
@mit ne iş ya sen de böyle arabesk şeyler yazmışsın bi aslan burcuna yakışıyomu bu yani aaa lütfen ne demek şanssızlıklar:)
devenin_bale_papucu dedi ki…
@K.K.A.P.F :)) mahşer günün bekleme yaw sen iyisimi kendine başka bir gün seç..
siyah kelebek dedi ki…
çok ilginç olmuş tam bir zeka işi eline emeğine sağlık hoş olmuş:)
Anlayamazsin dedi ki…
aslan burcuna sahibim,ama hicbir ozelligini hamd olsun tasimiyorum:)rafet elromanla uzaktan yakindan ilgim alakam yoktur,aynlis anlamlamalara kapim kilitlidir:)

demek mahser gunu,cok guzel:)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Bir Öğretmenimizle Eğitim-Öğretim Üzerine Röportaj

Röportaj: Pabuç - Aslı Öğretmen
Sevgili blogger dostlarım; Bundan böyle bloğumuzda röportajlara da yer vereceğim.İlk konumuz toplum olarak geleceğimizin oluşmasında temel taşlarımızdan olan eğitim-öğretim kurumlarımız  ve sorunları. Ne yazık ki; eğitim sisteminin çarpıklığından doğan sorunlara temel çözümler getirilmez ise, geleceğimizin risk altında olduğunu söyleyebiliriz. Çocuklarımızın, kimlik, kişilik, kariyer sahibi olmalarını bunun yanında insanlık idealinde hizmet etmelerini esas alan müfredatların öğretim ve eğitim alanında reformların yapılması gerektiğine inanmaktayız. Bu reformlar  ancak zihniyet değişiminin yapılmasıyla gerçekleşebilecektir. Yaşadığımız şehirde, bir ilköğretim okulunda  öğretmenlik yapan bir öğretmenimizle, eğitime dair kısa bir söyleşi gerçekleştirme fırsatı yakaladık.  Fen Bilgisi öğretmenliği yapan "Aslı Öğretmen" bizim ricamızı kırmayarak söyleşi sonrularımızı blog okuyucularımız için bize içtenlikle cevaplandırdı. Bundan ötürü kendisine teşe…

Gözlerim Dalıyor

Gözlerim dalıyor içimde var olan uzaklara.... Noktasını koyamadığım cümlelerime ve ünlemi eksik olmayan düşüncelerime...
Gözlerim dalıyor, Yaşantım içinde bir tarafa ötelediğim Hayallerime..
Gözler dalınca bir tanıdığın gelir derler büyükler, Benim gözlerim dalıyor; beni ben yapan düşüncelerime,sevinçlerime,tebessümlerime..
Gelin ve hiç gitmeyin! Yaşadıklarımın yanında siz de hep yer alın; ötelediklerim,düşüncelerim,tebessümlerim,hayallerim... Beni ben yapan hislerim...


Teşekkürler Rabbim !..

En eski günlerden başlamayacağım bu sefer zira yaş artık tamamen kemale erdi sayılır eskilerden de iyice bi uzaklaştım...
Öyle :" Bir Kasım akşamı doğmuşum..." gibi tamamen klişe şeylere de başvurmayacağım söz!.

Eskiyi yad ettikçe içimi acıtan gerçekleri hatırlıyorum onun için herkesin sürekli dile getirdiği şeyi yapıp anın içinde yaşamaya çalışıyorum, zaten hayal kurmayı yıllar önce bırakmıştım: hayatın gerçekleriyle hayallerimin uyuşmadığını fark ettiğimde..

Çok güzel bir ailem oldu büyürken ve dünyada arayıp bulamayacağım denklikte de bir sevdiceğim ve canlarım...çok şükür ,hep şükür ,sonsuza kadar şükür...

Hayat işte öyle ya da böyle geçiyor herkese ayrı mekanlar ayrı ortamlar ayrı yardımcılar ayrı düşmanlar ayrı imtihan soruları verilmiş herkes bir telaşın içinde yaşayıp gidiyor..Felsefik şeyler yazmak istemiyorum tüm roman olmaya aday hayatlara saygımı sunuyorum buradan ....Yaşayın la yaşayın son nefesinize kadar doyasıya...Gülümseyin, kızın bağırın çağırın sonra pişma…