26 Temmuz 2013 Cuma

Geel Geel,Seçmece Twitler Bunlar !


''Twitter''a fena alıştım.Artık haberleri bile twitterdan takip ediyorum; bir değil bir çok haber yorumcusu var çünkü :) Çok değerli kişileri de takip ediyorum; 140 karakterle derin anlamlar içeren cümleler kurabilecek kabiliyete/zekaya sahip kişiler...İlmimi arttırmak için takılmıyorum bu ortama malum ,insanların gerçek niyetlerini okumak için ve de çoğu zaman olaylar karşısında esprili yaklaşımları da takip etmek için takılıyorum...İnanılmaz zeka ışıldamaları görülüyor (özellikle espri konusunda) bu ortamda...e bir de alışkanlık  oluyor bir süre sonra malum ...Ne ise  sayın pek sayın ahali, ben yine bir kaç cıvıldaşmayı paylaşayım buradan ki o hengamede arada kaynayıp gitmesinler ;en azından burası arşiv mahiyetinde oluyor...Ramazanda akşam ne yiyeceğinin planını/listesini gündüzden yapabilen Sahabe var mıydı mesela ?

Biber gazı orucu bozar mı diye dediğim sorduğum bir imam "Orucun bozulması için ilk önce tutmak gerekir" diyerek orantısız zeka uyguladı. :(

Müslüman, din kardeşinin hatalarını bağışlar, kusurlarını araştırmaz, sırrını saklar, her zaman huzur ve saadeti için dua eder

insanları beş vakit okunan ezan uyandıramıyor da davul nasıl uyandırıyor ben de buna şaşıyorum

Peygamberlere eziyet etmiş insanların torunları şimdi de inanmış insanlara eziyet ediyorlar.Tarih tekerrürden vazgeçmiyor gibi!.

Yatcaz kalkcaz, yatcaz kalkcaz, yatcaz kalkcaz hooooop ordayız...[kabir]

Peygamberleri gördüğü halde inanmamış insanları düşündükçe şimdi ki inkarcılara şaşırmıyorum

Bulunduğun makam,geçici şöhretin ve menfaatlerin seni "Hakîkat" i söylemekten alıkoyuyorsa,istersen bir daha düşün neden Dünya'da olduğunu..

Yobazlardan(!) yine universitelerde iyi yerler kazanan oldu mu ? ...Yapmayın be yine mi ;)

Bir yalan, dört doğruyu götürür; İyilik, güven, sadâkât, huzur. .

Alim;önder,lider ve cesurdur,takip edilen,örnek alınan,gündemi belirleyen,doğruya sevk edendir.En önemlisi dert sahibi "icraat" adamıdır.

Gündemin en sıcak sorusu "Teravih namazı var mı, yok mu?" sorusuna cevap veriyorum; varsa da kılıyoruz, yoksa da kılıyoruz. Tşkler,güle güle

Sahurda depoladığım suyu Deve görse hörgücünden utanır.

Neden Gülen Cemaati bir kez olsun dünya müslümanlarının dertleriyle dertlenip meydanlara inip zulme karşı haykırmıyor...

Bizim davulcu kesin trakya tarafından. Göbek atmaya çagırır havası var. Evdeki %50'yi zor tutuyoruz:/

"Cami de namaz kılarken arka saflarda gülüşen ve koşturan çocuk sesleri yoksa, Gelecek nesillerden korkun"

İnsanlar; günahları ile övünüp sevaplarla alay ediyorlarsa, şeytan yüreklerinde tavaf ediyor demektir.

Bir diyar olsa da gitsek.! Gönüllerimizde her ne varsa sancıdan yana, bir daha hissetmemek üzere geride bırakarak.!

Sen mesaj at diye adamlar uzaya uydu göndersin, baz istasyonu kursun, telefon üretsin, senin attığın mesaja bak ''ok ''

İyi geçinmek, iki kişinin kusursuz olmasıyla değil, birbirlerinin kusurlarını hoş görmesiyle olur

İran'lı dincinin "Su içmek orucu bozmaz" fetvasına şaşırmadım.Suriye'de kan içmenin insanlık bozduğunu fark edemeyenlerden, herşey beklenir.


Share:

7 yorum:

kahve telvesi dedi ki...

Kimine güldüm, kiminde düşündüm, bazısı da içimi acıttı....

Geçmiş Zaman Koleksiyoncusu dedi ki...

''Camide namaz kılarken arka saflarda gülüşen ve koşturan çocuk sesleri yoksa, gelecek nesillerden korkun'' Bunu çok beğendim, tabii üzüldüm de; zira bizim çocukluğumuzda özellikle teravihlerde çocuk kaynardı cami. Şimdi çocuktan eser yok ne yazık ki.

Pabuc dedi ki...

Twitleri atanlara saygım sonsuz (kendi adımı tenzih ederim) ve seviyorum hepsini de :)

Gökhan Tunç dedi ki...

Şu twitter denen muhabbete bir türlü giremedim :)) Sınırlanma duygusu kelimelerde dahi rahatsız ediyor beni, en iyisi facebooka tam gaz devam. İstediğime istediğim kadar yazamadıktan sonra lügatta kelime biriktirmenin mantığı nedir ki :))
Bazıları çoğunluğun ifade edemediğini azınlıkla başarmış, taktir ettim doğrusu.

Pabuc dedi ki...

Ben de facebooka alışamıyorum..Orada kimse kimseyi dikkate almıyor gibi geliyor ;şurdayım şununlayım deyip video ve fotograf paylaşmaktan öte bir şey değil gibi geliyor bana ( öyle olmaya bilir bunlar benim düşüncelerim) Twitter da hızlı haber hoşuma gidiyor ve haberlere bir çok yorumu aynı anda alabiliyorsun (140 karakter bile olsa ana haberlerden daha hızlılar) Buyur bir gün seni misafir edelim Twitter da ;)

Gökhan Tunç dedi ki...

İşin doğrusu son dönemlere kadar facebook ta aktif kullanıcı değildim.Tüm yaptığım hoşlandığım bazı sayfaların yazılarını okumaktı fakat son bir kaç aydır katıldığım gruplar yüzünden kendimi tam bir bağımlı durumuna getirdim. Faydalı olduğu kadar zararlı olduğu tarafları var, çok farklı konularda bilgi edinirken diğer taraftan önüne gelenle tartışan bir kişiliğe büründüm :)) Tabi biraz frene bastım. Twitter ise bambaşka bir dünya birkaç defa girip baktım. Yazılan sözler nedense kamyoncu edebiyatını hatırlattı :)) tartışmadan yoksun mekanlarda sarf edilen sözler hava da kalıyor sanki ,veya ben böyle hissettim. Davet için teşekkürler, daha önce gelip bakmıştım :))

Pabuc dedi ki...

Lütfen yani ,şimdi sen bizim mekana kamyoncu sözleri paylaşılan yer neden diyorsun ki ? :) Face de benim de çok fazla tartıştığım kişi oldu (bu doğal çünkü ben cidden çekilmez biriyim)paylaşımların okunmadığını düşünüyorum çoğu zaman..Daha çok görselliğe dayalı oradaki paylaşımlar..Neyse ammaaaan burda durup twitter i metheder duruma düşmeyeyim ama haberler konusunda hızlı bir yer bu da ilginç kılıyor orayı benim için...Sana face de iyi tartışmalar o zaman..Biz de davet var ısrar yok ;)