14 Şubat 2017 Salı

Kibirlenme İnsanoğlu !

neyse ben yine de masum bir foto kullandım yazıda
Söylem başkadır nefreti,icraate geçirmek başka... gerçi devamlılığı olan nefret söylemi bir şekilde icraate de bürünür o da ayrı bir tehlike!...

Birşeyden nefret ettiğinizde onu çağrıştıran herşey nefretinizi kabartır çünkü şeytan böyle şeyleri sever ve verdikçe verir gazı ki alevlensin nefret eteşi ve yayıldıkça yayılsın . Hele hele de nefretiniz bilmediğiniz bir şeyeyse kulaktan dolma bilgilerle beslemişseniz zanlarınızı ve sağır olmuşsa kulaklarınız hakikatlere ,size sizden büyük düşman olmamasının delilidir bu !

Mini etekli bir bayanın birine ne gibi zararı olabilir ? Ya da başıuı örten bir bayanın ya da tüm vücudu dövmelerle dolu küpeli bir genç erkeğin... Hatta bir rahibenin ya da cüppesiyle gezen herhangi  birinin...Özellikle de  size gelip sizi kendi gibi giyinmeye zorlamıyorsa neden korkarsınız da nefret edersiniz bir insanın dış görünüşünden dolayı ?

 Hadi hoşlanmazsınız anlarım da niye saldırırsınız sizin gibi görünmüyor diye birine ; bu nasıl bozuk bir psikolojidir, hangi karanlıklarda hangi vesveselerle beslenmiş haldir...Saldırma hakkını nereden buluyorsunuz peki ? Neyinize güveniyorsunuz sizin gibi olmayan birini aşağılayıp saldırırken yoksa kendinizi insanların efendisi falan mı ZANnediyorsunuz ? Nedir size haddinizi aştıran şey ? Neden başkalarından saygı beklerken kendiniz kuduz virüsü bulaşmış gibi saldırıyorsunuz sağa sola ? Kininizi içinizde tutsanız da bunun hırsıyla daha çok çalışıp o beğenmediğiniz insanlardan daha iyi olabilmek için çabalasanız  bu daha kazançlı olmaz mı sizin için !

Niye aşağılarsınız ya da ? Cidden ,sizin gibi giyinmiyor yaşamıyor diye niye aşağılarsınız insanları ,bunun temelinde ne var hiç merak ettiniz mi ? Acaba bilmeden kibrinizin kölesi olmuş olabilir misiniz hiç düşündünüz mü ? Bir çobanı neden aşağılar ki insan ,dünyaya ondan daha çok katkı mı yapmıştır ki, kendisine hayat bahşedilmiş bir başkasından kendini üstün görür ?

İnsan, şeytan yolunu açan kibirden kopamıyor bir türlü, onun için bu saldırılar aşağılamalar katlananamamalar ... Bunları rahat rahat yazıyorum çünkü hiç bir kimseye hiç bir zaman "Neden böyle giyiniyorsun ,neden böyle yaşıyorsun!" demedim. Ve düşüncelerimi yazmak dışında kimseyle bu tür şeyler yüzünden tartışmadım da.. Ama ! Aması ,dış görünüşüm, düşüncelerim yaşam tarzımdan dolayı çok fazla imalarla karşı karşıya kaldım hatta direkt aşağılamalara maruz kaldım ! Çoğu beni tanıdıktan sonra yaptıklarından pişman olmuştur belki bilemem ama kimseye kendi gibi davranmadım ! Kibir ile aşağılayanları da hiç bir zaman sevemedim onaylamadım ... Onun için rahat yazıyorum rahatsızlıklarımı...


Share:

1 yorum:

Ramazan Aksoy dedi ki...

Nefret kin ve zan kendi adıma içimden atamadıgım hassas ve zayıf anımda alevlenen "saman alevi misali" ve sonra pişmanlık ile düzeltmek için gayret ettigim bir durum.Mümkün oldukca insanların dış görünüşüne bakarak yargılamamaya özen gösteren biri olarak aynı saygıyı başkalarındanda istemek en dogal hakkıdır malesef dindar dedigimiz bu genelde tarikat ehli (hepsini dahil etmiyorum)insanların emin olki bu ülkede laiklik degilde uydurdukları şeriat ile yönetilseydi açık (çıplak giyinenler degil kastım)giyinen bir kadına saldırmakla kalmayıp taşlayarak sopalayarak öldüreceklerinden emin ol hiç olmazsa ataputcular hakaret edip tacizde bulunuyorlar kapalı insanlarla bu genelde sahil kesimi (karadeniz hariç)ve istanbul gibi yerlerde münferit olarak yasanan olaylar buralarda misal böyle olaylar yaşanmaz çünkü bilirlerki halk buna müsade etmez sonuçta her iki uçuk zihniyet "biri soyunmayı medeniyet sanır digeride kadını sarıp sarmalamayı din zanneder"te tehlikelidir.Şu referandum sürecinde türbanlı bir kadına taciz ve hakaret bana mantıklı gelmedi sanki ortamı germek için bilinçli yapılmış bir eylem gibi geldi bana yapanların kimliklerinin deşifre olması temennisiyle.