24 Eylül 2014 Çarşamba

İkiyüzlü Dünya !


Uydurma karakter Robinson Cruose gibi bir adaya düşüp orada yaşamayı hayal ediyorum hatta işlerimi yapacak bir Cuma da istemiyorum.Öyle midem bulanıyor ki dünyanın şu anki halinden ! İkiyüzlülük artık yaşam biçimi oldu iki yüzlü olmayanlar sanki zaten hiç yokmuş gibi, görünmüyorlar bile aramızda! 

Biliyorum Müslüman şikayet etmez sabırlı olur ama ben artık tv açıp haberler izlemek yerine dünyadan bihaber olmayı tercih ediyorum.Ot olmasam da bazen ot gibi ilgisiz kalmak istiyorum tüm bu yalan dolan dünyanın işlerine. Birileri dünyayı terörden kurtarma derdinde(!) görünüp kendi terörlerine kaldıkları yerden devam ediyorlar.Tüm terör örgütlerinin de terör devletlerinin de Allah bin türlü......(anladınız siz ) Beddua etmek de istemiyorum ama Rabbim ıslah etsin bu iki yüzlü şeytanın kölelerini!

Deli olacağım ya, daha dün bebeklerin üzerine kimyasal silahlar yağıyordu da hiç birinizin kılı kıpırdamıyordu şe...siz, haysiyetsiz insaftan insanlıktan uzak mahluklar ,o zaman neredeydiniz ? Bebeklerin kafaları mı kesilmeliydi dikkatinizin çekilmesi için !!!!!!!!!!!! Çıldırmamak elde değil.Dediğim gibi insan öldürmeye odaklı tüm oluşumların Allah bin türlü.................... Ama kendi desteklediğini (hatta kurduğu) terör örgütlerini delil göstererek başka ülkelere giren oralara bomba yağdıran iki yüzlü şerefsizleri Allah ıslah etsin ıslah olmuyorlarsa da.......................

Bireysel ikiyüzlülükler, menfaat yarışları dünyayı bu hale getirdi belki de bilemiyorum ben sadece insanların öldürülmesini (Ya Rabbim özellikle bebeklerin ve çocukların katledilmesini )izlemek istemiyorum :( He tamam biz düzelirsek bunlar da düzelecek ama elimden hiç bir şey gelmiyor işte ; tek başıma ne yapabilirim bu olanlar karşısında. Elimiz kolumuz bağlı gerizekalı gibi izliyoruz; her gün öldürülen çocukları, ikiyüzlü  ülkeleri/yönetimleri, menfaatleri için dünyayı yaşanmaz kılan şe......ri, dinimizi hurafelere kurban etmeye çalışanları, dünya yanarken ''Bana dokunmayan bin yıl yaşasın'' haysiyetsizliğiyle utanmadan adına İslam ülkesi denilen yerleri, dinimizi parça parça bölenleri, insanların yok oluşlarını kendilerini Cennete götüreceğini düşündükleri tesbihlerini çekerek beş yıldızlı, 10 yıldızlı akıllı binalarından izleyen Müslüman(!) petrol zengilerini...'' 

Sizlerin dedeleri de dünyaya hükmetme hayalleri kuruyordu.Belki de  sizin gibi sağa sola özgürlük de götürüyorlardı belli mi olur ! Kendi halkını rahat yaşatmak için başka halkların üzerine bombalar yağdırıyor orada çoluk çocuk demeden herkesi katlediyorlardı tıpkı sizin gibi ! Sizin onlardan bir farkınız var ; onlar erkek çocuklarını katlediyorlardı siz cinsiyet ayrımı yapmıyorsunuz ! Umarım onların benzeri sonlarınız olur ki her şeyiniz dedelerinizle aynı olsun ;sevenleri ayırmasın Rabbim !

Yanlış yazdıklarım yanlış düşüncelerim için Sen Affet Rabbim, bu yürek dayanamıyor  gördüğü zulümlere...........Sen her şeyin hayırlısını bilirsin, Lütfen aklını başına almayı nasip et kimliğini kaybetmiş, rehberini ötelemiş, şeytanı kendine yoldaş etmiş ümmete ! 

Not: Kullandığım bazı kelimeler için özür dilerim elimden geldiğince tuttum kendimi ; iyiki içimden geçen herşeyi yazmıyorum !
Share:

2 yorum:

Kalemzade Kamil dedi ki...

Yeni temanız güzel olmuş.
Keşke dünyanın görünüşünü de böyle kolayca değiştirebilseydik.
Sizi çok iyi anlıyorum. Özellikle o haberleri izledikten sonra söylemek isteyip de söylemediklerimiz konusunda. Allah hepimize sabır versin.

Pabuc dedi ki...

Kalemzade Kamil,
Teşekkürler ,başlıktaki listeleri düzenleyebilseydim çok daha güzel olacaktı ama olsun..

Ben tamamen duygusal şekilde yazdım yazıyı ,aslında söylenecek öyle çok şey var ki konu açıldıkça daha pis kokular çıkacak! Deve misali bir yerimiz düzgün değil ki, tutunacak dalımız olsun :( ''İnsanlık''tan ümidim yok ama ''insan'' dan ümidimi yitirmek de istemiyorum

İnşaallah, sabrımız bol olsun ama en çok da ilmimiz bol olsun inşaallah...