24 Haziran 2009 Çarşamba

Sus DBP Suuuss

   O blog senin ,bu blog benim ;bloglar arasında geçiş yapıp duruyorum bazılarını okuyorum temelinde insan var bloglarında ..Benim de insanlar özel ilgi alanıma girdiği için bazılarının yazılarını okuyarak onları tanımaya çalışıyorum(kendi çapımda)Şimdi anlayamadığım bi konu var bloglarda çok çok rahat (konuşma tarzı olarak)insanlar var bu insanlar normal hayatlarında(ki burasıda anormal hayat değil tabikii)arkadaş ortamında ya da iş ortamında ya da aile ortamlarında bu kadar rahatlar mı,burada konuştukları gibi rahat ifade edebiliyorlar mı kendilerini ya da sinirlendiklerini burdaki gibi belli ediyorlar mı,kelimeler ağızlarından burdaki gibi sansursuz çıkabiliyor mu ,şikayetlerini burdaki gibi dile getirebiliyorlar mı?...v.b. Bunu ciddi anlamda merak ediyorum..burda herkes o kadar rahatkii yazıları okurken bende bi tuhaflık var heralde diyorum:)) çünkü nrmal hayatta herşey çok olağan monoton ,etrafımızda öyle her  istediği kelimeyle istediği tarz örnekler verebilen kişiler yok(samimi arkadaş ortamları dışında diyeyim bari de beni uzaylı sanmayın)Benimkisi şikayet değil emin olun çünkü bir çok yazıyı bende okuyorum hatta bazı blog yazarı arkadaşların yazılarının bir yenisi ne zaman gelir diye de meraklanıyorum:)Bu yazılar ,burada tanınmamanın ya da kendin gibi olabilmenin rahatlığından mı yazılıyor yoksa gerçekten böyle bir yaşamları mı var bu yazarların!!Eğer cidden burdaki gibilerse etraflarında onları destekleyenlerin ve garip karşılayanların sayısı eşit olabilir(ben destekleyenler tarafında olurdum heralde)..Bu paragrafı burda bitiriyorum :)
   Benim blog açmamdaki asıl sebep farklı kişilikleri tanımak istemem ve onların duygularını aktardıkları yazılarından bişeyler alabilme fırsatı sanırım ,2. sıra da ise aklıma estikçe bişeyler karalamak(malum yazar değilim yazar olacak halim de yok )okuduğum kitaplara ek olarak burda da yazılanları alarak ben de düşüncelerimi güzel ifade edebilmeyi sanırım bir süre sonra öğrenebilecem..Çok güzel yazıları olan kişiler var bu ortamda..Şimdi bu paragrafıda burada sonlandırıp başka bir dala konacam:))
  Bunu söylemezsem çatlarım heraldeeee hani blogar kişilerin dünyasıdıryaa (düşünce yapısıdır hayata bakışıdır insana bakışıdır kendini ifade etme yeridir felan filan)Allah aşkınaaaaaaaaa insan blogunda neden ayağındaki ayakkabısını çekip fotosunu bloga koyma gereği duyarrr :)))))))))))))(yine bu içimdeki kötü sesi susturamadım,ama bu nasıl bi mantık anlamadımkiiiii )..Diceksiniz ki okumaa DBP okumuyocam zaten ama işte 'o blog senin bu blog benim zıp zıp zıplarken''rastlıyorum böööyle enteresan bloglara...Bi insanın kendini ifade etmesi bu mudur ..yokk en iyisi susmakk yoksa yine kötü DBP açacak çenesini ve malum sonra etrafında çenesini kapattıracak kimse kalmayacak...
  Bu tip şeylere oldum olası sinir olduğum için beni gerdii bu konu..yani banane ya da sanane benim ne giydiği(N)mden,yediği(N)mden..mantığı ne ki bunun ..hım ben sustum mu demiştimm...
  Akıllı ve zeki veee imanlı güzel insanlar iyi ki varsınızz..Bu dünyanın sizlere ihtiyacı varr
Not:cümleler olabildiğince kötü görünüyo olabilir ..buna rağmen ne demek istediğimi size aktarabildiysem ne mutlu bana
Share:

13 yorum:

bi dost dedi ki...

