23 Nisan 2013 Salı

Hint Kumaşı Artık Ulaşılmaz Değil ki Güzel Kardeşim !


Hani böyle hava atmayı seven düüüünyaaa güzeli insanlar var ya ! Elindekinin kıymetini fazlaca bilen fazlaca büyüten güzide insanlar.Ve o sahip oldukları zenginliklerle birilerine hava atmaktan zevk alan mübarek(!) insanlar;malıyla,eviyle,yaptığı yemeğiyle,çocuğunun becerisi, eşinin maaşıyla,kendi işiyle hava atan ve o havanın kendisini göğe yükselteceğini sanan o Hint kumaşının artık bulunmaz olduğunun farkında olmayan hint kumaşı astarı kişiler...Nasıl hoşsunuz anlatamam !

İnsan neye çok önem verirse onlar dikkatini çeker.Eğer bir de kibir kişide baş tacıysa en çok neye değer veriyorsa onunla da kibrini beslemeye meyillidir.Keşke diyorum böyle güzel insanlar(!) gelip benim gibi zavallı,aciz,görüntü ya da mala kıymet vermeyen kişilere hava atma zahmetinde bulunup kendilerini yormasalar.Ben senim yaptığın yemeği yesem sonra hatırlamayacağım, anlattığın evini eşyalarını görsem zaten 5 saniyeden fazla üzerinde düşünmeyeceğim,işini eşini çocuğunu methetmeye başladığında zaten başka konuları düşünmeye başlayacağım,içinde samimiyetin bulunmadığı sohbetini bile hatırlama sözü vermeyeceğim ki sadece riyakar davranışlarını hatırlayacağım o da bir süre sonra silinecek hafızamdan...e o zaman güzel kardeşim keşke bunlarla yoracağına kendini beni zekanla ezmeye çalışsan da ben de hayran kalsam sana ve zekanla hatırlasam seni de değse uğraşlarına değil mi yani !Share:

17 yorum:

Budeliçocuk dedi ki...

Boşver be Pabuç..!
Gülümse,geç..
Ben öyle yapıyorum..

Pabuc dedi ki...

Aynen öyle yapıyorum
artık anlam veremediğim şeylerin üzerinde kafa yormuyorum bile
nasılsa hiç kimse değişmiyor

Kalemzade Kamil dedi ki...

Budeliçocuğa aynen katılıyorum :)
Ama yazınızdaki mesajlarınız çok kayda değer. İyi gözlem, hele tepkilerinizi tasviriniz çok güzel.

Pabuc dedi ki...

Sizin önemsemediğiniz şeylerin birileri tarafından çok çok değer görmesi tuhaf geliyor...Tepkiniz tebessümden öte geçemiyor...

derin dedi ki...

öyle güzel anlatmışsın ki o bazıları dünyanın kendi etrafında döndüğünü sanırlar. kibri olmuş kibrit, ben'lik desen tavan yapmış, hala yok özgüvenmiş de, yok hoşgörüymüş de falan filan..

böylelerine çok rastlıyorum. boşver gül-geç diyorum kendi kendime..

Allah akıl fikir versin ne diyeyim.

Gökhan Tunç dedi ki...

Ağır dozajlı 23 Nisan espirilerinden sonra beyin fonksiyonlarımın eksik çalıştığını düşünmeye başladım.
Bir şeylerin eksikliğini bilirim de şu insanların sahip iken de eksikliğini yaşadıkları şeyleri hiç bilemiyecem galiba.Mantık avına çıkmadım lakin aklıma gelen tek mantıklı cevap;'içsel eksiklik'
Kendim uydurdum ama ümit ediyorum böyle bir şey var:)) yoksa neyin derdinde bu zenginlik içindeki yoksullar !!!

Pabuc dedi ki...

/derin,
amin..
Birde bu şekilde mutlu oluyorlar enteresan bir durum..anlamıyorum anlamak da istemiyorum.

