Ana içeriğe atla

Oldu ,başka !

-Peygamber sevgisi abartılıyor diyeceksin ama bana örnek verirken sevdiğin savunduğun;devlet/siyasi liderleri,şeyhleri,alimleri anlatıp onların sistemlerini methedeceksin.Bir de onların dediklerini kabul etmediğim için beni ötekileştireceksin ..Olduuu,  başka !

-Haktan hukuktan bahsedeceksin,özgürlükçüyüz hakkımızı arıyoruz diyeceksin ama aynı hak hukuk başkaları için lazım olduğu zamanlarda üç maymunu oynayacaksın.Hatta hakkı da hukuku da sadece kendine özel sayıp diğerlerini yok sayacaksın..Olduuuu, başka !

-Tevazudan bahsederken sen en güzel evlerde yaşayıp ne yiyeceğim diye düşünmezken aç olanları yılda bir defa hatırlayacaksın. Gönül zenginliğinin,  Ramazanda üç beş kişiye sadaka vererek olacağını sanıp kendini kandıracaksın...Olduuu başka!

-Bir kere Kur'anı okumayacaksın ama konu din İslam oldu mu mangalda kül bırakmayacaksın ,üstelik Cennetlik ve Cehennemliklerin hükmünü bile verebilecek hadsizliği yapacaksın ...Olduuuu, başka!

-Yarın başına gelebileceklerden bihaberken bu gün başkaları için bol keseden atıp tutup ahkam keseceksin ama aynı şeyleri sen yapınca normalmiş gibi davranıp öyle göstereceksin dün söylediklerini inkar edeceksin...Olduuu başka!

-Hak hukuk dikkate almadan kendi kazancına bakacaksın,kendi menfaatinden başka kimsenin hakkını görmeyecek, gerekirse insanların üzerinden geçip(!) çiğneyeceksin kazancına kazanç katacaksın sonra da bunu da kendine göre mantığa bürüyecek kendini haklı çıkaracaksın..Olduuuu, başka !

-Kur'an varken bana öncelikli okunması gereken diye başka kitaplar göstereceksin ''anlamıyorum ''dediğimde  zamanla (okudukça anlarsın)diyeceksin.Öncelik senin gösterdiğin kitaplarda değil öncelik Kur'an da; Kur'anı da her okuyuşumda daha güzel  daha farklı  anlıyorum dediğimde diyecek söz bulamayacaksın ...Olduuu ,var mı başka söyleyeceğin !

-Fikirlerini savunurken seni dinlememi saygı duymamı bekleyeceksin, konu  benim fikirlerime düşüncelerime geldiğinde küçümseyecek; düşünmemekle ,körü körüne inanmakla suçlayacaksın.Zeki  olan tarafta senin, düşünmeyen  tarafta ise benim olduğumu ima edeceksin ve ''Siz ....ler'' diye beni etiketleyeceksin ;  Allah'ın herkese eşit akıl dağıttığını, kiminin bunu Allah için kullandığını kiminin de nefsi için kullandığını unutacaksın..Olduuuu başka derdin !

Devam eder etmez Rabbim bilir......

Yorumlar

dilek erdem dedi ki…


oldu başka ;)
Pabuc dedi ki…
aklıma geldikçe yazacağım bu enteresan şahsiyetlerin özelliklerini ;) Onlarda ya da bende ''Başka''lar bitmez :)
kahve telvesi dedi ki…
Şimdi bunu okuyup ta, bir kez daha düşünecekler, nerede hata yapıyoruz, bakış açımızda bir yanlışlık mı var acaba diyecekler.....Oldu başka ???
Pabuc dedi ki…
Hiç sanmıyorum :) Hatta düşünecekleri değil okuyacaklarını bile sanmıyorum :)
absalom dedi ki…
pabuççççççç:))

yahu sanki ben yazmış gibi hissettim...
hani yazsam aynı böle yazardım...

sadece arada bu dallamalar felan derdim sen kibar bi laz kızı olduğun için dememişsin hahaaaa.

şahaneydi...
gün de şahane olsun o zamanda.
cem dedi ki…
herkes kendine yontuyor maalesef. şimdi karşı bakışlardan birinin de bi dolu "oldu başkaaa" sı vardır emin ol. kimsenin kimseye saygısı kalmamış durumda.
Kalemzade Kamil dedi ki…
Yine sinirlendirmişler sizi :)
Ama ne diyeyim çok çok güzel yazmışsınız yine.
Pabuc dedi ki…
@absalom,
beğenmene sevindim absalom,
sonuçta biz birimize az çok bekliyoruz yazılarımızda benzer bu olabiliyor bu durumda ;)İnsan yaşlandıkça tepesinin tası atsa da hiç bir şey olmamış gibi davranıyor bunu öğrendim.Ben bu durumlara çok sinir oluyorum ama bak sakince ifade edebiliyorum kendimi artık ;) Sonuçta yaşlanıyorum:)

@cem,
kendi açımdan şunu söyleyebilirim,fikirlerinden nefret etsem de kişileri dinliyorum ve anlamaya çalışıyorum ama nedensse aynı şeyi karşıt düşüncelere sahip olduğum kişilerden göremiyorum...Bu arada sen beni dinle blog ve insgtagram hesabının etrafına mazot dök pislikleri böcekleri uzaklaştırır etrafından :)

