1 Nisan 2013 Pazartesi

Sevmek Yüreğine Söz Geçirememen/Geçirmek İstememendir


oyy oyy...

Beni anlamayacak,benimle biz olamayacak ya da yanındayken huzur bulamayacağım kişiler beni sevmesin! Bana sevgiden bahsetmesin...

Sevgi şarkı sözü değil ki dillere düşsün sadece..Yüreğin tüm kara bulutlarından arınır sevince/sevilince.Sevgiyle burkulmazki her daim yürekler.Üzmez ki sevgi..kırmaz ki..onarılmak için parçalanmaz ki yürekler severken/sevilirken..

Sevmek , anı cennete çeviren güçtür.Sevgi görev değil yürek sesidir.Senin yüreğine hükmedememenin delilidir..Senin özündür..Sevmek/sevilmek;arındırmaktır sevdiğini tüm olumsuzluklardan...Kırıp kırıp onarmak değil;onarmak zorunda kalmamak için itinayla davranmaktır.

Gelenlerin, hiç gitmemesini dilemektir de sevmek...Bir dahaki karşılaşmayı/buluşmayı iple çekmektir...Ayna olabilenlerin varlığına şükretmektir biraz da..Arabesk şarkıda gülebilmektir...Hayatın içindekilerle şakalaşmaktır...Ne diyeceğini tahmin etmek...Değer vermek, değer verildiğini her hücrende hissetmektir.İmkansızlıklar içinde imkanı beraber oluşturmaktır..Yürekler arası görünmez yollarla gidiş gelişler ve yüreklerde yer edine bilmektir..

Güven/güvensizlik kaygısı taşımamaktır...''O asla böyle bir şey yapmaz/düşünmez''gibi büyük sözler söyletebilen güçtür sevgi.Hissettiklerinden söylediklerinden pişmanlık duymamaktır.İçinde hüzün bile barındırsa, üzmeyendir sevgi..Sevilmenin güzelliğini severken hissedebilmektir..Gülümsemelerine sayfalar dolusu anlamlar kata bilmektir..Düşünmek,özlemek,yanındayken yarının hasretini çekmektir..

Güzel olandır sevgi...Güzel görmektir sevdiğini/sevdiklerini..

Güzel bir hafta olsun hepimiz için..Huzur olsun,sağlık olsun, güneş olsun,ilim olsun, güzel kazançlı düşünceler olsun,sevgi olsun,aşk olsun,yüzde tebessüm bol olsun,tatlı yorgunluklar olsun,hoş görü olsun...Barış Manço şarkıları tadında bir hafta olsun..Güldürsün, düşündürsün,empati kurdursun,özlem de olsun içinde,gerçekler de olsun ama en çok da samimiyet ve sevgi olsun...
Share:

16 yorum:

kahve telvesi dedi ki...

Sevgi, hep başımızın tacı, gönlümüzün yerleşik misafiri olsun..Bereketiyle gelsin, ömrümüzü bereketlendirsin..

cem dedi ki...

şimdi sevgiyi tanımlamayı başarabilsek dahi uygulamada sorun yaşarız diye düşünüyorum. Sorunca kötü insan bulmak öyle zor ki...


iyi, mutlu, huzurlu ve sevgi dolu bi hafta olsun o zaman :)

Aliyah Muhammed dedi ki...

Yazın gerçekten çok güzel olmuş. Bilmiyorum ama gerçek sevgiyi, sevginin özünü anlatmışsındır.
Sevgi; senin de dillendirdiğin gibi basite indirgenmemeli. herkesin ağzına alabileceği bir şey olmamalı, ki değildir.
Temennilerin için Allah razı olsun. Bilmukabil...

Pabuc dedi ki...

/kahve telvesi,
inşaallah ..Her daim içimizde var olsun dışımıza da yansısın ...

/cem,
Ben kötüyüm kimse inanmıyor(öyle iyi insanlar var ki) böyle söyleyince ama kişi kendini bilir..

/Aliyah Muhammed,
Teşekkür ederim..Sevmeyi bilmediğimizi düşünüyorum (kendimi de içine katarak söylüyorum bunu)

absalom dedi ki...

sayın pabuç naber :))
sahane bi hafta olsun ebet.

sevmek güzeldir
kadınlar çiçektir diyorum bu topa hiç girmiyorum:))

çünküm bir süredir sevginin aslında huzurla ilgili olmadığını...
aslında tamamen kaostan beslendiğini düsünüyorum.

bak girmem dedim yine girdim azıcık demi hahhaaaaa.

ah beni beni.

Pabuc dedi ki...

Sayın Absalom,
iyidir ne olsun :) İnşaallah dediğin gibi bir hafta olur (kim istemezki böyle bir şeyi)
Sevgi kaostan mı besleniyor ne diyorsun sen tüm bildiklerimi alllak bullak eder bu bilgi absalom :) O senin dediğin aşk olmasın ! :)

absalom dedi ki...

askla sevgi arasındaki 7 fark nedir diye anketler düzenlettirmeyin efenim simdi bana:))

yok yok sopenhaur ve askın metafiziğine hergeçen gün daha fazla hak vermekteyim.
ve bunun aslında huzurla ilgili olmadığını düsünmekteyim.

azıcık ama azıcık düsünüyorum :))

daha sopenhaur kadar olmedik :))

Pabuc dedi ki...

