20 Ağustos 2017 Pazar

Hadsiz insan kendini kandırıyor !

''Tanısan seversin!'' cidden bak !Az bi dinle belki de karşındaki kişiden de alacakların vardır ;unutma yaşam menfaatler üzre kurulu müdür ! Evet herkesi sevmek zorunluluğumuz yok siz bakmayın Celalettin Rumi'ye onun yüreği kocaman bizimki sadece sevdiklerimize kadar...Ama sevmediğiniz hatta sevmeyeceğinizi düşündüklerinizde de alınacak dersler vardır ; bakın izleyin sonra da gördüğünüz yanlışları kendiniz yapmayın ...bak işte bununla da bir soruya doğru cevap vermiş olursunuz ; 25 puanlık soruyu hafife almayın müdürleeeerrrr ;)

Gerildik hemde öyle bir gerildik ki Ajda Pekkan bile yanımızda masum kalır (ahan da radyo da Ajda çalmaya başladı) dünya hayatının telaşı resmen bizi psikopata döndürmek üzere ;haberleri biraz izleseniz beni anlarsınız.. Gerçi biz eskiden de böyleydik de tv falan olmadığı için pek haberdar olamıyorduk içimizdeki psikopatlardan ..Ne ise arkadaşlar belki de içtiklerimize bişey katıyorlardır içimizdeki canavar canlanıyordur bu da olası !

Bize ne olduysa doğadan ayrılıp yerleşik hayata geçmemizden sonra oldu diye düşünüyorum betonların demirlerin içinde kala kala robotlar olduk arıza yapınca da direkt psikopata bağlıyoruz maaaaleseeeeef ! La düşünün özüne sadık kalmaya çalışan insan evlatlarına ''Salak'' dendiği zamanlardayız daha ne diyeyim.. Allah bizim beyinsizliğimizi bildiği için merhametinden kitaplar göndermiş yol göstersin diye ama onu bile kaale alma zahmetinde bulunmuyoruz .. Cehennemden korkuyoruz ama bizimki kuru bir korku resmen ; yoksa yaptığımız her pisliğe yanlışa hataya devam ediyoruz ortaya çıkan toplumsal bozuklukları kafadan uydurduğumuz ''Başkaları!'' gurubuna atıp mis gibi yaşayıp gidiyoruz !Kısa ve öz: Hadsiz insan kendini kandırıyor !

''Ayy toplum çok bozuldu çocukları sokağa çıkarmaya korkar olduk'' : hadi be uzaylılar gelip diğer çocukların ruhunu ele geçirip diğer çocukları ahlaksızlığa mı itiyor yaniii !!
Herkes torpil peşinde ; hadi yaa fırsatını bulsan sen çalışma arkadaşını yere itip makamına oturmak istemezsin, çocuğun iyi yere kapak atsın diye uğraşmazsın he mi ?


Share:

3 yorum:

Ramazan Aksoy dedi ki...

Yorumunuzu girin...Ne güzel her şey net ve anlaşılır bu kadar güzel yazılmış yazıya imza atıp keyifle okumak düşer kalemine ve gönlüne saglık.

Derya Ozdemır dedi ki...

Artik yazilarini okuyabilicem kisa yol olusturdum😀 nekadar eksik kalmis ne ozlemisim yazilarini. Hangisini okursam okuyayim hep kendimden bisey var hep bi + Teşekkürler sana..

Derya Ozdemır dedi ki...

Iyiki varsin iyiki artik okuyabiliyor ve bulabiliyorum kaybettiklerimi . Kalemine yuregine saglik arkadasim..