3 Ağustos 2009 Pazartesi

Küçük bir oyun

kablo,yeşil,peynir,kokmuş çorap:)),duman,gülmek,uyku,üzüm yaprağı,telefon faturası,şımarık,ateş,kazma,sepet,kirpik,anahtar....


NOT:Bu kelimelerin geçtiği iki cümle yazmanızı istiyorum ..hadi bakalım hayal gücünüzü görelim güpgüzel insanlar:))
Share:

13 yorum:

Adsız dedi ki...

off 2 cümle de amma zormuş yaa :D

şımarık*, uzun kirpikli*, uykucu* kızını, telefon faturası* yüksek geldiği için duvara bağlı olan yeşil* kabloyu* kesmekle tehdit etti ateş* püskürterek.
kızı ise annesinin kirli sepetindeki* küflü peynir* gibi kokan çoraplarını* koz olarak kullanmayı düşündü gülerek*.

duman, üzüm yaprağı, kazma ve anahtarı kullanmadım ama olsun :P

devenin_bale_papucu dedi ki...

@::RockunzeL:: zor demişsin ama güzel cümleler kurmuşsun :) gayet hoş olmuş ...sağolasın

yuri dedi ki...

yeşil üzüm yapraklarının altında şımarık köpeğimiz boncuka peynir atıyordum ki kirpiğim gözüme kaçtı içeriye gözümü yıkamak için girecekken ayağım kabloya takıldı oda ne kapı kilitliydi anahtarı bulmam gerekiyordu üstelik bir koku geliyordu burnuma hay aksiydi gözleme yaptığımız ateşi söndürmemiştim dumanı tütüyordu, kazmayı alıp toprakla üstünü örttüm ateşin.içeri girdim kirpik gözümden çıkmıştı bereket. böğürtlen sepetimi ararken abimin kokmuş çoraplarına rastladım gülmek istedim gülemedim ıyykk :)) bu arada telekomdan icra yazısı geldi 1 ay içinde ödemezsek kesiceklermiş peeh peh!

aha iki cümlelikmi olucaktı:))) ben aştım kendimi:P

devenin_bale_papucu dedi ki...

:))) @yuri tşk cümlelerrrr için ..

İ.x.İ.r dedi ki...

Çok zor.Kendimi ifade ederken bile zor cümle kuruyorum.
Yapamadım:/

devenin_bale_papucu dedi ki...

@İ.x.İ.r yapabilirsin ben sana güveniyorum:)) ayrıca herkes az ya da çok kendini ifade edebilir.. sen yazarak edemeyebilirsin ama konuşarak edersin bu kişiden kişiye değişir..sağlıcakla kal..

muhaber dedi ki...

kablo,yeşil,peynir,kokmuş çorap:)),duman,gülmek,uyku,üzüm yaprağı,telefon faturası,şımarık,ateş,kazma,sepet,kirpik,anahtar...

Birinci cümle: En sevdiğim şeyler, yeşil, peynir, gülmek, uyku, üzüm yaprağı ve kirpiktir.

İkinci cümle: En sevmediğim şeylerse, kokmuş çorap, duman, telefon faturası, şımarık, ateş, kazma, sepet ve anahtardır.

Not: Çocuklarla uğraşa uğraşa basitleşir ve çocuklaşır öğretmenler...

devenin_bale_papucu dedi ki...

@muhaber, cevap için tşk ediyorum not kısmına yazdığınız ilk cümleye katılmıyorum diğer cümleyi de cevaplarda uygulamayla gösterdiğiniz(ki hoş bir yaklaşım) için alkışlıyorum sizi..sağlıcakla kalınız..

yabancimadde.com dedi ki...

buyrun iki cümle :)

yerdeki kokmuş çorapların neden koktuğunu araştırırken ayağı kabloya takıldı ve onları yeşillenen küflü peynirin kokuttuğunu farketti.

üzüm yaprağına bakarak uyuduğu yıllarda telekomdan gelmiş kol gibi telefon faturasını ateşe verdikten sonra tüm dumanı soluduğu anda gülerek şımarıklaştı ve anahtarı sepete atıp kirpiklerini kırpıştırarak kırk yaşından sonra azdı.

devenin_bale_papucu dedi ki...

@yabancimadde.com öncelikle blog sayfama(!) hoşgelidiniz burda kahve ikramı felan yok özr dileriz:)
Vee cümleler için teşekkürler

İbrahim Ortaç dedi ki...

kablo,yeşil,peynir,kokmuş çorap:)),duman,gülmek,uyku,üzüm yaprağı,telefon faturası,şımarık,ateş,kazma,sepet,kirpik,anahtar....

Bu kelimelerin geçtiği iki cümle yazmanızı istiyorum ..hadi bakalım hayal gücünüzü görelim güpgüzel insanlar:)) x 2 :PpP

ramazan dedi ki...

Bahçemde "kazma"işinden sonra, "yeşil" "üzüm yaprağı"nı "sepet"e koyarken,bir yandan yaktığım "ateş"in "duman"ı tütüyor,çalışırken terden "kokmuş çorap"larımı çıkarmaya çalışırken,postacının verdiği"telefon faturası"nı getiren boynuna "kablo" dolamış,"kirpik"lerinden"uyku" mahmurluğunu atamamış elinde "peynir"ve "anahtar"taşıyan"şımarık"komşu çocuğunu izlerken ve bu kelimelerin tümünü bir cümleye sığdırmaya çalışırken "gülmek"geçti içimden.

devenin_bale_papucu dedi ki...

@İbrahimOrtaç seni de bir sürü zahmete soktuk ya cümleyi 2 kere kopyalamak zorunda kaldın:))sağolasınn..

@Ramazan, hocam Allah gülümsemekten ayırmasın inşaallah..Sağlıcakla kalın..