/Gökhan Tunç,
kesinlikle bir eksiklik var ;artık akıl kullanma eksikliğimi manevi eksiklik mi bilemiyorum :) Allah onlara da bize de aklımızı/yüreğimizi doğru şekilde kullanmayı nasip etsin inşaallah...

güzel şeyler dükkanı dedi ki...

hep beni bulur bu tipler..hiç sevmem.ama anlarım.anlıyorum.ne için yaptıklarını yada amaçlarını anlıyorsun.benim anlamadığım bunları pohpohlayanlar ,dinleyenler,kaale alanlar..sen almıyorsun yanlızsan bi süre sonra kesiyor..ama toplu ortamda illaki bi kaale alan oluyor..

Pabuc dedi ki...

Çok haklısında bına değinmeyi unutmuşum bu güzel yorum tamamladı yazıyı teşekkür ederim...yalakalık ve menfaat olduğu sürece bu tipler her daim kibirlerinin reklamını yapmaya devam edecekler maalesef...

elf dedi ki...

merhaba acaba beyza sen misin bu?

Pabuc dedi ki...

Soru kimeydi bilemiyorum ama blog sahibi olarak üzerime alarak cevap veriyorum:Hayır ben Beyza değilim ,yazıda bahsi geçenlerden biri de Beyza değil :)

absalom dedi ki...

tamam kavga etmeyin açıklıyorum,
beyza benim.


:))

sayın pabuç,
vallahi ben bunları geçtim arkadasım artık...
cevremi de bunlardan olmayanlardan olusturdum neredeyse.

ara sıra çıkanlarıda kaale almıyorum duymuyorum bile.
çok ileri giderlerse canına okuyuveriyorum bi daha gelmiyo zaten:))

baska evrene gececeğim yakında.
paralel evrene.
bir paralel evren var biliorum ben.

ha gecebilirsek...
ve orada da bu türlerden varsa sayet...
bak benim paralel evrenim var... paralel evrenimde hep starbaksa gidiyorum hep paralel burger kingteyim hep paralel eller havaya yapıyorum paralel paralel mutluyum ulan ben felan derlerse.

o zaman isim yas iste.
bütün çabalar bosa gidecek:))

mukedderat.

Pabuc dedi ki...

Absalom,
değişik evrenlere giderken bizide unutma
parası ne ise veririz ;)
Orada da elit(!!!) yerlerde yiyip içerken foto çekip paylaşıyorlar mıdır dersin ;)

Mukadderat kelimesine kopmayayım dedim ama olmadı koptum gitti absalom ya ;)

Bir de senin yorumlar maile düşüyorya senin mailin yanında şöyle bir reklam var : 4 kameralı 999 tl, 8 kameralı +montaj 1499tl ,16 kameralı+monaj 2149 tl bunlar kafamı buluyorlar milletle anlamadım :)) Neyse bunun konuyla alakası yok biliyorum...

Hint kumaşı da ucuzladı keşke bilseler..

Profösör dedi ki...

Bir iyilik, bir güzellik varsa hepimiz birden onu paylaşalım... Bir kötülük, bir çirkinlik varsa eğer, hepimiz birden onu defedelim.

Pabuc dedi ki...

Huy değişmeyince siz istediğiniz kadar def edin bir faydası olmuyor öyle insanlara Hocam...

Ramazan Aksoy dedi ki...

Yazılarını okudugumu hep unutuyorsun demiştim ya "Senin kibirle bir yakınlıgın yok".Sade bir yaşantı hep tercihim olmuştur tek zaafım çocuklarım, onların başarılı olmaları güzel şeyler yapmaları beni gururlandırıyor paylaşmak hoşnut ediyor gösteriş ve şaşa bana uzak kavramlar hiç sevmedim sevemedim kibir ve ego sahibi insanları hiç sevmedim sevemedim bu noktada aynı düşüncedeyiz ve yazının altına imza atıyorum ve müsadenle Pabuc rumuzuyla sayfamda paylaşıyorum selam ve dua ile.

Pabuc dedi ki...

Yusuf'un dediği gibi ''Yazılarım sizindir paylaşabilirsiniz'' :)