2 Eylül 2018 Pazar

Erkekler Akıllı Kadınları Sevmezler!

Durun hemen korkmayın ''Elif yine bayramlık ağzını açacak!'' diye ! Öyle büyük cümleler kurmayacağım arada şerhler koyacağım,mesela: Erkekler akıllı kadınları sevmezler ama evlendiklerinde sevmezler; sevgiliyken ve flört dönemindeyken değil !O zaman kadınların herşeylerini severler düşünün onlarla alış verişe bile gönüllü giderler !

Sonra evlenince o sevimli hayalet modlarından çıkarlar siz kendinizi ifade etmeye başladığınızda da ''dırdırcı'' yaftalamasına başlarlar ! İyidirler hoşturlar ama şöyle ufak tefek istekleri/talepleri/beklentileri çıkar ortaya ,mesela sizin; titiz bir ev hanımı, iyi bir ahçı olmanızı ister ve beklerler, çocuk isterler ama o çocuğa mükemmel anne olmanızı da isterler ama mümkün olduğunca bebek ağlamasın geceleri beyefendileri uyandırmamalı! Bu arada çocuk olduktan sonra bir önceki vazifelerinizi aksatmamanızı da beklerler, haliyle eee alışmıştırlar hizmete ! Hala düzeninizden yemeklerinizden ve süslü püslü hanım hanımcık ağzı var dili yok güler yüzlü  o kadın olmanız lazım yoksa; dindar olanları ''dört eşlilik ahkamına başlar!'' şaka yollu da olsa, dinden biraz ya da çok uzak olanları ise artık işten geç gelmeye başlar bazen de toplantıları uzar bildik şeyler işte ! Hee bakın şimdi yiğidi öldürelim ama hakkını yemeyelim hepsi böyle değildir, parası olmayanlar pek böyle şeylere açılamıyor ! (Yiğit adam para ve makam da yiğit kadın da parasızlıkta belli olur derler, ben diyenlerin yalancısıyım!''

Eşlerini aldatma konusunda oran belki fazla değildir ama sözlü tacizler(hizmet aksamalarında ve kendi fikir ve istekleriniz konu olunca) çoğunda  vardır,az ya da çok tacizler ...yalan mı? 

Konu sadece hizmet de değil içlerinde bazıları her konuda konuşabilmenizi de beklerler, mesela: faulu nasıl bilmezsiniz kardeşim, eşi yer yüzündeki tüm sporlarla ilgilenen ve tüm yorum programlarını izleyen bir Türk kadını olarak nasıl olur da Kasımpaşasporun forma rengini bilmezsiniz ''Taç''tan haberdar olmazsınız ne !

Yok öyle genellemiyorum hepsi böyledir diye, erkeklerin yüzde 75'i böyledir ama bu da bizim ülkemizde yüzde 90'a tekabül edebilir! Bir de küçücük bir kaç hatırlatma yapacağım bu yazdıklarım ''Aklı başında ,vefalı kadınlara'' özgü şeyler yoksa aklı bi karış havada selfie ve instegram için yaşayan tek sorunu kırılan tırnağı olan yeni yetme eş modellerini kapsamıyor (onların göreceği neler var ben tahmin bile edemiyorum ! Gerçi öylelerinin şansına keşke annelerimiz anannelerimizde sahip olsaydı!!)

Dİyeceklerim bi türlü bitmiyor farkındayım (eee ne de olsa kadınım kadınlar da dırdırcı olur değil mi!!!) ama bir yerlerde istisnalar vardır illaki ; eşiyle hayatı tamamen müşterek yaşayan anlayışlı ve saygısından asla taviz vermeyen he işte onlara lafımız yok onlar zaten mutlu mesut ve sevgi depoları dolu çocuklarıyla ömür geçiriyorlar; onlara toplumca teşekkürlerimizi sunuyoruz ..Benim lafım lafta iyi olan , kendi kusurlarını asla düşünmeyen dışarıya iyi tüm erkeklere... Beyler sağlıklı (ruh ve beden sağlığı) nesiller yetiştirmek mutlu eşlerle başlıyor ,tüm görevleri kadına yığarak değil! Ha şimdi çoğunluk ''Ama biz de eve ekmek getiriyoruz!'' demesin sonra ben de ''kadınlar babalarının evinde de aç değillerdi!'' derim konu uzar gider... 

Aslında yazacaklarım bitmedi yazsam kitap bile olur da pc başında oturmaktan sıkılıyorum bi de klavye tak tak ses yapıyor hoşlanmadığım için şimdilik yazacaklarımı burada kesiyorum...Beyler beyler ''Elalem ne der!''e değil de ''insanlık için daha sağlıklı toplum nasıl oluştururuz''a ve ''yarın Ahirette aile ve evlat konusunda sınavı geçebilecek miyim!''e konsantre olun biraz !

Neyse bir ara da kadınlarla ilgili yazarım artık ya da biriniz çıkıp yazsın ben yayımlarım burada ;)

Share:

1 yorum:

Mahmut Doğan dedi ki...

Kendinden akıllı olan birini işi bilenler dışında kimse sevmez.