6 Mart 2015 Cuma

Merhaba Günlük !

Sevgili Günlük,

Seni bir hayli boşladığımın farkındayım; gelip alel acele bir şeyler yazıp gidiyorum her seferinde biliyorum hep face'in suçu ! Face mi kim ?Şu, insanların sadece tartıştıkları anlamak için değil alt etmek için konuştukları sosyal paylaşım platformlarından biri olan Face işte. Ben ani bir kararla oradan bir süreliğine uzaklaştım (büyük ihtimalle kısa bir ara olur  bu ama uzun ya da kısa zamanı bloguma çeki düzen vermekle geçirecem) çok iyi insanlar var orada bir o kadar da lüzumsuz insan var. Bir şeyler öğrenmeme vesile olan cümlelerin sahipleriyle ,tepemin tasını attıran kişiler; hepsi iç içe. Neyse bırakalım dedikoduyu da gündelik hayatın içindeki ''Ben''e geri dönelim.

Ben ne zamandır ''ben ''değilim günlük yapmak istediğim yığınla iş var ama ne imkan var ne de olanak, gerçi ikisi aynı anlama geliyordu değil mi neyseee durumun çıkılmaz halini başka türlü anlatamıyorum... İnsanlara yardım için bir şeyler yapmak istiyorum ama ne yardım kuruluşlarına ne de yardıma ihtiyacı olduğunu söyleyenlere güvenim kalmadı (bununla ilgili başımıza gelen bir olayı seninle de paylaşmıştım günlük ) ee bu durumda insanları araştırıp kapı kapı yardım götüreyim desen onda da ''Deli misin kardeşim kapımızda ne işin var in misin cin misin uzak dur bizden !'' diyecekler olabilir endişesi  var tabi ! Ne yapsam bilemedim ..acaba yaşlandım/maşlandım demeden Rehberlik mi okusam ki şu saatten sonra, zira çocuklara yardımcı olmayı çok isterim. Siz bu insanlıktan bi haber insanlara bakmayın ümit var olun aklınızı kullanın ve vicdanınızı hiç susturmayın ,insanları sevin onlar için bir şeyler yapmaya odaklanın ''insan olmak insanlığa hizmet etmekten geçer'' gerçeğini benimsemelerine yardımcı olmak istiyorum....(vay anacım ne uzun cümleydi bu)

Sevgili günlük burayı neden çok seviyorum biliyor musun ? Çünkü canım istediği gibi saçmalayabiliyorum burada ! Gerçi ara sıra noktalamalara dikkat et Elif, profil resminizi neden değiştiriyorsunuz size hiç yakışmamış bu resim ELif Hanım, çok asabisin Elif... gibi eleştirilerdebulunanlar çıkıyor ama onların da yorumlarını yayımlamıyorum,çaktırma sevgili günlük (istersen smile)

Şimdi çıkıyorum yarın yine gelirim günlük içimdekileri sana döker yine giderim nasipse. Günlük aklın ve dilin olsa da bana insanların samimi görüntülerinin altında yatan yalan ruhlarını görebilmenin yollarını söylesen.........neyse güzel günlük ben yokken buraları kem gözlerden ve camdan girenlerden koru emi !

Bi de, ben iyi bir insan olmayı beceremedim be günlük..ne kadar çok iyi insan var ben onlardan biri olamıyorum !.......................................................................................iyilik neydi be günlük? Kafamda sorular sorular ve hesaplaşmalar...ölcez be, ne diye bu kadar çok düşünüyorsam ben de.......

Not: Ara tara bul ve gelen gidene Kolpa'nın ''Gurur Benim Neyime'' şarkısı dinlet olur mu Günlük


Share:

3 yorum:

absalom dedi ki...

e hoşgeldin o zamanda...
feys meys hikayedir blok candır pabuç.

iyilik konusunu ayrıcana konuşuruz:))

Pabuc dedi ki...

Hoşbuldum evet haklısın blog candır...

Konuşalım absalom benim artık bildiklerim de allak bullak oldu ...

Ramazan Aksoy dedi ki...

Yorumunuzu girin...Valla bu aralar "günlük" iyi bir hesap soracak belkide seni tanımayacak yada kızkançlık krizine girecek facemidir nedir onunla takılalıdan beri günlügün papucunu dama attın benden söylemesi.
Bir dost :-)