6 Haziran 2009 Cumartesi

Senin Hayalin Ne?

 Ölüp gidersem içim de dünyanın heryerini görmediğimin de üzüntüsü kalacakk:))Şimdi için söylüyorum zira ölürken bunları hatırlamayacam bilee(Allahımmm korkuyorum)
 Herkesin hayalleri vardır benim en büyük hayalim de dünyanın her her her yerini dolaşmak(Etyopya,Zambia,Tanzanya da dahil buna:))Dünyaya aşırı bağlı biri değilimdir ama dünyanın muhteşem yaratıldığını(ki bu da bizim için yaratılmış)biliyorum ve benim için yaratılmış bi mekanı gezemeden göçüp gidecek olmam her zaman üzecek beni..Tabiki dünya da ne olacağı bilinmez belki gezme şansım olur sonuçta genç insanız(Allah daha uzun ömür verirse ve belli mi olur bu konuda bahtımızı açık ederse) dünyada marmara bölesinin dışında:))) bir yerleri görebilme şansım var ama ben hayal dedim bunlar hayal değil ,hayal olan benim dünyanın herrrrrrrrrrrrr(bilmem açıklayıcı oldumu r leri uzatmam:)yerini gezmekk..Hoş bu gidişle dünyada gezecek ortamda bırakmayacak savaş severler !!
 Yine de TAc Mahal'i görmeyi ,Mısır Piramitlerinin yanından deveyle( :D) geçmeyi(ona bale papucunu geri vermeyi)Amerika'da Büyük Kanyonu izlerken akşam serininde Türk kahvesi içmeyi:)),Peru'da MACHU PICCHU  antik kentini gezmeyi,İsrailde yahudilerin kafalarını ağlama duvarına vurmalarına yardımcı olmayı,Eyfer kulesine çıkarken korkudan nefesimin daralmasını(yükseklik korkusu olan biri olarak),İngilizlerin arablarını ters taraftan kullanmalarını yerinde görmeyi,İtalyanların karman çorman pizzalarını yerinde yemeyi,Afrika'da aslanları,kaplanları ,zürafaları v.b tüm hayvanları canlı canlı(ama uzaktan)görmeyi,İspanya'da futbol izlemeyi(ki nefret ederim futboldan maksat gezmek olsun diye yazıyorum bunu),Almanya'da bir Türk mahallesinde alamancılarla(:D) sohbet etmeyi,Bosna da sadece resimlerde gördüğümüz mostar köprüsünden geçmeyi,Çindeki Altın tapınağı görmeyi bileeee, çok çok isterdimmm..Heryeri dediğimi biliyorum ama heryeri buraya yazarsam kaç sayfa olurdu bilemediğim için üstün körü yazdım gezmek istediğim yerlerii..En son da tüm dünyayı gezdikten sonra KABEye gidip dünyayı hizmetimize sunana teşekkür etmeyi çok isterdim(tşk için Kabe'ye gitmene gerek yok demeyin benim hayalim en güzeliyle tamamlanmalı:D)
  Herkesin hayali vardır gerçekleşir ya da gerçekleşmez ama hayal kurmak da çok güzel..
  Sizin hayaliniz ne?:)
Share:

12 yorum:

muhaber dedi ki...

ağlama duvarındaki eylemin çok gülünç...

benim hayalim yok. valla bak. ama yeniden bir şans verilseydi, orhan gencebay olmak isterdim.

devenin_bale_papucu dedi ki...

@muhaber hocamm oraya daha fazlasını da yazmak isterdim ''yahudilerle ilgili''ama işteee otokontrol yaptım:))
Orhan Gencebay olmak istermişsiniz de onun eşini bir düşünün :))başka biri olmayı seçin hocam yaa:))

muhaber dedi ki...

eşi gençliğinde çok güzelmiş... hem orhan gencebay'ın özel hayatını bilmiyorsun anlaşılan, ben neden orhan olmak istiyorum sanıyorsun :)

devenin_bale_papucu dedi ki...

:))) hım siz bişey biiliyonuzda söylüyonuz yanii ..bn bi googleden bakayım yenge hanıma:))

allımorlu dedi ki...

okurken çin geçecek mi? diye baktım geçmiş:)orda 1 porsiyon yemek yemek istemez miydin?
bende kutupları çok isterdim.eskimoları görmeyi buzulları...belgesellerde bile gözlerimi faltaşı gibi açıp izlerken görsem nolur kimbilir...

devenin_bale_papucu dedi ki...

ÇİN DE YEMEK YEMEKTENSE AÇLIKTAN ÖLÜRÜM DİCEM O DA OLMAYACAK İYİSİMİ AKLIMA GETİRMEN İYİ OLDU BEN ÇİN İ ÇIKARAYIM LİSTEDEN :)) YA DA ORAYA GİDERKEN SEFER TASIYLA YEMEĞİMİ GÖTÜREYİM:))

? dedi ki...

Hayallerinize yeterince sarılırsanız gerçek olur,emek ve azimle...Lakin tüm hayallere ulaşmak belki de bir ömrü alır;bu esnada zamanın geçip gitmesi,yaşamın sona yaklaşması muhtemeldir...Şayet her hayal çabucak gerçekleşseydi,sanırım anlamı olmazdı...

Remla dedi ki...

:)) Hmm.. Olur olmaz hayalini gerçekleştirmiş biri olarak (nasıl oldu ben de bilmiyorum:) ) halâ hayallerimin olmasına gülümsedim.. Benim hayalim.. Hayallerimin hiç bitmemesi..

cenkunal dedi ki...

Ben de çok hayal kurarım.
Seyahatleri severim.
Şimdi de,Muhyiddin-i Arabi'nin doğup 8 yaşına kadar yaşadığı İspanya'daki Murcia kentini görmek istiyorum.

devenin_bale_papucu dedi ki...

@?,bnim hayalimde nekadar emek ve çaba olsa banamısın demez farkındayım:))

@Remla, hayallerimiz bittiyse ölmüşüz demektir:))

@cenkunal, inşallah hayaliniz gerçekleşir.

yorumlarınız için sağolun varolun

mit dedi ki...

Ağlama duvarında sana seve seve yardımcı olurum :) Deve'ye papucunu geri vermene de çok güldüm ayrıca :)

Benim hayalim de seninkiyle aynı aslında. Dünya'yı gezip değişik yerler görmeyi çok istiyorum. Venedik'te gondolla gezmek, Eyfel Kulesi'ni ve Özgürlük Anıtı'nı görmek, piramitlerde kaybolmak (söz konusu ben olunca kesin kaybolurum). İkinci hayalim ise ölmeden en az bir kez Kabe'ye gidip vazifemi yerine getirmek. Bir de Hz.Muhammed (S.a.v.) efendimizin kabrini ziyaret etmek.

Son olarak, ölmekten korkma ;)

devenin_bale_papucu dedi ki...

@mit,yardımın için sağol varol:)) bize de yardımcı olacak çok insan olur eminim :)yazıktır, musluman kimdir yardımcı olandır:)
Hz. Muhammedin kabrini ziyaret inşaalah edersin Allah gönlüne göre versin.Ben O'nu bir kere rüyamda görsem ona bile razıyım:(
Ölümden korkmama gelince buna engel olamıyorum korkmamın nedeni utanıyor olmam , sen beni anlamışsındır kul olarak vazifeleri yapamamanın getirdiği bir utanç bu..
Yorumun için sağol bloguma hoşgeldin