9 Şubat 2015 Pazartesi

İç ses...


-" Onlar, Sahabeleri görseler 'bunlar delidir' derlerdi ; Sahabeler de onları görse 'bunlar delidir' derlerdi " hadisi okuyan sakallı cüppeli ve kendine şeyh denen zat, o okuduğun hadis emin ol ' Kuran sapıkları, Hadis inkarcıları ' diye etiketlediğiniz kişilerden bahsetmiyordur! kimden mi bahsediyordur? " Allah adına hüküm veren/ koyan, Peygambere sözler isnat edip iftiralar atan, para için dinini satan ve insanları Kurandan uzaklaştıranlar"dan bahsediyor olabilir mesela! Tanıdık geldi mi sana ve senin gibilere!!!


-Sen de Afrika'nın adı bilinmeyen bir köyünde bir çocuk ya da daha doğmadan babası tarafından terkedilen doğduktan sonra da annesi tarafından sokağa terkedilen bir çocuk ya da Vietnam'da bir sarhoş babanın evladı olarak ya da Amerika da bir uyuşturucu tacirinin gayrimeşru çocuğu olarak dünyaya gelebilirdin! Neyin ahkamını kesip üstünlüğünden bahsediyorsun gafil insan!
Share:

3 yorum:

absalom dedi ki...

yav arkadaş ne diyim...

ayağa kalkıp alkışlasam mı...
böle bi arkadaşım var diye gururlansam mı...
babana teşekkür mektubu mu yazsam söz uçar yazı kalır...
bilemedim:))

Pabuc dedi ki...

Teşekkürler Absalom ,beni anladığını bildiğim için alkışlamana da gerek yok güzel insan...

Babama teşekkür edemezsin :(

Ramazan Aksoy dedi ki...

Yazıyı okurken sayfanda yorum yazan Metin Yüksel geldi aklıma "yazdıklarının tamamını okumaya gerek duymam boş insansın" diyordu.Şimdi bu yazıyı onun gözüne sokmak lazım, çok güzel net bir ifade ve yorum eline gönlüne klavyene saglık.