7 Aralık 2016 Çarşamba

Noel Efendi Gelme, Düşün Dünyanın Yakasından !

Evlere bacalardan(!) girip evleri soyup soğana çeviren ev ahalisini de kurşuna dizenlerin uydurması Noel Baba, az bi geyiklerini bağla şuraya da, beni dinle hele !

Senin uğramayı pek sevmediğin ülkeler var dünyada biraz sana oralardan bahsetmek istiyorum ; seni uyduranlar, senin oralara gitmene izin vermezler ben sana bi güzellik yapıp anlatayım oraları ! Gitmesen de görmesen de bir çok ülke var uzaklarında ,seni uyduranların kana buladığı ülkeler ! Çocuklarının başına bombalar yağdığı ,annelerin namuslarının kimsenin umurunda(!) olmadığı,babaların her gün beş vakit öldürüldüğü ülkeler...

Dün;kızılderilileri,zencileri hatta yahudileri katledip bu gün Müslümanlara saran zalimlerin kana buladığı ülkeler var Noel efendi, senin hiç gidip görmediğin ! Kendi huzuru için dünyanın başka ülkelerini kana bulayanların çocuklarına hediyeler götürüyormuşsun o çocuklara söyler misin aldıkları o hediyelerin üzerinde başka çocukların kanları var ! Bunu söyleyemezsen "Aylan" bebeğin sahile vurmuş bedeninin fotoğrafını göster onlara ,onlar anlarlar çünkü onlar çocuk ; sizin çocuklarınız bile olsa vicdanları hala diridir onların ! Onlara anlat buralarda olanları anlat ki onlar büyüdüklerinde anaları/babaları/ yöneticileri gibi zalim olmasınlar ..Anlat ki kendi ebeveynlerinin insanlığı yok etmelerine onlar da bir bi "dur!" desinler...Anlat ki onlar yedikleri her rahat lokmada başkalarının da hakkı olduğunu bilsinler ...

Noel Efendi sen çaresizliğin ne olduğunu bilmezsin git bir Suriyelinin gözlerine bak, sen açlık nedir bilmezsin git bir Afrikalının gözlerine bak, sen korku nedir bilmezsin git Iraklının gözüne bir bak.....gerçi sen ve seni uyduranlar insanlığın da ne olduğunu bilmezsiniz "ümran"bebeğin ambulanstaki haline bakıp şunu hatırlayın, o da öldü !

Yeni yıl geliyormuş gidiyormuş kimin umurunda Neol efendi, gelirken geçen yılda insanlardan aldığınız umutları huzuru tebessümü geri getirebilecek misin onu söyle ! Katlettiğiniz zulmettiğiniz binlerce milyonlarca mazlumun acısını dindirebilecek misin onu söyle ! Kendi huzurunuz, rahatınız, yarınlarınız için başkalarının kanlarını içmekten vaz geçecek misiniz onu söyle !Bunlara cevabın "hayır!" biliyoruz onun için bi defol git gelme, bırak da sadece takvimde bir yaprak daha düşsün siz de insanların/insanlığın yakasından düşün Noel efendi !

Devam edecek, hırsım geçmedi....
Share:

2 yorum:

Ramazan Aksoy dedi ki...

Ah Kararlı kardeşim onların noel babası çocuklarını mutlu etmek için uydurdukları hayal kahramanı eyvallah dedigin gibi onların hayal kahramanları sadece onları mutlu etmek için cünkü çocuk demek gelecek demek onların yarınları demek o çocuklar mutlu olmayı hakediyor adı üstünde çocuk bilmiyorlarkı onları mutluluga ulaştıran gücün kanla zulümle başka çocukların kanını akıtarak geldigini onlar şu an için yeryüzünün en masumları ve noel baba denilen geyikli ihtiyar kana bulanmış hediyeleri kendi çocuklarına versin onun bize verebilecegi tek hediye zulümdür kandır.Ne gariptirki islam dünyasının gelecegi yokediliyor hemde kendi elleriyle.Halep yokoluyor ne doguda ne batıda ne kuzeyde ne güneyde tek dostumuz kalmadı arada sıkıştık kaldık Rusya ve Çin halepte muhalifler güçlenir diye ateşkesi veto etmiş yok yok yok ne rus ayısı ne çin yamyamı ne AB kahpeleri ne vampir israil ne zulum makinası abd yok yok bu islam dünyası ne zaman uyanacak belli degil ateş kapımızda ama biz hiçbirşey yokmus gibi geyikli kırmızı şarlatanları sokaklarımızda gezdirecegiz.

Pabuc dedi ki...

Şuur ve feraset sahibi olmadığımız sürece uydurmasyon karakterler bizi kandırmaya devam edecek!..