19 Ocak 2016 Salı

Öylesine...

Herkes doğruyu söylediğini iddea ediyor ama bunu yaparken de kendi doğrularını dikte ediyor herkese ! Bunu bazen bilerek bazen de bilmiyormuş gibi yaparak uyguluyorlar insanlar artık çok zeki !

Benim doğrum senin doğrunu döver zihniyeti ! Ben doğruyu savunuyorum ben doğru yoldayım siz koyunsunuz ; sanki bunu diyenler okuyup araştırırken o beğenmediği küçük gördüğü yanlış yolda diye acıdığı kesin okumuyor araştırmıyor ! Herkes de bir kibir ve her fırsatta o kibri konuşturma telaşı ! La hepimiz toprağız işte hepimiz özeliz ki burdayız artislik yapacağımıza bir birimize laf sokmadan doğruyu hatırlatsak ya ; doğruyu dedim kendi doğrularımızı demedim ve mutlak doğru bir tek kaynakda var !

Bazen ciddi anlamda bunalıyorum insanların ikiyüzlülükleri gizli kibirleri yüzünden ..hep bi yarış ama o da iyilik de infak da bir yarış değil ;doğruların savaşı yarışı ! İnsanları Kur'ana çağırmak güzel de Kur'andan kendi anladığımızı insanlara doğru diye satmak neyin kafası anlamış değilim ! Sen sadece çağırsana okuduğunda o kişi belki senden daha geniş düşünecek daha doğru görecek ama yok illaki kendimizden bişeyler katacağız kibir varya bikere !

''Ammaaaaann!!'' dediğim için bazen ''Aferim !'' diyorum kendime(eee kibir işte) zorla insanları inandırmaya çalışmıyorum onlara ''Kitaptan tek başımıza hesaba çekileceğimizi ve bu kitabı hepimizin anlayabileceğimizi'' hatırlatıyorum geçiyorum... Kendi görüşlerimi kabul etmeyenlere de inceden inceye hakaret etmiyorum içimden çok saydırsam da !

İnsanlar cidden şeytani yanını en çok da kibirle konuşturuyorlar ;bilerek ya da bilmeyerek ! Ve bunu en güvendiğimiz kişiler de yapıyor hatta biz bile yapıyoruz ;aklımız başımızdaysa bunu fark ediyoruz da ...yanlışı fark edince tövbe olanlardan oluruz nşaallah, yoksa vah ki var !
Share:

3 yorum:

Bize Her Yer Okul dedi ki...

Bütün yazılarınızı okumaya fırsatım olmadı tabiki ama şunu gecen gün bir arkadaştan duymuştum. Allah bile insanları çeşit çeşit yaratmışken bize ne oluyor da herseyi aynileştirmeye çalışıyoruz. Farklılıklar olacak bu Doğan'ın kanunu. Önemli olan hakaret seviyesine varmamak. Böyle durumlarda Katılmadığım içerikler olunca yazmamaya tercih ediyorum artık. Herkes herseyi biliyor ki internet çağındayız bilgiye ulaşım hiç bu kadar kolay olmamıştı. Herkes yasını Basını almış Akli basında düşünebilen insanlar. Kendi fikrimizde diretmenin karsı tarafı ikna etmeye Çalışmanın da bir anlamı yok bu durumda. Bazı bloglarda bazı yazılar görüyorum yazar yazısında katılmasam da kendi fikrini yazabilir bu o Bloğu takip etmemem ıcın neden değildir ama yorumlarda ayni fikirden olanlar birbirini gaza getirip hakaretler savuruyorlar. Bakıyorum blog sahibi hakaretler Hoşuma Gittiği ıcın yayınlıyor o zaman o Bloğu takibi bırakıyorum. Hayat kısa zihnimi cok faydasız şeylerle meşgul ediyorum zaten ....

Size de iyi yazmakla ve tartışmasız hakaretsız laf sokma olmayan yorumlar diliyoruö

Pabuc dedi ki...

Derdi laf sokmak olanlara biz de misliyle karşılık veririz madem o dilden anlıyor :)
Biz Rabbimiz ne dediyse tam tersini yaptığımız için şimdi sürünüyoruz !

chyrkyn kuzeyli dedi ki...

he ! aynen öyle ! :)