23 Ekim 2016 Pazar

İyiye Giden Bi'şey Yok !


Sevgili Günlük,
Nasılsın diye sormuyorum ki iyice deli damgası yemeyeyim ;şunun şurasında zerre kadar değerim kaldı onu da  yitirmeyeyim durduk yere ...

''Her şey daha iyi olacak!'' sözü bence dünyanın en büyük yalanlarından biri zira düşününce giden tek şey ömür oluyor sonrasında bi'şeylerin iyiye gidip gitmeyeceğini bilemeyeceğiz bile ;ölmüş olacağız zaten sonrasında dünya yansa haberimiz olmaz..

Yaşadığımız şu zaman diliminde ise yine iyiye giden pek bişey yok hep umutlarımıza tutunmuşuz ilerliyoruz işte ... Kur'andan,Tarihten öğrendiklerimize bakınca inan bana iyiye giden bi'şey yok tarih tekerrür edip duruyor: iyilerin sessizliği zalimin gücüne güç katıyor ve altta kalan tabakadaki (ki ona ben diyeyim sıradan halk sen de köle tabakası) insanlar da umudu gemi yapmış bata çıka ilerliyor hayatın içinde...

Tarihte belli günahlarla tanınmış ve yok olmuş kavimlerin günahlarının hepinin birlikte yaşandığı bir dönemdeyiz ; kötülük o kadar çok ki artık sıralamaya koyup üzülüyoruz ! İnsanlar meleklerin tarifindeki gibi ''kan döken canlılar'' olduklarını ispatlama yarışındalar ,çocuklar ölüyor, eşcinsellik özgürlük sayılıyor, tecavüzlerin her gün daha korkuncunu okuyoruz/duyuyoruz ... Çocuklara güzel bir dünya bırakmayı geçtik artık çocukların canlarını bile koruyamıyoruz !! Öldüren de ölen de niye ödürüp öldüğünü bilmeyecek duruma geldi ; ''silah icat oldu mertlik bozuldu!'' diyeceğim ama yok insan mertliğini Cennetten kovulduğunda zaten yitirmişti diye düşünüyorum artık !

Sevgi şiirlerde,aşk filimlerde kaldı artık.. Samimiyetin , güvenin, merhametin anlamını artık googleden öğreniyoruz..''Müslüman'' kimliği yetmez oldu herkes dindarlık yarışında ama ümmet kan ağlıyor ! Şeytanın yeni adı :menfaat ve bencillik oldu insanları parmağında oynatıyor ! Artık daha iyi evlerde oturup daha iyi arabalara binebilmek için okuyoruz ve okumayı da diploma almak sanıyoruz sonrası çobanı beğenmiyoruz köylüyü beğenmiyoruz içinden çıktığımız kabuğu(!) beğenmiyoruz sadece kendimizi beğeniyoruz ,şeytan gibi !

Dünyada  iyiye giden bi'şey yok iyi ile kötü iki kutup sen hangi taraftasın sen dünyada görevini ne kadar doğru yapıyorsun yarınını ne kadar düşünüyorsun mesele bu ! Kötü dünde vardı bu gün de fazlasıyla var üzgünüm ki yarın da bolca olacak bu gerçeği kabul edip yola devam edeceğiz yapacak bi'şey yok ! Allah yardımcımız olsun imtihan zor  bakalım cevapları doğru yapabilecek/yaşayabilecek miyiz ? Yoksa sadece başkaları yapsın biz de eleştirelim ile mi ömür geçireceğiz ,bize kalmış bunun adı irade !

Günün parçası olsun:
https://youtu.be/jb0L2jzNOOE
Share:

4 yorum:

Ramazan Aksoy dedi ki...

Sevgileri tükettik,umutları karanlıklara gömdük,insan olmayı kavrayamadık eleştiri diye zanlarımızı dayattık aşk diye heves ve arzularımızı tatmin ettik dostlugu ihanete çevirdik kardeşligi düşmanlıga çeşitlıligi farklı renkleri kutuplaşmaya vatan sevgisini ihanete.Sözün özü iblis verdigi sözü harfiyyen yerine getirirken ademoglu melekleri haklı çıkartarak sınıfta kaldı.Peki pesmi edecegiz asla teslim olmak yok olmadı yeniden olmadı yeniden nasıl her gün sabah güneş bıkmadan usanmadan umutla yeryüzüne huzur ve neşe saçmaktan bıkmadıysa aynı kararlılıkta devam.Eline yüregine saglık harika bir yazı olmuş özlemiştik bu güzel yazıları.

Pabuc dedi ki...

işte bunun için umudu gemi yaptık hayat yolculuğumuzda Ramazan Hocam... Teşekkür ederim bu güzel yorumunuz için ve tabiki yazılarımı okumaya değer bulduğunuz için...

Profösör dedi ki...

Hak geldi batıl zail oldu. Görünüşte müslümanlar gaflet içinde olsalar da cihat var. Önce insanın kendisiyle yüzleşmesi var. Bencilliği yok edip, şeytanı diz çöktüresi var. İman varsa umut var; bunun aksi düşünülemez doğal olarak.

Pabuc dedi ki...

Zaten Dünya zalime Cennet (!) Müslüman imtihana geldiğinin bilincinde olan kişi....Rabbim zalimlerin oyunlarını başlarına çevirsin inşaallah