3 Kasım 2014 Pazartesi

#KuranıKerimÜcretsizOlsun


KUR'ANI KERİM ücretsiz olsun . Bu mümkün değil diyorsanız en azından maliyetine satın !! Yeter artık Kur'anın üzerinden kazandığınız paralar! İçindekileri kullanarak zaten yeterince menfaat elde ediyorsunuz (dünyalık menfaatlerden bahsediyorum )Bakın insanlar sonra Kur'anı, dijital kalemlere okutuyorlar !!! Ücretsiz yapın ya da maliyetine satın da insanlar (anlamak isteyen insanlar) daha rahat ulaşsınlar kitaplarına! 
Vardır illaki duyarlı basım evleri ,lütfen siz öncülük yapın şu duruma ! Ve siz dini bütün (!) zengin Müslümanlar ve zengin olmayan duyarlı Müslümanlar sizler de bir el atın şu duruma! İnsanların okumasına vesile olmak hafife alınacak bir durum değildir değil mi ?

Share:

4 yorum:

GÖK-TÜRK dedi ki...

Elin hristiyanı sokaklarda bedava incil dağıtıyor... İlla ki koca koca kitaplara da gerek yok cep boyutunda bile olabilir. Sürekli yanımızda taşır, okuruz...

Erkan Şen dedi ki...

Buna katılmamak elde mi!

Peki bu kapitalist düzende mümkün mü? Keşke...

Pabuc dedi ki...

İşte bu konuda biz karınca misali yol alabiliriz. Yoksa zenginlerden ses falan çıkmıyor karşılığı olmayan(dünyevi))şeylere pek dikkate almıyorlar bu devirde. İyilerin sayılarının azlığı bazen bazı güzellikleri de kısıtlıyor ; ne yapalım her şeye rağmen destek bulamasak da karıncalar gibi bizler inatla iyi şeyler yapmaya devam etmeliyiz...

Serkan Aydemir dedi ki...

Asıl önemli olan niyet. İnsanların içi o kadar kalıp yargılarla dolu ki bugün Müslümanlık da dahil birçok yaşam biçimi sadece toplum kuralı olduğu için yapılıyor. Eleştirip özünü anlamadan yapılan kültür de sonuçta faşizmi doğuruyor. 7 yaşında bir çocuğa zorla dini öğretirsen büyüdüğünde dini anlama gereksinimi duymaz. İpotekli bir kimlik oluşturmuşlardır o çocukta. Işid bu yüzden var. Ha bu arada bedava olmasına da karşıyım. Neden bedava olsun ki o zaman bilim kitapları da bedava olmalı, romanlar, öyküler... Sonuçta o kitaplara da ihtiyacımız var. Her maliyetin bir kazancı olmazsa sistemden çöker. Din bu yüzden en iyi sistem aracıdır. Ne yazık ki bu da dünyada dinleri anlamadan okumadan benimseyen düşünme yoksunu kişilerin sayısını artırmaktadır kendilerini inançlı olduğunu söyleyen. Zaten bu ülkede hırsızlık yapmış birini benimseyenlerin inançlı insanlar olması da ayrı bir ironidir. Düşünmek gerçekten bir erdem ve bana göre dünyanın en değerli insanı düşenebilen inançlı insanıdır. İkisinin dengesini kurmak çok zor çünkü.