3 Şubat 2013 Pazar

Güneşli, Hafif Rüzgarlı Bir Gün ve Benim Dünyam

Yine gerçeklerle yüz yüze geldiğim, sürekli yok ''muş'' gibi yaptığım, gerçeklerin gün yüzüne çıktığı o berbat günlerden biri..Hava güneşli hafif de rüzgarlı çıkıp biraz dolaştım ama berbatlık hala duruyor!

İnsanın hiç kimseye;annesine babasına kardeşine ya da en yakın dostuna bile diyemediği sıkıntıları oluyor.Herkesin kendine saklı sırları oluyor yani! Desen de bir şeyin değişmeyeceğin sırlar zinciri.

Her şey bitiyor zamanla ,hem de her şey..Bazıları bitince başkaları geliyor bazıları bitince yerinde sadece boşluklar kalıyor...Yeri dolsun diye uğraşmıyorsun bile..O boşluklar insanın bazı şeylere inancını da zayıflatıyor.Var olan güzel olan şeyleri de yok görmeye başlıyorsun.Ta ki bir gün var olduğunu da hatırlatan birileri karşına çıkana kadar..Gerçi geç karşılaşmaların da faydası oluyor mu cevap veremiyorum...Mutlulukla birlikte bazen de hüzün oluyor geç gelen her şey(!) içimizdeki eksiklikleri hatırlattıkları için...

Bir çok şey yazasım var bu gün.Mesela; bir çok defa adım attığım halde karşıdan olumlu bir tepki alamıyorsam artık kendim gibi olmaktan vaz geçiyorum.Böyle bir özelliğim var iyi ya da kötü...Artık karşı taraf gibi davranıyorum;vazife yapar gibi yaşıyor, vazife yapar gibi davranıyor, vazife yapar gibi kurallara uyuyorum!..Tam istenilen tip yani!!! Madem beni ben gibi görmek çok da önemli değil, o zaman ben de ''sen'' gibi olurum aynada kendini görürsün olur biter !

İnsanların sizi anlamasını beklemeyin diyorlar kendinizi ifade edin diyorlar YA! Bazı insanlarda ego/bencillik/dikbaşlılık o kadar ağır basıyor ki siz sayfalar dolusu kendinizi ifade edin düşüncelerinizi açıklayın ASLA ama ASLA değişen bir şey olmuyor.Anlamak istemeyen anlamıyor, üstelik büyük bir inatla kendi istediği gibi anlayıp bir de üzerine suçlayıcı yorumlar yapıyor.Böyle bir durumda ne yapılabilir ki! Hala kendini ifade etmenin ne anlamı kalır ki?  Boşa kürek çekmek sanırım bu durumlar için de geçerli.

İşte ben bu durumlarda pes ediyorum.Çünkü anlaşılmamak, bencillik ve duyarsızlık benim yüreğimde bitiriyor bazı şeyleri.Sabrı,güveni ve hatta sevgiyi de..Sevgi sorgulanmaya başladığı zaman zaten bir şeyler silinmeye başlamıştır diye düşünüyorum.Devamında düzelmesi için uğraşmanın anlamı var mı ?Tek taraflı çabanın insanlara bir kazancı olur mu ? Ben hiç sanmıyorum...Çünkü ben yapabildiğim yere kadar uğraş veriyorum ve karşımda zerre kadar değişim olmuyorsa pes ediyorum çünkü gücüm yok başkaları için de harcayacak.Bu bencillik mi bilmiyorum ama bir insan sadece kendini doğru görüyor, karşı tarafı dinleyip anlamaya çalışmıyorsa o insanla iletişim kurmanın pek anlamı yok diye düşünüyorum.Anlamak istiyorsan dinlersin ve üzerinde düşünürsün ;ortada bir sorun varsa asla tek taraflı değildir bunu kabullenmelisin!...

Güzel güneşli ve az rüzgarlı bir gün ve ben...Bu gün de bitecek öyle ya da böyle..kalbimin bir yerlerinde hala bir ümit hala biraz sevgi hala biraz aşk kırıntısı kalacak her şeye rağmen!...Kendim için....Ben'i unutmamam için...Yaşamak için...

Ya Fettah!... 

Herkes Aynı Hayatta,Kendini Bi'şey sanma!
Share:

18 yorum:

Bâd-ı Sabâ dedi ki...

@ Pabuç

Gözümüzde o kadar büyüttüğümüz şeyler, oysaki ne kadar küçük görünüyorlarmış :) Ben de çıkmak istiyorum oraya.!? Ama, bi uçakla mümkünse :)

Yâ Kayyum

Pabuc dedi ki...