aktardın aktardın:)

kendi açımdan cevap veriyim, gerçek hayatta tabi ki bu kadar rahat değilim. öyle olsam adımı fotoğrafımı filan gizlemezdim zaten:) samimi olduğum arkadaşlarımın yanında buna yakınım belki ama, bu kadar yine olamaz yani.. ayrıca ben zaten konuşurken yazıdaki kadar güzel ifade edemiyorum kendimi. bu açıdan sorunluyum :P yazdığı kadar konuşamayan bi insanım:)

bi de, ayakkabının resmini çekse yine anlıycam bi yere kadar, sonuçta insan yeni ciciler alınca herkese göstermek istiyo:) ama ayaklarına giyip öyle çekiyolar ya o komik oluyo lan.. hele bi de elbiseyi giyip çekiyolar resmi, kafayı kesip koyuyolar ahaha :D o daha komik bak :Pp

devenin_bale_papucu dedi ki...

@bi dost ,senin ruh ikizini tanıyorum o da sanalda:)) yaw bi de siz birbirinizi tanısanız süper olacak..senin de nasıl biri olduğunu az çok tahmin edebiliyorum:) gerçek hayatla ortak en belirgin özelliğin zeki biri olman olabilir :))

bi dost dedi ki...

aha, kimmiş o ruh ikizim kız? nolur irkek olsun nolur, bi ruh ikizi bulamadım da şu kısa ömrümde :Pp :D zeki mii, estaa piti piti, aptalın kralıyım ben:)

devenin_bale_papucu dedi ki...

sana bi iyi birde köpkötü bi haberim var:) ruh ikizin irkek diyiillllll:) ama yazılarından anladığım kadarıyla aynısınız siz ya...o elektiriği:))))) alıyorum sizdennn
ikiniz de varolun emiii..

bi dost dedi ki...

e:) kim ki blogcuysa söyle madem ben de tanıyım:)

devenin_bale_papucu dedi ki...

blogcu değil:) senin adın esra değil dimiii:) o kadar yaniii anlaa:)

bi dost dedi ki...

esraa :S sen kimsin yaa nerden biliyosun adımı??

Quaresma7 dedi ki...

O zaman Ya olduğun gibi görün ya göründüğün gibi ol mu denilmeli?:)

devenin_bale_papucu dedi ki...

@bi dost , inanmıyorum yaaaaaa..ben snin adını tabiki bilmiyorum senin ruh ikizin dediğim kişinin adı ESRA..bu işe şaştımm yawww ,yok yani esranın blogda olmadığını bilmesem seni O sanacam kafam karıştı:))

@Quaresma7, her zaman dediğin gibi olmalıyız zaten :)

mit dedi ki...

Ben gerçek hayatta pek konuşkan biri değilimdir. Ağır başlılığımla tanınırım. Ama gelin görün ki önüme bi kağıt kalem konulduğunda dünyanın en geveze insanı olabilirim. Hikayeler yazarım, resimler çizerim, karikatürler... gerçek hayatta bu yazdığım veya çizdiğim şeyleri çok yakın dostları dışında herkesle paylaşamam çünkü. Mazallah deli zannedip akıl hastanesie falan yatırabilirler çünkü :)

Kıyafet fotolarıa gelince... Sonuçta burası blog ortamı. Herkes başkalarına yada toplma zarar vermedikçe istediğini yapmakta özgür. O onun zevkidir, onun bloglama stilidir. Saygı duyarım. Takip etmem ama saygı duyarım. Onu da seven ve okuyan birileri mutlaka vardır.

devenin_bale_papucu dedi ki...

@mit , kimsenin kimseye deli diyecek hali kalmamış ki :) herkes artık biraz delii:)

Diğer konuya gelince tabiki insanlar istediklerini yapabilir bana saçma geliyor bazı şeyler..kimsenin ne kadar güzel olduğu ne kadar gzel giyindiği...v.b bni ilgilendirmiyaşamımda onun için burda da umrumda değil, kim ne giymiş ne yemiş ye almış..bunları hiç tanımadığı ,insanlarla paylaşmaları bana fghfh geliyo( buraya kelime bulamadım kimseyi de kırmayayım diye böyle yazdım:D)
Bende eleştirile bilirimm bnim yazılarımda berbat meselaa bunuda söyleye bilir birileri...
İşte böylee ,bananeee senin yeni aldığın ayakkabıdannn terliktennn :PPP ..:))))

bi dost dedi ki...

şaka şaka adım esra değil ahaha:D

devenin_bale_papucu dedi ki...

şehirler tutmadığı için o kadar korkmadım zaten:)hem esra olup hemde Ankaralı olsaydın tırsacaktım:)