18 Aralık 2013 Çarşamba

Anlamıyorum !

Cahil biri olduğum için mi bilmem yapılan şeyler karşısında aklıma ''kal''geliyor.Ya her bi şeyleri bildiğimizi söylüyoruz ama bir birimize saygıya sıra gelince hepimiz panter kesiliyoruz.Ben pantek kadar kuvvetli olmadığım için her hangi bir saldırıda(!) tavşan gibi kaçmayı seçiyorum o ayrı konu...Biri bizim düşüncemize uymayan tek cümle söylediğinde sonraki hiç bir cümlesini dinlemiyoruz bile! Ya bi dur bi dinle belki devamında farklı şeyler söyleyecek;yoooo olmaz biz önce bir sövelim/söylenelim de o sonradan ne derse desin biz duymasak da olur ! kafasındayız hepimiz......................................................

Aynı kitabı okuyoruz, hepimiz farklı pencerelerden bakıyoruz buna görede sorularımızı soruyoruz ya da fikirlerimizi söylüyoruz (ki çok doğal bir durum bu) anında tepkiler alıyoruz.İyi de kardeşim Allah ''akıl''vermiş kullanalım diye .Soru sormak da akıl kullanmanın bir şekli değil mi ,niye celalleniyorsun ki ? Hepimiz bir birimiz gibi düşünmek/yaşamak zorunda olsaydık 6 milyar aynı yumurta ikizi modunda yaratılabilirdik ! Hele dini konularda fikrini söyleyene ne kadar da kolay saldırıyoruz..Sanki söylediklerini bize zorla kabul ettirecekler ;dinlemen için konuşuyor biat et diye değil ki ! Biraz ,birazCIK bir birimizi dinliyor olsak belki de bakış açımız genişleyecek! Ama nerdeeee biz de o düşünce /incelik!

Not: Böyle kendi kendime söylendiğim postlar yazıyorum rahatlıyorum ve sonra büyük ihtimalle de sileceğim bu yazıyı ....Share:

6 yorum:

Kalemzade Kamil dedi ki...

Bence silmeyin. Çok doğru şeyler söylemişsiniz. Selam ile...

Pabuc dedi ki...

Sileceğim dediğim halde yorum bırakmışsınız bundan sonra yorumunuza saygımdan dilemem zaten...
Bizden de selam sizlere....

Pabuc dedi ki...

Silemem*

Zihni Yildiz dedi ki...

Benim söyleyeceğim farklı: noktalar, virgüller, soru işaretleri sanki yanlış yerde gibi geliyor bana. Cümle bitiminde veya ayraç yerlerinde son harfin dibine konulur bu işaretler. Sonra bir boşluk verilip diğer cümle başlar. Belki blog temasındam kaynaklanıyordur, sizin cümlelerde bu işaretler bir tık ilerde.
İyi günler.

Adsız dedi ki...

Daha bugün öğrencilerime "hoşgörü" konusundan bahsettim. Fikirlere, inançlara... Her şeye. Hatta birkaç örnek de verdim. Bunlardan biri yazına da uyuyor sanırım: Eğer tüm insanlar diğer fikirlere kapalı olsaydı İslamiyet diye bir din olmazdı, Hristiyanlık da olmazdı; çünkü kimse İsa'nın ya da Muhammed'in peygamber olduğuna inanmazdı. Hala Dünya'nın düz olduğunu iddia edip, Ay'a gidilebilir diyenlerle dalga geçerdik. Yerinde sayan bir yığın insan olurduk sadece. İlerleme değişime açık toplumlar için mümkündür.

Pabuc dedi ki...

/Zihni yıldız,
uyarılarınız için teşekkür ederim ben sürekli söylerim yazılarımda da ; dil bilgisi bilgim pek yoktur benim :)

/Şirvan,
çocukken aşılanmalı bence de bu tip insani özellikler..Sonra çok geç olaibliyor malumunuz !