Sayın absalom
sevgi ve aşk arasında 7 fark bulamazsın anket düzenlesen de
tek fark var biri geçici biri kalıcı..bu da çok mu acımasız oldu ne :)) aşk varsa huzur yok mu ? iyi de aşk varken zaten hiç bir şey yok ki huzur olsun ;)

absalom dedi ki...

sayın pabuç:))

senin tarifin bu.
yine de boyle olsa dahi sevmenin de huzurla ilgili olmadığını düsünüyorum.

eksın olucak.
kavga gürültü barısma ayrılma kıskançlık hayali senaryolar küsme darılma kapris trip...
hani ben sahsen huzurlu bi sevda gormedim daha.
sen gordünnü?

ha ben kütüphanenin masal kitapları bolümünde gordüm.
yalan soylemeyim simdi gormedim diye :)))

Pabuc dedi ki...

Ben gördüm :)Üstelik kütüphanede de değil :)

ama gerçi sessiz sakini de ekşını bol olanı da yerini maziye ya da rutinliğe bırakıyor o ayrı :D

Kalemzade Kamil dedi ki...

Özellikle sevgi "o asla böyle şeyler yapmaz/düşünmez dedirtebilen güçtür" bölümü çok güzeldi.

Pabuc dedi ki...

/Kalemzade Kamil,
teşekkürler ...Bir tek o bölüm okunabilir değildi değil mi :)Saygılar efendim..

Gökhan Tunç dedi ki...

Sevmeyi aradım az evvel,aramanın evrim geçirmişi;arattım.İngilizceden aklımda kalmadır 'kelime dağarcığı' Hep genişletilmesinden bahsedilirdi,fakat tdk 'azaltma' kavramış olsa gerek.Yoksa neden sadece "sevmek : Sevgi ve bağlılık duymak" yazsın ki senin yazdıklarına kıyasla.Cevap üretme fakiriyim galiba,seri üretim sorularıma kıyaslayınca bu çıkıyor.
Beni kırma da sevmek biraz da aynı şarkıyı tekrar tekrar dinlemek olsun.Her bitişinde başa sarmana karşın,hep eksik bir kaç söz kalmıştır işitmediğin.Eksikliği giderme yöntemidir,vazgeçememe inadıdır,daldığın yerdir...En zorudur sevmek; Atila İlhan ın Sisler Bulvarı nda kesik kol kadar yanlız olmak .Yazık çok yazık,tdk sevmemiş hiç sadece sevmiş numarı yapmış!

Pabuc dedi ki...

/Gökhan Tunç,
Severken hep bir şeyler eksik gibi gelir insana işte o da; insanın kendisine olan sevgisidir özüne olan sevgisiyle kendine olan saygısı karışımı bir şey..gibi ..tam açıklayamasam da öyle bir şey işte..kendini tanımayan insan yada özündeki güzelliği göremeyen insanın başka birini/birilerini de sevmesini beklemek hayal olur.SEvmek bağımlılık mı bilmem belki de öyledir ben ne anlarım sözlük anlamlarından! Hayata tutunabilmek için sevmek gerekiyor en azından ben öyle düşünüyorum.Sevilmeden sevmeden geçen her gün koca bir ziyan..Gerçi gerçek sevgi kaldı mı o da tartışmaya açık bir durum ama ''benim adım Hıdır düşüncem budur''diye gayet basit gayet anlaşılır gayet ben gibi bir felsefem var benim de...Sevmek kendini bulmak sanki.Daha iyi tanımak sevdikçe büyümek gibi gibi gibi gibi...

Hı bir de hep tekrar değil be sevmek;her seferinde farklı bir etki bırakıyor her seferinde farklı kazançlar oluyor..diye de düşünüyorum ;)

Gökhan Tunç dedi ki...

Kanımca Cem Karaca da olmasa anlayamayacaz hayatın garipliğini,yoksa geçer mi koca ömür raslantılara anlam arayarak.Burayı bulmak gariplik mi raslantı mı karar veremedim.Fırsatı kaçırmadan okumak istedim bu seferlik,gel gör ki tüketim çılgınlığı yol açtım.Ne çok yazılmış çizilmiş şey var bu hayatta,hangisini okusam diye çıkamayınca işin içinden,sivri bir zekanın ürünü sayılacak bir cevap verdim :Hepsi...
Biraz tebessüm,biraz öfke,biraz da hayalkırıklığı ve dahası...
Ciddiye mi alınacak bu hayat hep arkadaş,birazda ipleri gevşetmek lazımışları konu almışlara gitti tebessüm.
Öfke bu boş durur mu? kusacak bir şeyler bulur hep,hissettiklerimi neden hissetmiş ki birileri!
Hayalkırıklığı da şu söylenecek her şeyi söylemiş olanlara gitsin be! hep başkalarının sözlerinden mi anlıyacaz sevgiyi?Biraz paylaşımcı olsanıza,eksik bırakın sevgiyide az da biz tamamlayalım.
Dahası bana kalsa da olur!

Pabuc durduğun yerden sevginin tarifi sevgi dolu,lakin benim durduğum yer bana ait :))

Pabuc dedi ki...

Uzunca bir cevap yazmıştım ama tlf un azizliği işte silindi gitti..acaba bu da tesadüfümüzü yoksa sadece sakarlık mı buna kesin bir cevabım yok tıpkı hayatıma en olmadık gibi görünen ama aslında en çok da ihtiyaç olan anlarda gelen kişilere diyecek söz bulamadığım gibi.aynı şeyleri hissediyor olmak da düşünüyor olmak da imkansız değiş;aynı şeyleri farklı mekan ve zamanlarda yaşayan milyarlarca insanız işte şu kocaman görünen küçücük dünyada....öyle işte;herkesin bir yaşantısı olduğu gibi sevgiye de yüklediği anlamlar vardır Gökhan ;)