11 Temmuz 2013 Perşembe

Unutmadık Unutmayacağız !


Tarih boyunca nerede zulüm varsa çoğunda (büyük çoğunluğunda) mazlum olan taraf hep Müslümanlar olmuş.Batının maddi kazançları var onun için Müslüman ülkelere savaş açıyor dinle alakası yok bunların diyenler de çıkabilir.O zaman da ben sorarım Myanmar'da petrol mü var(okuyunuz) yoksa altın mı var ya da elmas mı var ? Bu katliamların temelinden nedense hep ''Onların tek suçu Müslüman olmaları''çıkıyor!
Yanılıyor muyum ?
Her zulüm haklıyı daha da güçlendirecektir güçlendiriyor da ! Dünyaya teknolojiyi geliştirmeye ,petrol rezervlerini bulup çıkarmaya, hangi ülkeye en kolay nasıl bomba yağdırırım diye uzayı keşfetmeye gelmedik diye düşünüyorum.Bunlarda olmasın demiyorum tabi ki Allah akıl vermiş sonuna kadar kullanmak lazım AMA bunları insanların hizmeti için yapmak lazım! İşte medeni olduğunu söyleyen ama medeniyetle uzaktan yakından alakası olmadığını düşündüğüm ülkeler bu ayrıntıyı unutuyorlar! 
Teknolojiyi de bilimi de daha çok insanlık dışı ,menfaati işlerinde kullanıyorlar.İnsan hayatını hiç sayıyorlar
Bir yandan masum insanları katlederken bir hayvan için canla başla kurtarma mücadelesi verdiğini televizyonlarda gösterip komik oluyorlar !
Artık bütün gerçekleri hepimiz görüyoruz.Öldürmekle bitireceklerini sandıkları (o beğenmedikleri küçük gördükleri )Müslümanların sayısı gün ve gün artıyor bunu da durduramıyorlar/durduramayacaklar da ! 
Artık Batı'da da a.b.d'de Müslümanların sayısı çok şükür ki artıyor.Ve artık Müslümanlar daha bilinçli !
Dinlerini Kur'andan öğrenen,haklıyı haksızı görebilen, asla zulmetmeyen
Müslümanlar geliyor !
Rabbim sayılarını arttırsın ki zalime zulmü için fırsat bırakmasınlar inşaallah...
Bizim gözyaşlarıyla izlediğimiz haberler bir daha yaşanmasın 
Katliamlar karşısında sessiz kalanların sayısı azalsın
İNŞAALLAH!

''Onlar ağızlarıyla Allah’ın nurunu söndürmek istiyorlar. Halbuki zalimler istemese de Allah nurunu tamamlayacaktır.''(Saff suresi 8.Ayet)Share:

5 yorum:

cem dedi ki...

her ne niyetle olursa olsun insanı katleden bi akıldan, bi bakıştan Allah herkesi korusun.

Erkan Şen dedi ki...

Elif, bir konuda yanılıyorsun. Müslümanlar tarih boyunca ezilmediler. Hatta öyle zaferlerle dünyanın çeşitli coğrafyalarında öyle hezimetler yaşattılar ki zalimlere, içleri intikam hırsıyla doldu. Tüm bunlar inkarlarına rağmen kendilerinin de farkında oldukları korkularından kaynaklanıyor.

Rahmetli Mehmet Akif bir asır önceden sesleniyor bize; "Medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar!"

GÖK-TÜRK dedi ki...

Güçlü olup gerçek adaleti uygulamazsan başkalarının adaletine mecbur kalırsın.

Kalemzade Kamil dedi ki...

Allah yeryüzünde haksızca zulme uğramış ve uğramakta olan nerede kim varsa onları anlamayı, yanında olmayı bizlere nasip etsin. Allah yardımcıları olsun.

Pabuc dedi ki...

Uzunca bir cevap yazmıştım ama vazgeçtim sildim ve kısaca;

Teşekkür ederim fikirlerinizi belirttiğiniz için diyorum....

Saygılar..