13 Mayıs 2013 Pazartesi

Kendimi Kınıyorum

Çünkü en yakın arkadaşımın doğum gününü telefonuma kaydetmiş ve sonra tlf değiştirince de doğum gününü unutmuş biriyim.Terbiyesizim ben ya ,öyle böyle de değil.Bu arkadaşım benim her doğum günümde pastasını alıp onca yolu aşıp yanıma gelen biri.Hem de hiç unutmadan!..Benim gibi arkadaş düşman başına anlayacağınız.İyi ki herkes benim gibi arkadaş değil ....Terbiyesiz,ezber özürlü,dikkatsiz ben  ya! Ben adam olmam yok yok adam olmam ben çok kızdım kendime bildiğiniz gibi değil.Telefonumu kaybetsem araya bileceğim en fazla 3 kişi var (numarasını ezberleyebildiğim 3 kişi) onun dışında irtibatım tamamen kopabilir birileriyle.Ben de bu gamsızlık olduğu sürece !...Sabahın erken saatlerinde gittim canım arkadaşıma hediyesini aldım ve sonra aradım bu günde beraber olalım diye (yüzsüzlüğün bu kadarı) ve görüşünce de ilk işim özür dilemek oldu.Gerçi onu ne kadar sevdiğimi biliyor ama bu unutkanlığımı da affetmesini rica ettim.Artık 3 Mayıs tarihini asla unutmam!..

Saatlerce sohbet etseniz sıkılmayacağınız kişiler olur ya , hah işte Z. de öyle biri.Sürekli ''Ben neden İngilizce Öğretmeniyim başka bir meslek edinmeliyim'' diye sorgulasa da o süper bir öğretmen.İyi niyetli ve fazla ince düşünen biri.Bu öğrenciler için bu kadar üzme kendini desem de o yine onlar için paralıyor kendisini adam olsunlar diye :) Beraber başka işler yapalım deyip aklına giriyorum  suçluyum biliyorum ama bu ülkenin onun gibi vefakar ,düşünceli başarılı öğretmenlere ihtiyacı var.

Ya ben arkadaşımın doğum gününü nasıl unuttum ya ! Aklıma geldikçe kendime kızıyorum.Z.benim gibi birini dost olarak kabul etmiş ya büyük insan vesselam...Ben olsam benim gibi birini dost falan edinmezdim be ;)
Share:

7 yorum:

Bülent Kıyışkan dedi ki...

Google takvim kullanın ya da Facebook'a kaydedin doğum günlerini, onlar size hatırlatırlar. Sürekli bilgileri internete taşımak en doğru hareket bence. Telefon gibi her an değiştirebileceğimiz ya da kaybetme riski taşıdığımız aygıtlara pek güvenmemek gerekiyor. Aynı şekilde unutma olasılığı bulunan aklımıza da :-)

Pabuc dedi ki...

Bu da bana ders oldu

absalom dedi ki...

:)))

sayın pabuççççç
temem bu kadar hırpalama kendini.

efenin birazcık ayıp olmus kabul amma.
hatalar bize mahsus.
telafisidir onemli olan.

sen de telafi edersin ya da etmissindir.

rolax
geçti
derin nefes :)))

z. ye selam:))

GÖK-TÜRK dedi ki...

Neyse son anda kurtarmışsın paçayı. Ne demişler ''Bir musibet bin nasihattan evladır'' :))))

Pabuc dedi ki...

/absalom,
aldım mesajı hem burdan hem de senin blogundan :)

Ya ben genelde şebeklik yaparım ama
bazen de böyle eşeklik yapıyorum işte :)


/GÖK-TÜRK,
haklısın çok şükür affettirdim kendimi (en azından böyle düşünüyorum ) :)

Gelibolu17 dedi ki...

Gördüm gördüm amma senin kadar kendine hakaret edeninide hiç görmedim :)
Ayyy yazıkk yapma böyle erken yaşlanırsın bak demedi deme, doğum günü dediğin nedirki seneye gene gelir,daha güzel bir şekilde kutlarsın parti felan verirsin, hem ne biliyon arkadaşının gerçek doğum gününün 3 mayıs olduğunu ya başka günse ailesi o gün nufüsa kaydettirdiyse :)
Yaaa işte böyle pabucum yaklaş yamacıma sana kendini iyi hissettireyim bak az sonra arkadaşın haksız olup 3 mayısta doğup doğmadığına dair şüpheye düşüp ailesine trip atacak :)

Hala aranızın iyi olmasına sevindim :)

Pabuc dedi ki...

Teşekkürler :)
Arkadaşımla aram bozulmaz kolay kolay
biz o hatayı bir defa yaptık bir daha da izin vermeyiz hiç bir şeyin aramızın bozmasına..Unutulan doğum günleri de bunlara dahil:)

Sevgiler ...