12 Ağustos 2009 Çarşamba

adın, yaşın,işin,memleketin seni tanımam için yeter...miii?

Karşı taraf: selam
elektrikli_tel(ki ben oluyorum): aslm
K.T: Nasılsınız?
elektrikli_tel: İyi tşk sizi sormalı..
K.T:Ben de iyi tşk, adınız ne?
Elektirkli-tel:Safiye(duruma göre değişiyor bazen zekiye de olabiliyorum:P)

K.T:memnun oldum safiye hanım..nerden?
Elektirkli_tel: Aslen etyopyalı ama tanzanya da ikamet ediyorum(:P)

K.T: Nasıl ya!Peki yaş kaç
elektirkli_tel:65 den gn aldım ya siz?

K.T: ya ne gıcık bişeysin,seni tanımaya çalışıyorum..
....the end ..zaten umduğum tepkide bu..neden mi adımı ve memleketimi öğrenerek bi insan beni nasıl tanıyabilir..çekilmez biriyim(kesinlikle sadece net ortamında böyle:D)Kimse beni tanısın diye bu ortamda değilim sohbet edip biraz kafa dağıtmak için geliyorum buraya... garip ama çok güzel sohbet ortamları da oluyor, adımı yaşımı işimi şehrimi sormadıkları halde:)


Not: Resimdeki tontonla uzaktan yakından bir ilgim yok hemcinsim olması dışında:) Bir de çok bi zaman sonra ölmez sağ kalırsam benim de onun gibi olacağım gerçeğini çıkarırsam...
  Sevgi ve huzurla kalın (güp)güzel insanlar...
Share:

8 yorum:

mehmetadin dedi ki...

evet ilk nerelisin sorusuna günlük hayatta da gıcık oluyorum ona göre şehirsel analiz yapıyorlar mesela şuralıyım peh adam çıkmaz buralıyım oraya kız vermem :)başıma geldi ondan biliyorum :(

Kaldırım çocukları dedi ki...

ahaa şimdi misal ben Antepliyim :D ben antepliyim deyince geneli uzaklaşır. akabinde şu soru gelir " kürt müsün? arap mı? " ebenin renkli fotoğrafı derim bende... aman saçma salak insan tipleri işte. ben genelde küfür yiyorum öyle biri ocağıma düşerse. ama artık politikamı değiştirdim. Dominikliyim diyorum :) sadece ismini seviyorum oranında:d cok saçmaladım farkındayım. Ezcümle sevmiyorum bu olayları...

devenin_bale_papucu dedi ki...

bizimkilerde de vardır acayipppp derecede bölgelere şehirlere hatta ve hatta ilçelere göre insanları etiketleme...karşılarına çıkıp öyle demeyin her milletin iyisi var kötüsü var dediğinizde de önce hım haklısın felan diyolar sonra kaldıkları yerden devam ediyorlar...milletçe var sanırım böyle bi hastalığımız Allah tedavide yardımcımız olsun:)

mehmetadin dedi ki...

kronikleşmiş artık bu pekte iyileşeceğini sanmıyorum ama Allahtan ümit kesilmez demişler :)

devenin_bale_papucu dedi ki...

bi benim korkaklık hastalığım bir de bu insaları ırklarına göre ayırma hastalığı iyileşmeyecek galiba..dediğin gibi Allahtan mit kesilmezzz:)

mit dedi ki...

Eski mIrc zamanlarını hatırlattı bu yazı bana :) O zamanlar internet memleketime yeni gelmiş, chat denilen şey hayatımıza yeni yeni girmeye başlamıştı. Ve o zamanlar da ilk sorulan soru "asl" idi. "Age-sex-location" yani "Yaş-cinsiyet-mevkii" :) Aradan 10 yıl geçmiş ama bakıyorum da hiçbir şey değişmemiş.

Hatırlıyorum da, ilk chat muhabbetimde karşımdakiler "asl" yazınca "Bu adamlar niye bana Aleykum selam deyip duruyo ya?" diye sormuş ve yanımdaki internet kurdu arkadaşımın gülerek sandalyeden düşmesine yol açmıştım :)

devenin_bale_papucu dedi ki...

Bundan daha da komiği son cmleleri ''ya sen ne gıcıksın sen ne uyuzsun ''olanlar sonra nerde sizi görse konuşmak için fırsat kolluyo..

hee demek asl o demekti hee:))))))) ben de diyom asl ne demek ..vay ben bilmiyom deme bak bilmediğini Allah ayağına kadar getiriyo:)) yorum için saol @yorgun savaştı(geleceğin reklam yıldızı):)

ELİF..den dedi ki...

Evet ya neden ilk şehiri ve yaşı sorarlar anlamam,ne işine yarayacaksa degil mi?
Hiç chat yapmadım ama bir dönem okeye dadanmıştım oradan biliyorum.