13 Temmuz 2013 Cumartesi

Belki de Sen Yanlışsın Hiç Düşündün mü ?

Dünya senden ibaret, bir tek senin doğrun doğru ,senin yaptıkların kusursuz sanıyorsun değil mi? İnsanlar sen sevdiğin kadar sana yakın ve sen sevdiğini söylediğin için senin yanında değil mi ? Sen seversen o senindir ,senin var olduğunu sandığın yürekte sevgin gitmez sanıyorsun değil mi ? Seviyorsan her şey tamamdır ,devamı yoktur ,bitmeyecektir değil mi ? Sevdiğini söylüyorsundur karşı taraf daha fazla bir şey beklemiyordur beklememelidir de değil mi? Sen her şeyin en iyisini güzelini yaptığın için eleştirilemezsin de, kimsenin buna hakkı yoktur ,açık kapı bırakmamışsındır da zaten değil mi ? Ama yanılıyorsun !

Mükemmel olma gayretin,işlerine verdiğin önemin,kazandığın paran bunlar mı senin hayatın,hiç düşündün mü? Evet sen en iyi çalışansın ,herkes senin hakkında çok iyi biri diyor, herkesin işine sen koşuyorsun kimseye fırsat bırakmıyor sonra da mükemmel olmayanları eleştirip duruyorsun, bu mudur mükemmele ulaşma yolun ? Kendi doğrundan ,kendi düşüncenden başka gördüğün olmuyor bu mu sence hayata bakışın doğru penceresi hiç düşündün mü ? Peki senin bu hayatım dediğin telaşların içinde seni sevenlerin dünyasını düşünüp sordun mu ,onların hayatındaki yerini merak edip dinledin mi? Haklısın ,sevdiğini söylüyorsun ya daha ne olsun !

Senin zirvede beklentilerinin sevenlerin için bir şey ifade etmediğini, içinde duygu barındırmayan işlerin onlar için hayat olmadığını ve zamanın aleyhine işlediğini hiç düşündün mü ? Belki de hayat sevgi dolu, senin saçma bulduğun çocukça davranışlarda saklıdır ne biliyorsun ! Belki de hayat seni seviyorumun tekrarlarında değil de bir bakışta bir samimi gülüşte, nasılsını canı gönülde soruşta saklıdır ne biliyorsun.... Belki senin paranın senin makamının hiç bir önemi yoktur, sevenlerinin seninle geçirmek istedikleri ama geçiremedikleri zamanlar karşısında, hiç aklına geldi mi bu ? Ama haklısın onlara onları sevdiğini söylüyorsun onlarda biliyor ya ne önemi var nitelikli beraberliğin ya da an'a sıkıştırılmış çocukça mutlulukların!

Belki de senin basit gördüğün şeyler birileri için yaşam kaynağıdır ne dersin ! Senin ,çıtayı yüksek tuttuğun konularda birilerinin çıtayla işi olmadığını, günü sevgi dolu heyecanla geçirmek isteyebileceği hiç geldi mi aklına ? Sen de haklısın yürek ne ile neler ile doluysa akıla da o geliyor ! Seninle aynı konuları konuşmuyor diye hiç konuşmayı sevmiyor mu sanıyorsun etrafındakileri ,bak bu konuda da yanılıyor olabilirsin biraz düşün derim ! Konuşmak gündelik hayatın içinde olup biteni aktarmak değildir belki de, konuşmak sohbet olamadıktan sonra kelimeler karmaşası ,stres basamağı olmaktan öte gitmiyordur belki de kim bilebilir.......

Belki de bencilliği ben bilirimciliğini bir kenara bırakıp sevdiklerinin gözünün içine bakıp yüreklerini okumaya çalışmalısın...Belki de sen yanılıyorsun ve düşünmüyorsun sevginin beslenmesi gerektiğini ve insana en çok lazım olanın sevmek sevilmek olduğunu!......

Hayat işte,öyle ya da böyle geçiyor işte, bazen de ince düşünmek gerekiyor işte!.................
Share:

16 yorum:

Mehtap KARAKUŞ dedi ki...yine güzel bir yazı.. ve elif yine kararlı.. işte papucun dünyası..

Kalemzade Kamil dedi ki...

Hepimizin kendisine bir ve hatta birkaç paye alması gereken şeyler söylemişsiniz. Ben kendime göre aldım. Tevafuk bu ya birkaç gündür bu konuda düşünüyordum. İnsan kendini bazen kaptırıyor ve istemeden de olsa kırabiliyor sevdiklerini. Teşekkür ediyorum arasıra frene basmamız gerektiğini hatırlattığınız için. Sağolun. Çok sağolun.

Pabuc dedi ki...

@Mehtap KARAKUŞ,
Teşekkür ederim..Pabuç işte bitmiyor şikayetleri ...Pabuç işte taktı mı takıyor gördüklerine ve haksızlıklara ;) Sevgiler..


/Kalemzade Kamil,
Sizin yazdıklarınız yanında bizim yazılarımın devede kulak misali...Öyle çok şey alıyoruz ki her yeni yazınızdan tahmin edemezsini...Ve bu yazıda geçen konu ara ara beni de üzen bir durum ama ben bazen ''insanlar daha duyarlı olur/olacaktır'' umudumu yitiriyorum..Umutları yitirmemeye de çalışmak lazım biraz, diye düşünüyorum...