Gözümde büyütmüyorum da canımı yaktıkları zaman ne yapacağımı bilemiyorum..sussan olmuyor susmasan haksız duruma düşüyorsun...Evet çıkmak lazım o zirveye uçakla ya da tırmanarak bir şekilde!..

Ya Latif

Bâd-ı Sabâ dedi ki...

@ Pabuç

Bu da geçer inşâ Allah :)

Lâ Tahzen, korkma.

Pabuc dedi ki...

İnşaallah, Allah razı olsun ...Rabbim başka sıkıntılar vermesin ne sizlere ne de bana ...

H Hüseyin İŞBAY dedi ki...

Bazen herşey bitti dediğin anda devreye giren bir güç sana umut oluyor ve hiçbirşeyin bitmediğini gösteriyor..

Pabuc dedi ki...

Umut...Rabbim güzelliklerle umut yolumuzu aydınlatsın inş

Budeliçocuk dedi ki...

İsyan güzeldir..
İsyan var olduğumuzun,diri olduğumuzun isbatıdır..!
Haksızlığa isyan etmek Hak'tandır..

Saygı ile..

Pabuc dedi ki...

/Budeliçocuk,
Diri olduğumuz kesin de güç kalmıyor bazen ...

Saygılar bizden de size..

Profösör dedi ki...

Bir ışık böceği kadar ışık saçarsan eğer, bir uğurböceği kadar umutlanırsın. Yine de sever; yine de sevilirsin. Bir şuur halidir bu, öncesinden gidip gelirsin. Bir taraftan okyanus gibi dalgalanırsın. Bir taraftan melekler gibi ağlarsın. Bir dua seni hüzne çeker, bin kez gafletten uyanırsın.

Pabuc dedi ki...

/Profösör,
Hocam, evet siz ateş böceği olmakla meşgulken birileri gelip üzerinize basıp sizi ezmeye çalışıyor..Oluyor böyle terslikler de..Evet umut denen kıymetli uzaklaştırılmamalı yanımızdan..Saygılar.

kahve telvesi dedi ki...

Canım ya, şu yorum takip etme meselesini bana anlatabilir misin...bilmiyorum bu işleri.. bir kaç kez gündeme geldi, sordum soruşturdum, cevap veren olmadı? nerden nasıl ayarlıyorum ?? bir de bunu yayınlama olur mu

Erdi Karadeniz dedi ki...

İnsanın o kendine saklı sırları işte yok mu? Tam bi baş belası onlar :)

Bir yazımda şöyle demişim:
Anlama seviyesi sıfır olanlara neyi, nasıl anlatabilirsin ki?
Sen kitap yaz istersen, o okumayı bilmedikten sonra neye yarar?


Öyle dimi? sen kendini ne kadar iyi ifade edersen et, onun sindirebildiği kadar herşey... :s

Her neyse
Yine de umudun var olduğuna inanalım biz. Her şey düzelsin ve keyfin yerine gelsin inşallah ;)

absalom dedi ki...

oy oy oy sen fena daralmısın pabuç:)

yannız benim yazı sana tam uymus aslında bak kalp kalbe karsıdır karsı kıyının kızı...
sadece kıyılar karsı değil yani hahahaaa.

affedeceksin...
hakkını helal edeceksin.

baska da mümkünatı yoktur.
arz ederim.

Pabuc dedi ki...

/kahve telvesi,
canım yorum kutucuğunun altında mail adresinde yorum takibi butonu oluyor ya da e-posta ile takip et yazısı olur genelde ve bizde onu işaretlediğimizde yorumumuza cevap geldiğinde mailimizden alırız haberini :) Ama senin blogda bu yok sanırım blog temanla alakalı bir şey bu.Farklı bir tema seçtiğinde düzelecektir diye düşünüyorum:/


Pabuc dedi ki...

/Erdi Karadeniz,
süpermiş senin cümlelerde ..çok çok çok haklısın.Denedim ben olmuyor ,seni dinlemiyorlar zaten nasıl anlasınlar ki ! Evet umut tutunacak dalımız ;)

Pabuc dedi ki...

/absalom,

oyy oyy absalom gelmiş de artık bloglara yorumlar da bırakıyormuş :)

he burçtaşız ya bir frekansta sen beni de içine alacak yazı girmişsin bloguna karşı kıyının delikanlısı..

Affettim tamam (neyi affettiğim ki acaba)

Bu yazıdan sonra neden bu profil resmini kullandığımı daha iyi anlamışsındır di mi :))

kahve telvesi dedi ki...

Oldu sanırım Pabuç...teşekkür yardımların için :))

Adsız dedi ki...

hayat merdivenlerini çıkarken, insanlara iyi davranalım. cünkü inerken gene aynı insanlara rastlayacağız