Ana içeriğe atla

SiGaRa öldürmez süründürür

  Sigara içmem içilmesini de istemem (ki herhalde kimse benim bu fikrimi önemsemez) Dikkatimi çeken çoook enteresan bi'şey var. Filmlerde sigaralara sansür koyuluyor , hay Allahımmm sigaraya sansür koyuluyor ama aynı filmde insanlar bir birlerini öldürüyor,uyuşturucu alıyorlar, küfrediyorlar ne bileyim sigaranın dışında ne varsa her bir kötü faliyetleri yapıyorlar ama sansürün alası sigaraya yapılıyor! Hatta öyle ki filmlerdeki ,zanlıyı takip eden ajanların  anlaşılmadığı gibi(!)filmlerde dizilerde sigaranın sansürlendiği anlaşılmıyor!  RTÜK çalışanları bence siz dikkati daha çok sigaraya çekiyorsunuz :)Yok yani amacınız buysa bilelim yaniii,amaç sansürse söyleyin yönetmenlere sigara içirmesinler oyunculara ya da sigaranın paketine yazdığınız yazıları dizilerde alt yazı olarak geçin:))Büyük harflerle yazmayı unutmayın belki etkili olur:) Sigara paketlerindeki yazılardan etkilenip sigarayı bırakan kaç kişi var o da benim açımdan merak konusu,varsa aranızda bu şekilde sigara bırakan beni haberdar etsin lütfen :))
 Sigarayı bırakmayacağını sandığım ama bırakan bir kişi tanıyorum O da 10 yaşındaki kızının ağlayarak kendisine yalvarmasından etkilendiği için bırakmıştı..
 Sigara içtiğiniz parayı her ay bir fakire verseniz öbür dünyanızı kurtarırsınız kanısındayım  bu da benim sigara paketi yazım :))
  sigarasız ve sağlıcakla kalın,güzel ülkemin güzel insanları

Yorumlar

ramazan dedi ki…
sigara hayatta düşman olduğum şeylerin başında geliyor.ilkokul öğretmenimin bir sözü yetti,"sigara zararlıdır".başka söze gerek varmı.insanlar biraz mantıklı yaşasalar ne olur.biz de temiz bir dünyada yaşasak.
filmlerdeki diğer zararlılar için yazdıklarınıza aynen katılıyorum.
devenin_bale_papucu dedi ki…
Biri bana çıkıp futbol takımı tutmanın ve siara içmenin 3 mantıklı yönünü söylesin ben de bir daha 300 sayfadan az kitap okumayacağım sözünü verecem :)
özellikle sigara hem kendine hem etrafındakilere zarar ...yorum için sağolun
FASLI dedi ki…
Geçen gün eşimle dizi izlerken sigara'nın sansürlendiğini gördük. Neden ? Çünkü zararlı ama alkol de zararlı. Dikkatimi çekiyor dizilerde alkol' özendiriliyor. Önceden bu kadar değildi.
devenin_bale_papucu dedi ki…
Ben sigaraya dikkati çekiyorlar bunun farkında değiller..neyse bloguma hoşgeldiniz:))yorum için tşk
devenin_bale_papucu dedi ki…
bence olacaktı ne olacak benim bu eksik kelime yazmalarım inş.Türkçe öğretmeni bi okuyucum olmazz :)rezil olmak varr
Dolunay dedi ki…
sıgara paketı yazını tuttum :)
devenin_bale_papucu dedi ki…
@dolunay ,Allah bilir sigara da içmiyorsundur dimii:))
gereksiz adam dedi ki…
kötülüğün anası sigara sonucunu çıkartabilir miyiz burdan..:)

