22 Ocak 2019 Salı

Yürek Yorgunluğu..

Kimi  ne kadar memnun edebiliyoruz ki ! Ya da ne zaman kadar ...Sizin verdiğiniz tavizleri, başkaları için kendinizden verdiklerinizi kim fark ediyor ki! Ya da gerçekten kimin umurunda...Sizin nelerden hoşlanıp nelerden hoşlanmadığınız, nelere kızdığınız nelerle mutlu olduğunuz kimin umurunda sanıyorsunuz ? İnsanlar yanınızda rahatlıyorlarsa eğleniyorlarsa ona bakıyorlar, çoğu zaten sizi siz yapan şeylerle ilgilenmiyor..Anne babanız ve sevgiliniz değillerse!!! Anne babanınki Allah vergisi zaten ,sevgilinki de %90 menfaat zaten !..Karamsar gibi görünebilir yazdıklarım ama bence karamsarlıktan çok gerçekler bunlar ..

Mesela son zamanlarda şununda farkına vardım ,insanlar dürüst insanlardan çok yalan yanlış kendini pohpohlayanları daha çok istiyorlar yanlarında ; egoları huzur bulsun iyice şişip daha da havalansın, asıl istedikleri.. Bunu aklınızın bir köşesine yazarak bakın bir de etrafınızdakilere!

Eskiden Alimler kendi çocuklarını eğitemezler başka alimlere gönderirlermiş biz de öyle yapsak , tanıdıklarımıza zaten yaranamıyoruz gidelim tüm içimizden gelen iyilik eylemlerini tanımadığımız kişilere yapalım hiç değilse kazıklansak da yapılan saygısızlıktan/haksızlıklardan haberimiz olmaz ! Sevdim bu taktiği !

İnsanı bir tek insanlar yorar yoksa beden yorgunluğu dediğin şey insanı daha zinde tutuyor...Beyin yorgunluğu da başarı elde edince geçiyor bir tek yürek yorgunluğu ne gidiyor ne bitiyor ne de rahat veriyor...
Share:

0 yorum: