19 Nisan 2013 Cuma

Ara Sıra İçinizdeki Deliyi Serbest Bırakın

Geldim bir şeyler yazayım  dedim demesine ama aklımda konu yok ki..Ya umarım yarın hava iyi olur İzmit'e gitmeyi düşünüyoruz . Hava kötüyken İzmit bile çekilmez ki.. Gerçi ben hem burada yazı yazıp hem de face de kuzenime laf yetiştirmeye çalışırken bu yazı nasıl bitecek bilemiyorum. Neyse ben başlayayım da devamı gelir herhalde..

Bu gün çok güzel geçti, Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle okulun progrmına gittim. Çocuklar öyle şirindi ki anlatamam...Zaten ilk yıl sadece 5. sınıflar var; ne ''dur''dan anlıyorlar ne ''sus''tan...ama insan onlara kızamıyor ki öyle mutlu sevimli ve şirinler ki (gerçi şirin ve sevimli sanki aynı anlama geliyor gibi durdu ama) fotograf makinemi köyde unuttuğum için doğru dürüst çekim yapamadım onun için de paylaşamıyorum. Gerçi tlf ile çektim ama şimdi onları bilgisayara kim atacakk ooyy uzun iş (tembel biri olduğumu söylemiş miydim) Çocukluğunu özlüyor insan ; ne güzel dünya umurunda olmuyor hiç bir şeyi ders edinmiyorsun işin gücün oyun ...İnsan hayatının en güzel dönemi. Neyse buradan drama bağlamadan çıkayım paragraftan..

Gelmemekte direnen bahara inat ben çok iyiyim (şükür) yazıdan da anlaşılacağı gibi içimdeki deli canlanmış durumda.. Hadi hayırlısı...Milletin içinde çocuk olur ben de deli!...İçinizdeki çocuğu besleyin öldürmeyin derler ben içimdeki deliyi öldürmeye çalışıyorum olmuyor!..hım haklısınız saçmalamaya başladım ama ne yapayım ben de böyle biriyim ;rahmetli anaannem burda olsa  :''Olsun o da insan''derdi şimdi bunu duysa. Öyle işte,hayat gerçekten zor,hızlı geçiyor,az mutlu etse çok üzüyor, herkesin bir sıkıntısı var imtihan dünyası ama işte bazen de nedenli nedensiz mutlu hissediyorsunuz kendinizi ve paylaşmak istiyorsunuz enerjinizi. Yanınızdakilerle ya da yazarak...

Ben de bu aralar içimdeki deliyi serbest bıraktım bakalım ne yapacak.Öyle sağa sola rahatsızlık veren biri değil kendisi amacı sadece Polyanna ablası gibi takılmak..Hayatın keşmekeşinden, korkularından ,sıkıntılarından sıyrılmak..Özellikle de kendi korkularından uzaklaşmak ve hatırlamamak için dolaşıp duruyor işte..

Susmalıyım evet farkındayım..Kendinize çok cici bakın derdi şimdi İsmail Abi de burada olsa ...Güzel bir hafta sonu olsun hepimiz için...Tüm sevdiklerimiz için...

NOT:Fotograf ne alaka diye merak edenler için: 23 Nisan Salı günü TRTHaber'de Serdar Kılıç'ın Doğada İnsan programı başlıyormuş pek bir sevindim.Paylaşmak istedim hem de bana hatırlatma olsun diye.
Share:

5 yorum:

Hayal Meyal dedi ki...

yazı boyunca ne alakayı düşündüm :) bir de şu paylaşım tuşlarını nasıl ekliyoruz :/

Kalemzade Kamil dedi ki...

Tevafuk!!! Biz de ailece bu hafta sonu İzmit'teyiz İnşallah. :) Köseköy'den selam göndeririz size...

Pabuc dedi ki...

/Hayal Meyal,
googleden buldum ben ama nereden buldum inan hatırlamıyorum özr :/

/Kalemzade Kamil,
iyi hafta sonları efenimi biz de selamlarınızı alıp baş üstüne koyarız...Saygılar..

absalom dedi ki...

ara sıra derken?

:))

Pabuc dedi ki...

absalom :)))

Ara sıra derken şöyle ki;
ben de deli yan, hep açıkta geziniyor
sizler ara sıra salın onu demek istedim ;)