20 Mart 2015 Cuma

Lütfen !


ALLAH aşkına, çocuklarınıza DİNİ eğitim versinler diye onları cemaatlere ve tarikatlere göndermeyin.Kendiniz öğretin çocuklarınıza İslamı ...Nasıl mı ? Evinizde KUR'AN yok mu ; açın ve okuyun (ama anlamıyla tabi) çocuklarınıza .Emin olun onlar çok zekidir anlarlar okuduklarınızı...Çocuğunuz varsa onları birilerinin eğitmesini beklemeyin onlar sizin çocuklarınız siz anlatın en doğrusunu ..Bilmiyorsanız da önce kendiniz öğrenin sonra da evlatlarınıza öğretin ! Gönderdiğiniz yerde Kuran dışında her şey din diye öğretirler de haberiniz olmaz !
Share:

6 yorum:

Esma Ünlü dedi ki...

Ama lütfen evde okurken ve okuturken mustafa islamolğu denen adamın kitaplarını ve tefsirlerini okumayın okutmayın!
bu da benden bir lütfen!

Kalemzade Kamil dedi ki...

Selamlar... Çok yerinde bir uyarı. Büyükler de çocuk aklıyla, o kirlenmemiş görüşleriyle düşünebilseler keşke. Büyükler önce Fatiha suresini okuyup anlamalılar. Buna rağmen büyükler eğer ne öğreteceğini, nereden başlayacağını bilmiyorlarsa çocukları için, ardından Lokman suresini ve orada Lokman'ın oğluna nasihatlerinin neler olduğunu okuyup anlamalılar. Tabi anlamadıkları bir dilde okurlarsa kendileri de anlamazlar o başka. Allah razı olsun kardeşim.

Pabuc dedi ki...

Esma Ünlü,
SEbep ? Yoksa ''Kur'an''okuyun dediği için mi ?

Pabuc dedi ki...

Kalemzade Kamil,
şimdiki çocuklar kesinlikle çok zeki ve her şeyi sorguluyorlar mantıksız hiç bir cevabı da kabullenmiyorlar. Her hangi bir soruda :''Kur'andaki delili nedir ?''diye sorabiliyorlar öğretmenlerine(din) bile ! Aileler eğer kendilerinden daha iyi bir nesil yetiştirmek istiyorlarsa bunu kendi kafalarına göre değil Allah'ın rehberliğiyle yapmalılar ...

Saygılar..

oktay Duran dedi ki...

Evet karşımızda Cübbeli'nin bayan versiyonu var. Ne diyordu bir ilahiyatçı zat :'' Düşünceden korkan insan insan mıdır?''. Allah ''Sözün en güzeline uyun'' der. Eğer akletme gibi bir yeteneğiniz varsa -ki bu yorumu yaptıktan sonra sizde böyle bir yeteneğin olduğunu zannetmiyorum- okursunuz ve sözün en güzeline talip olursunuz.

oktay Duran dedi ki...

Karşımızda Cübbeli'nin bayan versiyonu var. Ne diyordu bir ilahiyatçı :''Düşünceden korkan insan insan mıdır?'' Allah ''Sözün en güzeline tabi olun'' der. Eğer akletme gibi bir yeteneğiniz varsa-ki böyle bir yorumdan sonra böyle bir yeteneğinizin olduğunu zannetmiyorum-okursunuz,kıyaslarsınız.