19 Mart 2014 Çarşamba

Sonra, Pabuç Çok Sivri Dilli !


-Ağzınızla kuş tutsanız " Bu kuş neden Şahin değil!" diyecek insanların çoğunluğu oluşturduğu bir zamandayız!''

-Dün öğrenciler kapılardan alınmadığında, askerler görevden alındığında(!)
sesini çıkarmayanların, bu gün haktan özgürlükten bahsetmelerini kesinlikle samimi bulmuyorum. Özgürlük belli kesimin değil, herkesin yaşanabiliri olduğunda gerçekleşmiştir ! Dünü bu günü, şu kişileri bu kişileri olmaz yani !


-Bana verdiğin değeri oy attığım partiye ve kılık kıyafetime göre gözden geçireceksen o değeri gözden çıkar gitsin!

-Mükemmel seslerden mükemmel okumalarda dinledik Kur'an ı, şimdi de anlamanın zamanı gelmedi mi ? Anlayamam diye düşünme okudukça anlayacaksın ve samimiyetin kadar konuşacak Kur'an seninle , şüphesiz !


-Birilerinin çıkıp kendilerini dînin koruyucusu görmesini ve kendilerini bu şekilde reklam etmelerini anlamıyorum ve samimi bulmuyorum. Bu dînin koruyucusu siz biz onlar şunlar bunlar değil; ALLAH 'tır.Bu ayrıntıyı unutmamak lazım !

-Sen şaşırmışsın" diyenlere ve diyecek olanlara sözümdür:" Evet ben Kur'anı her okuduğumda yine yeniden şaşırıyorum(!) hayretler içerisinde yanlışlarımı görüp tövbe ediyorum

-İnsanları seviyorum ( Mevlana kadar olmasa da) her insandan öğreneceğim şeyler vardır diye bakıyorum onlara AMA kibirlilere, fazla aklını bana vermeye kalkışanlara(!) ve dinimi hafife alıp küfredenlere sabrın kesinlikle Sınırsız değil. Yine de sabretmeli miyim dediniz ! Alo sesiniz gelmiyor , tünele girdim sesinizi alamıyorum sizi duyamıyorum Alo !

''Çok güzel,çok zeki , çok zengin ve çok bilmiş olmadığım için ÇOK şükür Rabbim !''


Not: İnsanın fikrini söylemesi sivri dillilik değildir.Ben ''Ben böyle düşünüyorum,yaşıyorum,giyiniyorum deyip hiç kimseye sen de böyle düşün, böyle konuş, böyle giyin ,böyle yaşa ''demedim bana da densin/ ima edilsin de istemiyorum.Hele hele seçimlerimden dolayı etiketlenmek hiç istemiyorum...Bunun adı sivri dillilik ve asabiyet mi ? Değildir be !...


Share:

0 yorum: