11 Mayıs 2015 Pazartesi

Kur'an Müslümanlığı !

Bu Kur'ân, kendisiyle uyarılsınlar, Allah'ın ancak bir tek ilâh olduğunu bilsinler ve akıl sahipleri öğüt alsınlar diye insanlara gönderilmiş bir tebliğdir. (İBRAHİM/52)
Yok cidden dünyanın en zor işi insanları anlamak, hiç uğraşmamak lazım aslında ama insan dayanamıyor bu olanlar karşısında ... Akıl alır gibi değil, dinlisinin(!) de dinsizin de Kur'anı kullanması ... Bir de sadece hayat denen imtihanda Kur'anı rehber olarak kullananlar (Müslümanlar) var tıpkı Rabbimizin istediği gibi , onlar kesinlikle konumun dışında!..

''Kur'an Sapıkları '' dediniz ses çıkarmadık hatta işi dalgaya aldık Müslümanları böyle nitelendirdik size gönderme olsun diye ! Ama yetmedi siz hakaretler etmeye devam ettiniz ,etiketlemelere hız verdiniz ... Yine yolumuza devam ettik ,edeceğiniz de..Çünkü bizim derdimiz siz değilsiniz bizim derdimiz imtihan dünyasında Allah'ın dediği şekilde yaşamak,siz ister beğenin ister beğenmeyin ister onaylayın ister onaylamayın bu değişmeyecek... Allah ,kitabı rehber edinin ,Peygamberi örnek alın dediyse biz böyle yapmaya son nefesimize kadar devam edeceğiz inşaallah...

Peki ,sizin derdiniz ne ? İnsanları Yaratıcılarının kitabına uydukları /uymaya çalıştıkları için yaftalamaktan başka !! Kitabı okumuş yalamış yutmuş (bu bir tabir farkındasınızdır umarım) her bi'şeyi mükemmel şekilde yapmışsınız gibi ortalarda gezinip onu bunu şunu fasık ilan etmekten ,küçümsemekten başka işiniz gücünüz kalmadı değil mi ? Siz şimdi böyle yaparak Peygamberimizi örnek alıyorsunuz öyle mi ,  yazıkları olsun size !

Elinize ne geçecek ya da geçiyor cidden çok ama çok merak ediyorum! Beni bizi , fasık ilan ettiğinizde size Cennette daha mı fazla yer verilecek sanıyorsunuz ! Ya deli olacağım,eline Kur'anı alıp okumaya çalışan ,dinini kaynağından öğrenmeye çalışan insanlara savaş açtınız neyin kafasındasınız hiç mi düşünmüyorsunuz ? Bir kaç kişinin yanlışı yüzünden Kur'anı okuyup anlamaya ve yaşamaya çalışan insanları kötülüyorsunuz ,Allah aşkına derdiniz ne !! Onlar ne istiyorlar sizden; Kur'andan uzaklaşın (haşa) başka kitaplardan dininizi öğrenin(haşa) mi diyorlar, Oruç tutmayın namaz kılmayın(haşa) mı diyorlar , Peygamberi dinlemeyin(haşa) mi diyorlar ne diyorlar size de bu kadar nefret ediyorsunuz size Kur'an okuyun diyen insanlardan ? Sizi gören duyan da Kur'anın yaşayan halisiniz sanacak ya da Peygamberi gerçekten örnek alan dini bütün (!) Müslümanlar olduğunuzu zannedecek ! Peygamberi gerçekten örnek alan insanın bu denli Kur'andan uzak olması mümkün değil !

Karşılaştığınız yanlış insanların yanlış davranışlarından dolayı artık Müslümanları genelleyip etiketlemekten vazgeçin zira siz ne yapatığınızın farkında değilsiniz bari biz hatırlatalım böyle genellemeler yaptıkça kişilere değil kitabın kendine savaş açmış oluyorsunuz ! İnsanların okuyup anlamaya çalıştıkları kitap, o kişinin bu kişinin kitabı değil ,Kainatın  Efendisi olan Yaratıcının kitabı !

 Siz beğenin ya da beğenmeyin, kabul edin ya da etmeyin bu insanlar dinlerini tıpkı Peygamberleri gibi Allah'ın kitabından öğrenmeye devam edecekler ... Sizin ima ettiğiniz gibi onlar ne Peygamber düşmanı ne de ilim/bilim düşmanı değiller, bunu artık kabul edin ! Kur'anı kullanan çok kişi oldu (akım ,cemaat ve tarikat  de) bu bundan sonra da olacaktır zira bazıları için kazanç kapısı bu ama asla genelleme yapma hakkı vermez  size ! VE Müslümanlara sapık deme hakkı hiç vermez ,insanlar hadlerini bilmeliler ve yarın hesap veremeyeceği yüklerin altına girmemeli, münafıklık da yapmamalılar değil mi !

Tebliğ ayağına artistlik yapmanın alemi yok, yanlışlarla zanlarla dolu aklınızı dağıtacağınıza kendinize saklayın; zira o akıl belli ki sahibine daha çok lazım !

Share:

1 yorum:

Adsız dedi ki...

Bence de o akla kendilerinin daha çok ihtiyacı var ama anlayan yok