Siz de sağ olun ve mümkünse her zaman var olun net ortamında efenim :)

Gökhan Tunç dedi ki...

Bazen düşünüyorum, neden insan başkasını doğrusuna inandırma arzusuyla yanıp tutuşuyor ki?
Belki sebep sevgidir ve sevgi de masum değildir sanıldığı kadar...
Kendi payıma düşenleri aldım yazınızdan. Kaleminiz gün geçmiyor ki beni biraz daha hayran bırakmasın kendisine :))

Pabuc dedi ki...

/Gökhan Tunç,
insanlardan artık beni anlasın ya da onları anlayayım beklentilerinden geçtim ama sevdiğini söyleyen insanlar keşke sevgilerine sahip çıkıp değer verebilseler diyorum sadece...Ama çoğu zaman bu boş bir beklentiden öte gitmiyor maalesef...

Teşekkür ederim beğenmeniz benim gibi sadece kendini mutlu etmek için yazan aciz biri için onurdur...Var olunuz..

cem dedi ki...

kim acaba!! :))

Erkan Şen dedi ki...

Elif,

Yazdıklarına itiraz gelmemesi, birinin yanlış düşünüyor olabilirsin dememesi bazen seni de ürkütmüyor mu?

Uzunca bir cevabı gerektiren bir yorum yazmak gerekir bu yazıya ancak tek bir soru ile yetineceğim: Tüm eleştirdiğin yönlerine rağmen "onların" da haklı olduğu yönler olabileceğini ve hayatın "onlara" da ihtiyacı olabileceğini hiç göz önünde bulundurdun mu?

Pabuc dedi ki...

@cem
tanımazsın ;)

@Erkan Şen,
Düşüncelerime direkt eleştirileri çok kaale almıyorum ama doğrusunu söyleyecek biri çıkarsa da can kulağıyla dinlerim !... Burada da bir çok kereler karşı düşünceye ait yorumlar aldım gelen her yoruma açıktır blogum ve yazılarım (Adsız yorumlar dışında) onun için buyur serbest ortam sen belirt karşıt görüşlerini...

Ve sen sanıyor musun ki ben bu rada bahsettiğim soruları sorunları kişilerle konuşmuyorum...KArşı tarafı hiç dinlemeden gelip burada ahkam kesiyorum ! Demek ki bir yerde tıkanmışım gelmiş burada yazmışım sıkıntımı...Ortada bir sorun varsa tabiki iki taraflıdır benim bir özelliğim vardır.Bir durum sorun olmaya başladığında elinden geleni yapmaya çalışırım düzelmesi için (maksimum) baktım olmuyorsa da ben de sorunun gidişatına sessizliğimle katılırım..Ha , bu doğrumu büyük ihtimalle doğru değil ama ben de çok sabırlı biri değilim.

Bir de, iletişim konuşarak yapılan bir şey ve keşke sorunları herkes konuşarak halledebilse ki orta da sevgi bağlantılı sorun hiç kalmasa..

SAygılar...

Volkan DENİZ dedi ki...

belki de çok şey beklemeden sunduklarının güzelliğinin farkında olmalısın... Ya da mutlu olmayı deneyip bişey beklememelisin. Bir gün mutluluğundan dolayı senin gibi bakmaya özenir belki diye... :)

Pabuc dedi ki...

#Volkan DENİZ,
Belki de bunların hepsini denemişimdir :) Başka taktikler bulum bu konuda doktoramı yapmalıyım sanırım ;)

Volkan DENİZ dedi ki...

Ya tam ifade edememişsen... :)

Pabuc dedi ki...

bunu da düşündüm sözle ifade edemediğim dediğim dönemde yazarak da denedim yine de cık bir faydası olmadı gibi ;) Yazıyla da ifade edemediğime göre ne kabiliyetsizsem artık :)

Volkan DENİZ dedi ki...

o zaman duygularını sorgula. Başka da uğraşma.. :)
Hayat güzelse eksik kalan şeyler de olabildiğinden güzel...

Pabuc dedi ki...

Hım buna da cevabım şu;
duygularımdan emin olduğum için bu tip sorunlar moralimi bozuyor..İnsan en çok sevdiği kişilerle net iletişim kurabilmeyi istiyor...

Evet haklısın son cümlen çok çok doğru...

Volkan DENİZ dedi ki...

Son bişey daha söylemeden edemedim çok özür dileyerek..
Duygularından eminsen iletişim sağlayamıyor olamazsın. Karşılıklı duygusal bağ oluşmuşsa senin iletişim şeklinle onunki aynı olmayabilir. Kim bilir sen bu sıkıntıları yaşarken o seni çok iyi anladığını sanıp senin onu anlayamadığını bile düşünüyor olabilir. İşte gene en başa döndük. Beklentileri yüksek tutmamak gerek duyguların kesiştiği ilişkilerde. tabii gerçekten kesişmişse...

Pabuc dedi ki...

Büyük ihtimalle öyledir benim kendisini anlamamı düşünmeyen kişinin gelip benimle iletişime geçmesi lazım ben de bunu dile getirmeye çalışmıştım ama ,nasıl bir iletişim yoksunuysam zahmet edip konuşma gereği duymuyorlar benimle ;)

Hayat işte..