@Kalemzade Kamil,
Yok sinirlenmek değil de okumuş yazmış kişilerin bile düşüncelerini ifade ederken nefretle konuşmalarından etkilendiğim için yazdım bu yazıyı..O kişileri dinlerken hayret ettim demek ki okumak yazmak insanların içinden nefreti alamıyormuş..
Gökhan Tunç dedi ki…
Son ağaç kesildiğinde,
Son nehir kuruduğunda,
Son balık avlandığında,
İşte o zaman paranın yenmediğini anlayacaksınız…
Çok şeyi anlayacağız,yazık bugün değil yarına kavuştuğumuz da...
Cömertliği eleştirilerde harcamasak keşke,güzel sözler için ansak onu.
Yetmedi mi gün be gün eksiltiğimiz değerler?
Güneş bile darılmış bize, en cömert zamanında saklanıyor artık.
Oldu başka ? :))
Pabuc dedi ki…
Ben de senin bu güzel yorumundan kendime düşen payı aldım ve kulağıma küpe yaptım :) Teşekkürler..

Ve sanırım biz insanlar hep kendimizi arıyoruz ve herkesde kendimizi okumak istiyoruz onun için yapmadıklarımızı yapanlara kızıp yaptıklarımızı yapmayanlara da içerliyoruz ..bilinmez...

Güzel tüm yorumların için teşekkür ederim Gökhan
Fikret Arman dedi ki…
Çok çok güzel bir anlatım olmuş... Gönlünüze sağlık.
Pabuc dedi ki…
Teşekkür ederim ...
Ve blog sayfama hoşgeldiniz Fikret Bey

Bu blogdaki popüler yayınlar

Bir Öğretmenimizle Eğitim-Öğretim Üzerine Röportaj

Röportaj: Pabuç - Aslı Öğretmen
Sevgili blogger dostlarım; Bundan böyle bloğumuzda röportajlara da yer vereceğim.İlk konumuz toplum olarak geleceğimizin oluşmasında temel taşlarımızdan olan eğitim-öğretim kurumlarımız  ve sorunları. Ne yazık ki; eğitim sisteminin çarpıklığından doğan sorunlara temel çözümler getirilmez ise, geleceğimizin risk altında olduğunu söyleyebiliriz. Çocuklarımızın, kimlik, kişilik, kariyer sahibi olmalarını bunun yanında insanlık idealinde hizmet etmelerini esas alan müfredatların öğretim ve eğitim alanında reformların yapılması gerektiğine inanmaktayız. Bu reformlar  ancak zihniyet değişiminin yapılmasıyla gerçekleşebilecektir. Yaşadığımız şehirde, bir ilköğretim okulunda  öğretmenlik yapan bir öğretmenimizle, eğitime dair kısa bir söyleşi gerçekleştirme fırsatı yakaladık.  Fen Bilgisi öğretmenliği yapan "Aslı Öğretmen" bizim ricamızı kırmayarak söyleşi sonrularımızı blog okuyucularımız için bize içtenlikle cevaplandırdı. Bundan ötürü kendisine teşe…

Gözlerim Dalıyor

Gözlerim dalıyor içimde var olan uzaklara.... Noktasını koyamadığım cümlelerime ve ünlemi eksik olmayan düşüncelerime...
Gözlerim dalıyor, Yaşantım içinde bir tarafa ötelediğim Hayallerime..
Gözler dalınca bir tanıdığın gelir derler büyükler, Benim gözlerim dalıyor; beni ben yapan düşüncelerime,sevinçlerime,tebessümlerime..
Gelin ve hiç gitmeyin! Yaşadıklarımın yanında siz de hep yer alın; ötelediklerim,düşüncelerim,tebessümlerim,hayallerim... Beni ben yapan hislerim...


Teşekkürler Rabbim !..

En eski günlerden başlamayacağım bu sefer zira yaş artık tamamen kemale erdi sayılır eskilerden de iyice bi uzaklaştım...
Öyle :" Bir Kasım akşamı doğmuşum..." gibi tamamen klişe şeylere de başvurmayacağım söz!.

Eskiyi yad ettikçe içimi acıtan gerçekleri hatırlıyorum onun için herkesin sürekli dile getirdiği şeyi yapıp anın içinde yaşamaya çalışıyorum, zaten hayal kurmayı yıllar önce bırakmıştım: hayatın gerçekleriyle hayallerimin uyuşmadığını fark ettiğimde..

Çok güzel bir ailem oldu büyürken ve dünyada arayıp bulamayacağım denklikte de bir sevdiceğim ve canlarım...çok şükür ,hep şükür ,sonsuza kadar şükür...

Hayat işte öyle ya da böyle geçiyor herkese ayrı mekanlar ayrı ortamlar ayrı yardımcılar ayrı düşmanlar ayrı imtihan soruları verilmiş herkes bir telaşın içinde yaşayıp gidiyor..Felsefik şeyler yazmak istemiyorum tüm roman olmaya aday hayatlara saygımı sunuyorum buradan ....Yaşayın la yaşayın son nefesinize kadar doyasıya...Gülümseyin, kızın bağırın çağırın sonra pişma…