30 Kasım 2016 Çarşamba

Allah Nerede Merak ediyor musun ?/AlıntıAllah Musul'da, Halep'te, marketten çıkarken görmediğin Dilan'ın, küçük Cemal'in, Mustafa'nın yanındaydı görmedin mi ! Hani ayakları yalınayak Yasir'in. Kıyılara vuran göçmen kayıklarındaydı. Yetişemediğimiz Aylan bebeğin bize dönmeyen küskün yüzündeydi. Bombalar altında kalmış tozdan topraktan griye boyanmış bebeklerin göz yaşında. Ölmek üzre olan ve oğluna şehadet getirsin diye başında yalvaran annenin cesaretinde.
Allah mazlumların yanındaydı hep şimdi de orda. Ya SEN !
Gel bak söyliyim gel;
Abi bi emrin var mı ? Abi bi isteğin var mı ? Abi gel yemek ısmarlayalım, misafirimiz ol diyen kardeşlerim. Allah razı olsun, yemiş gibi içmiş gibi oldum. Bir ricam var Sizden ve Hepinizden
Haydi,
Allah'ın yanında olma vakti geldi. Derslerini yaptığımız ama pratiğini ne zaman nasıl yapacağız? dediğimiz günler geldi. Duyarlı ol ve coğrafyalarımızın tepesine bomba yağdıranların karşısına dikil. Nasıl mı ?
ya paranla
ya malınla
ya canınla
hangisini yapabiliyorsan;
1- Elinde avucunda ne kadar döviz varsa bozdur kardeşim.
2- İster yeni al, ister kullanmadığın ne kadar eşyan varsa onu ihtiyaç sahiplerine ulaştırmanın bir yolunu bul.
Imm çay da çok güzelmiş abi, miss. Ooo, börekler de harika sen mi yaptın abla. Yemiş kadar içmiş kadar oldum valla. Elhamdulillah. Heyyt bee Kardeşlerim benim, kardeşlerim, siz varsa siz aslansınız, kaplansınız. Bizi kimse yenemez ya. Allah bizimle ya bizimle !
Ne diyordu ayette, hahhh
Allah saf saf direnerek savaşanları sever...


Yusuf Kahraman
Share:

0 yorum: