19 Şubat 2017 Pazar

Güçlü Falan Değilsin !

Seni birinin birilerinin anlamasını beklemek bu dünyanın en trajikomik hayali bence ! Seni kim anlayabilir ki Allah aşkına ,birileri anlayabilseydi bir de sıkıntılarına çare olaiblirdi ama yok öyle birşey en iyi ihtimalle sıkıntılarını biraz ötelemene yardımcı olabilir en sevdiğim dediğin kişiler de.. Senin senden başka dostun mostun yok arkadaş,sen kendini iyi etmezsen kimse senin için bişey yapamıyor al sana beni haklı çıkaracak bir durum !

Moralin bişeyden dolayı bozuk diyelim ;sen de kafanı dağıtacak şeylerle meşgul olur ya da seni mutlu edecek kişilerle takılırsın bir süre ..Sonra moral bozukluğunun o bulutları dağılır gibi olur ama moralini bozan sebep taş gibi yerinde duruyordur yine sana kalmıştır tüm iş ; sen ve senin sabrınla beslenen iradene yani !!

Bazen çalışır çabalarsın sevdiklerin mutlu olsun diye  ya da en büyük hayalin budur onları en güzel şekilde yaşatmak ya da ne bileyim evladındır en güzel şekilde yetiştirmek istersin ama ne uğraşların anlaşılır ne yapmak istediklerini bir rayına oturtabilirsin herşey isteğinin tam tersi istikamette ilerler ilerler ilerler ve içinden çıkılamaz bir hal alır ve seni gözyaşlarını da alır yanına çekilirsin bir kenara !...

Güçlü müçlü değilsin arkadaş geçeceksin bunları , güç dediğin nedir ki ; sabrın yorulduğu yerde seni terk eder gider ! Öyle bir zaman gelirki güçlüyüm müçlüyüm havasını atarken havadan sudan bir hayat yaşayıp tek derdi: giyim kuşamı evi arabası yazın gideceği tatili olanlara gıpta edersin , güçmüş !

İmtihanda bir veletsin işte hiç boşuna aldığın notların(emin bile değilsin) cakasını satma; bu gün soruya doğru cevap verirsin yarın yanlışların doğruları süpürür gider de arkasından bakakalırsın ! Beklentilerini sıfıra indir hele bi (indirebilirsen senden iyisi yok) belki o zaman hayallerin gerçekleşmiş gibi olur bilemeyeceğim...

Olumlu düşünmeliymiş insan hem de 10 bin saat falan ama ben olumlu düşünmeyi uzun yıllar önce bırakmışım yeni fark ettim ; bi faydasını göremediysem artık ! O kadar pozitif biriydim ki insanlar beni belki de ciddiye almıyorlardı o derece yani .Hep olayların olanların olumlu yanlarını görür insanlarında görmesini sağlardım bunun için dil dökerdim .... ama neye yarardı ; bir tek o an o kişinin moralini düzeltmekten başka bilemiyorum !

Üzügünüm çok canım yanıyor çünkü bazen istemediğim biri gibi davranıyorum iyi bişeyler yapmaya çalışırken elimi yüzümü negatiflikle boyayıp içinden çıkılmaz hallerde bocalıyorum !.. üzgünüm canım yanıyor yana yakıla dua ediyorum bu halden kurtulmak doğruyu doğru şekilde ifade edebilmek için................................ üzgünüm canım yanıyor ama bu da geçecek umuyorum ki geçtiği zaman ben kendimi düzeltmeye başlamış olurum zira bu hal beni hep üzecek canımı yakacak pişmanlıklarım beni hep boğacak ..................................
Share:

2 yorum:

Ramazan Aksoy dedi ki...

Eyvah eyvah bu kadar karamsarsın yanı.Hiç yakıştıramadım bu halini,öncelikle hedefimiz birilerini mutlu etmek degilki bu en yakının olsa bile neden mi?çünkü her insanın mutluluk anlayışı bir degilki.Kimi yanlızlıktan mutlu olur kimi kalabalıktan kimi bir dilim ekmekle mutlu kimi donatılmış sofrayla kimi parayla kimi kanaat ile ve liste uzar gider.Mutluluk seni mutlu eden şeylere sahipsen seni bulur.Bizler misal çocuklarımızın mutlulugu için cırpınırız onlara yardım etmek için çabalarız niye?onlar bizim hatalarımızı yapmasınlar diye ama onlar hiç mutlu olmazlar seni hata diye baktıgın yaşanmışların onların mutlulugu olabilir biz bunu farkedemedigimizde onların mutlu olması için zorladıgımız yaptırımlar onları mutsuzluga iter.Güç ve sabır başkalarını memnun etmek için degil kendimiz içindir ve başkalarının degil bizim bizi anlamamızdır aslolan.Kendimizi anladıgımızda mutluluga ve huzura gótürecek pozitif enerjiyide yüklenmiş oluruz.Rabbimiz degil biz kendimizi anlayamadıgımızda kaldıramayacagımız yükün altına giriyoruz ve dogal olarak isyan ve sabrın bittigi yerde güçün kalmaz söylemleri.Halbuki gücün bittigi yerde sabır devreye girer ve biz başkalarının degil kendimizin kendimızi anlamaya ihtiyacımız var malesefki bu ihtiyacımızı başkalarından bekliyoruz.Hiç hayal kırıklıgı yaşamadınmı gücün bittigi olmadımı diye sorarsan söyleyeyim oldu elbet ama farkettimki aslında hayalkırıklarım beni mutlu etmeyecek şeylermiş ve geriye dogru döndügümde aslında hep beni mutlu edecek şeyleri yaşamışım ama farkına varamayıp boşuna üzülmüş oldugumu farkedince tükenen gücüm sabıra dönüşüp vardır bir hayır bundada deyip yoluma devam ediyorum ve Rabbime tevekkül edip bunada şükür deyip beni mutlu edecek güzelliklere yelken açıyorum.Benim sloganım önce kendini anla bunu başkalarından bekleme.

Ramazan Aksoy dedi ki...

Sonra kaldıramayacagın yükün altına girme velevki girdin gücünü zorla gücünün bittigi yerde Rabbine tevekkül edip sabret Rabbim neylerse güzel eyler deyip şükret.Bu benim yaşam felsefem faydasını gördünmü dersen evet canın acıyor gücün azalıyor sabrın zorluyor ama Rabbin bir çıkış kapısını karşına çıkarıyor tam bittim dedigin yerde selametle güzel kardeşim.