3 Aralık 2015 Perşembe

Kayıp Aranıyor !

Sanki bir duman gelmiş solukla insanların bünyesine yerleşmiş ve düşünme melekelerini kullanamaz hale getirmiş gibi ! Önemli olanlar ötelenmiş, en boş şeyler önemli olmuş ! İnsanlığın ciddi anlamda tatil(!) ihtiyacı var öyle böyle değil adam akıllı bir tatile (ıssız adalarda kafasını iki elinin arasına alıp düşünecek şekilde)ihtiyacı var ! Dünyayı ne hale getirdiğine uzun uzun bakmalı ''insanlık!'' Var olan tüm canlılara  dünyayı nasıl da yaşanmaz kıldığını görmeli !... İnsan olmasa, Dünyanın tüm canlılara Cennet olduğunu ve Şeytanın Rabbine verdiği sözü nasıl da usanmadan tuttuğunu fark etmeli ve aklını başına almalı ''insanlık!''

Gerçi ''İnsanlık''diyorum ama yanına bir de ünlem işareti koyuyorum varlığından şüphede olduğum için ! İnsan/lar var ama insanlık yok gibi ; yanılıyorsam bunca zulüm neden nasıl işleniyor ? Bu olanlar asla bitkilerin ya da hayvanların suçu değil tek suçlu nefsini ilah edinmiş, varlığını üçbeş kuruşa, dünya menfaatine satmış olan İnsan/lık ! Düzelir mi bilemiyorum .sadece:'' iyi ki dünya fani!'' diyorum ...................................Share:

7 yorum:

Unknown dedi ki...

Aslında küçükte olsa herkes elinden geleni yapmalı bence. En azından insanlık yerine iki elimizin arasına alabiliriz başımızı. Düşünenlerden oluruz inşallah.

Abdulaziz Abdulaziz dedi ki...

Yazılarınla yeniden buluşmak hoş...

Pabuc dedi ki...

@Unknown,
düşünmek insanlığın en son yaptığı şey onun için dünyanın hali içler acısı maalesef...

@Abdulaziz Abdulaziz,
ama ben adınızı ilk defa görüyorum ! :)

Abdulaziz Abdulaziz dedi ki...

İlk yorum da bana ait ama neden ismim çıkmadı, anlayamadım. Neyse sorun değilde...
Daha önce sevdiğim bir lakapla takip ediyordum yazılarınızı. Bilmem hatırlayabilecek misiniz? "Aliyah" lakabıyla hem burda hem twitterdaydım.

Pabuc dedi ki...

evet Aliyah hatırladım :)

Abdulaziz Abdulaziz dedi ki...

İsminizi unutmustum. Sadece blogunuzu ve pabuçlarinizi hatirliyordum. Pabuclarinizdan buldum profilinizi ve takibe aldım. Sorun olmasın diye kim oldugumu hatirlatmak istedim

Pabuc dedi ki...

Teşekkürler..

Sayfanın başında face adresim de var oradan da takip edebilirsiniz..