sigara içerim, bırakmıştım başladım.. çok eğlenceli oluyor çay-kahveyle.. kısmetse huzura eriince bırakacağım tekrardan da huzur bana uzak şu ara..
devenin_bale_papucu dedi ki…
''kötülüğün anası''diyemeyiz dememeliyiz zira bu kötülüğe hakaret olur :))lütfen kötülüğü bir sigara kadar ufaltıp cebimize atmayalım:)
sigarayı bırakmanız için huzura ermeyi beklemeyin bence ..dedim bunu da şimdi çay ve kahveyle daha iyi ne gider aklıma gelmiyor ki alternatif sunayım size:)
neyse inş bırakırsınız sigarayı
? dedi ki…
şu merakın yokmu:)sigara içmem içenide sevmem sözün ön yargıcı olmammışmı:(ben içiyorum bu şumu demek sen beni sigara içtigim için dışlıyacakmısın?olmadı bu işte..sigaranın insan saglıgına olan zararlarının bilincinde yiz hepimiz ama ona keza içme oranı içmeyenlerden çok içenler baskın.ben sigara içenler gurubundayım şuan.bana zarırarınıda biliyorum bu zararı bildigime karşın bırakmayı denemedimmi denedim tabi,sonuç fiyasko oldu:(çünkü alınan sigara miktarı vucutta bagışıklık olarak daha yogun.kısacası ben bir sigara bagımlısıyım diyorum.bu güzelmi elbette hayır kimsenin içmesinide istemem,hatta bu illetin üretimini kökten kuruturdum.hayat bazen yaşadıklarımızın yanında sigaraya teşfik ediyor.
devenin_bale_papucu dedi ki…
sigara içmem evet ama içeni de sevmem demedim asla da diyemem sevdiğim nerdeyse tüm insanlar sigara içiyor:)) annem mesela:)
ya benim birini sevmemem için ya israilli olması lazım :P ya da Allaha düşma olmasıya da Mülüman düşmanı olması(öldürmek boyutunda) ya da kibirli biri olması lazım...onun dışında sevemeyeceğim insan olmaz ...Sigaranın mantiği yok benim fikrimce :)) onu dışında zaten zararlıda ..hoş bunu siz de biliyorunuz ..
sağlıcakla kalınız

Bu blogdaki popüler yayınlar

Bir Öğretmenimizle Eğitim-Öğretim Üzerine Röportaj

Röportaj: Pabuç - Aslı Öğretmen
Sevgili blogger dostlarım; Bundan böyle bloğumuzda röportajlara da yer vereceğim.İlk konumuz toplum olarak geleceğimizin oluşmasında temel taşlarımızdan olan eğitim-öğretim kurumlarımız  ve sorunları. Ne yazık ki; eğitim sisteminin çarpıklığından doğan sorunlara temel çözümler getirilmez ise, geleceğimizin risk altında olduğunu söyleyebiliriz. Çocuklarımızın, kimlik, kişilik, kariyer sahibi olmalarını bunun yanında insanlık idealinde hizmet etmelerini esas alan müfredatların öğretim ve eğitim alanında reformların yapılması gerektiğine inanmaktayız. Bu reformlar  ancak zihniyet değişiminin yapılmasıyla gerçekleşebilecektir. Yaşadığımız şehirde, bir ilköğretim okulunda  öğretmenlik yapan bir öğretmenimizle, eğitime dair kısa bir söyleşi gerçekleştirme fırsatı yakaladık.  Fen Bilgisi öğretmenliği yapan "Aslı Öğretmen" bizim ricamızı kırmayarak söyleşi sonrularımızı blog okuyucularımız için bize içtenlikle cevaplandırdı. Bundan ötürü kendisine teşe…

Gözlerim Dalıyor

Gözlerim dalıyor içimde var olan uzaklara.... Noktasını koyamadığım cümlelerime ve ünlemi eksik olmayan düşüncelerime...
Gözlerim dalıyor, Yaşantım içinde bir tarafa ötelediğim Hayallerime..
Gözler dalınca bir tanıdığın gelir derler büyükler, Benim gözlerim dalıyor; beni ben yapan düşüncelerime,sevinçlerime,tebessümlerime..
Gelin ve hiç gitmeyin! Yaşadıklarımın yanında siz de hep yer alın; ötelediklerim,düşüncelerim,tebessümlerim,hayallerim... Beni ben yapan hislerim...


Gönül Gönüle Değince Yol mu Dayanır !

Bu insanlar dünün acılarıyla yoğrulmuşlar, hafife almayın bu durumu !
''Ne zamandan başladı bu zulüm?'' sorusunu soranlar çıkar diye cevap veriyorum ''İblisin,Adem ve eşini cennetlerinden kovdurduğu gün başladı!'' O günün iblisleri şimdi insan oldular Ademler de azınlık olan Müslümanlar ! Ve dün başlayan oyun ve mücadele Kıyam gününe kadar da devam edecek ...

Çok eskiye gitmeyeceğim sadece Kur'anın okunmasının  yasak olduğu dönemden başlayacağım merak etmeyin ! Kendi vatanınızda ölümüne koruduğunuz, canınızdan öte bildiğiniz vatanınızda kitabınızın okunması yasaklanmış ... yazarken bile aklım isyan ediyor insan adı altındaki şeytanlara! ''Kur'anın okunmasının yasaklandığı bir dönem!'' ve Anadolu'da..........................neeyse!(hanfendi çizgimden çıkmayayım şimdi!) Yetmemiş ezanın yasak olduğu lanet bir dönem ve kimsenin seni çıkmıyor çıkanların sonu da malumunuz ! (bilmeyen araştırsın, olmadı bir dede nine bulsun onlara sor…