4 Kasım 2015 Çarşamba

Sen,Sen Olmadığın Sürece Seviliyorsun !

Not:Bu dünyada kimi severseniz sevin sorun olmuyor  hatta işinize gelmeyen olaylar gerçekleştiğinde ''Biz ,Atamıza ne cevap vereceğiz , Atam bu işe ne der sonra ..'' tarzı şeyler söyleyin (Ata kelimesinin yerine şeyh ya da hacı hoca adı da yazabilirsiniz hepsi aynı kapıya çıkacak konu olarak) hiç sorun olmaz hatta  hak verenler çıkar ve size ; demokrat, özgürlükçü , dindar falan da derler! Ama kazara Akparti'ye oy attığınızı ima ederseniz ; gerici, yobaz, koyun falan olursunuz aman dikkat .. Hatta bir de üstüne üslük RTE'yi savunursanız aman aman direk Cehenneme gönderilirsiniz benden söylemesi !

Oy attığınız için müşrik ilan edilirsiniz ,herkes birden dini bütün kesilir karşınızda el birliğiyle sizi dinsizlikle itham etmeye çalışırlar; ne de olsa oy atmışsınızdır yüz yılın Firavununa(!) Düşünün artık insanlar kendilerini ne kadar yüce görüyorlar ki Firavunu falan kalp gözleriyle görebiliyorlar ve yetmezmiş gibi kendilerinin de Musa olduklarını ima ediyorlar (eee ne de Mehdi kendinin mehdi olduğunu direkt söylemez ima eder değil mi!!)

Not:İnsanların yaşadıkları ve yaşadıkları ortam ve yanındaki kişiler kişiliğini etkiliyor olabilir ama bunların hiç biri kimsenin ; düşünmemesine ,önyargısını beslemesine sebep değildir ! İnsanlara zerre güvenim olmadığını sürekli söylüyorum çünkü herkesin iyiliği dostluğu kutsalına/menfaatine dokunana kadar, gerçeğinin farkındayım .Tanımadığım insanları daha çok seviyorum çünkü arada mesafe oluyor ve gerçek yüzlerini görmemek bana huzur veriyor (doğru ya da yanlış!) Çünkü saygı neden nimet kesinlikle yok zamanımızda onun için seviyesizliğin boyutlarını kestiremiyorsunuz dün aman canım dediğiniz değer verdiğiniz insanlar kendi kutsallarına karşı fikirlerinizi söylediğinizde panter kesilebiliyorlar !

Not:Sİz ,insanları dinlerken ya da sizin önem verdiklerinize laflar sayarken ve sizin değer verdiğinizi bile bile üstüne bastıra bastıra yapmaya devam ederken: ''Aman tatsızlık olmasın, kimse kırılmasın ''diye alttan alıp ses çıkarmadığınızda iyisinizdir de, ne zaman kendi düşüncelerinizi savunmaya başlarsanız o zaman sizden kötüsü yoktur sizden cahili yoktur sizden düşüncesizi yoktur !... Aynı şeyler savunduğunuz  ya da sevdiğiniz kişileri eleştirdiğinizde de geçerli... En iyi siz ,susan kendi fikrini sunmayan sizsinizdir !

Not:İnsanlar yaşı ilerledikçe olgunlaşır diyorlar ya bunu sebebi insanları tanımaya başlamaları ! İnsanları tanıdıkça onların zanlarını önemsememeyi de öğreniyorsunuz kendinizi tanıyor ve asıl önemli olanın şahıslar değil yapılan iyi icraatlerin olduğunu öğreniyorsunuz..işin enteresanı da hiç birinin sizi ilgilendirmediğini kavrıyorsunuz asıl olanın sizin samimiyetiniz ve fıtrata uygun yaşayıp yaşamamanız olduğunu idrak ediyorsunuz!...

Not:Biz bu dünyada sevmenin güvenmenin nasıl olduğunu öğreniyoruz sadece ! Gerçek hallerini buradan Cennetimizi götürebilirsek Ahirette göreceğiz diye düşünüyorum yanlış düşünmekten Allah'a sığınırım...
Share: