Ana içeriğe atla

YAY mı ?

Burada yaşamayı isterdim.Yiyecek,içecek ve internet sıkıntısı çekmeyeceksem tabi :)
  Kuzenim canummm, facebook tan bir ileti göndermiş bana :''YAY coşkulu, sevecen, hareketli, özgür, serüvenci, düşünür, sezgisel, eğlendirici, süslü, iyimser, şanslı, neşeli, sadık, olumlu, güvenilir'' burcumla ilgili.Ben de ne yazsam ne yazsam (illa yazacam ya) diye düşünürken bari burcumun özelliklerini paylaşayım blogumda dedim ve birazcık araştırdım .Yay ne ayakmış diye ,bakın ne ayakmış siz de şahit olun :) 

  Valla ben Google'nin yalancısıyım.Bu kadar iyi şeyler yazdığına göre ya insanları tanımıyor ya da göze girmek için hep iyileri yazıyor anlayamadım.Benim tembel,gamsız, insanlardan sıkılırsam kaçan,sevdiklerine fazla şımaran,korkak,cesaretsizin önde gideni,değişken, bunalımın dibine vurmadan yüzeye çıkamayan biri olduğumdan hiç bahsetmemiş mesela.Onları da ben yazayım bilgiler eksik kalmasın bari :) Neyse bakın google dan neler öğrendim yay burcuyla ilgili..


  Yay burcu kadını kültürlü, alımlı, espritüel, duyarlı ve akıllı yönleriyle dikkat çeker. Hassas ve kırılgan bir yapısı vardır. Affedicidir. Zekidir ve kavrama yeteneği kuvvetlidir. Birden fazla konuya ilgi duyabilir ve hepsiyle ilgili bilgi sahibi olabilir. 

  Yay burcu kadınının sıkılgan ve çabuk bıkan bir yapısı vardır. Huzursuzluktan hoşlanmaz ve huzursuzluk olan ortamlarda fazla bulunmaz. Çevresinde enerjik ve neşeli yapısıyla aranan bir dosttur.Dostlarına çok önem verir ve fedakardır. 

  Yay burcu kadını eğlenceye ve gezmeye meraklıdır. Seyahat etmeyi, yeni yerler görmeyi ve yeni insanlarla tanışmayı sever. Maddi anlamda güçlü olmak ister. Para onun için araçtır.Cömert hatta biraz savurgandır. 

  Bu kadın dostluklar konusunda çok ciddidir. Hayatta en önem verdiği şeylerden biride dostluktur. Onun için önce onun dostluğunu kazanacaksınız. Kadınla dostluk kuduğunuz sırada onun başkalarıyla da ahbaplık ettiğini göreceksiniz. Kıskançlığınız tutabilir ve dayanamayıp bu hissinizi de açıklayabilirsiniz. Ancak o vakit kadın size hak vermeyecek tam aksine dostluğu bozacaktır. Onu olduğu gibi kabul etmeniz lazımdır. O ne kısıtlanmayı, ne ezilmeyi nede bağımsızlığını vermeyi kabul edebilir. 

  Karşı cinsle olan ilişkisinde öncelikle arkadaşlığa ve dostluğa önem verir.Özgürlüğüne düşkün olan yay kadını kısıtlanmaktan ve emir almaktan hoşlanmaz.Bu nedenle evlilik ona uzak bir kavram gibi gelmektedir. İlişkisinde kendini kısıtlanmış hissetmezse evlenebilir ve sadık bir partner olur. 

  Yay burcu kadını ilgiden ve komplimanlardan çok keyif alır. Çoğu zaman arkadaşlıkla aşkı birbirine karıştıran yay burcu kadını(bana saf mı demek istiyorsunuz anlamadım ki ,ikisini bir birinden ayır edememek de ne demek çohhh ayıp)  öncelikle karşı tarafta güven ve dostluk arar. Beğendiği insanla sohbet edebilmek ve fikir alışverişinde bulunabilmek onun için çok önemlidir. 

  Yay burcu kadını evlendiği zaman çok keyifli bir partner olacaktır. Çocuklara düşkündür ve çocuklarıyla dostluğa dayanan bir ilişki kuracaktır.

 Olumlu Özellikleri: Keyifli. Neşeli, îş bilir. Açık zihinli. Adapte olur. İyi yargılar, Felsefik. Özgürlüğüne düşkün(malesef). Dışa dönük. Dindar(haha beni ne dindarlar ne dindar olmayanlar beğenmez aslında). Eğitimli. Olgun. İyi niyetli. Sportmen. Yüksek hayal gücü. Şanslı. Neşeli.
  
 Olumsuz Özellikleri: Aşırı iyimser(yok anam yok ne iyimseri inanmayın siz buna). Gürültücü(evet fısıltılı konuşmayı hiç öğrenemdim ya la). Sorumsuz(hadi be sende). Kaprisli(kendimi beğeniyor olsam kapris yapardım ,isterdim de kapris yapmayı :p). Ani ilgi. Çabuk bıkmak(konusuna ve kişisine göre değişir bu durum). Sabırsızlık(hiç de değil )

Yorumlar

Budeliçocuk dedi ki…
"Fala inanma,falsız da kalma" derler..
Burçlarda öyle bir şey galiba..:)
cem dedi ki…
şu burç insanları uyuzun,huysuzun, kendini bilmezin önde gidenidir diyen bi burç yorumu yok zatten, hepsi birbrinden iyi maşallah :)
Profösör dedi ki…
Burçla hurcu karıştıralardanım ben.
Gelibolu17 dedi ki…
Neşeli,işbilir,sorumsuz,,,,ay bu 7 cüceler,şirinler gibi bişey oldu beya :)

BOşver sen onları atıyolar :)

Mutlu yıllar dilerim ben sana,sevgiler,selamlar olsun :)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Bir Öğretmenimizle Eğitim-Öğretim Üzerine Röportaj

Röportaj: Pabuç - Aslı Öğretmen
Sevgili blogger dostlarım; Bundan böyle bloğumuzda röportajlara da yer vereceğim.İlk konumuz toplum olarak geleceğimizin oluşmasında temel taşlarımızdan olan eğitim-öğretim kurumlarımız  ve sorunları. Ne yazık ki; eğitim sisteminin çarpıklığından doğan sorunlara temel çözümler getirilmez ise, geleceğimizin risk altında olduğunu söyleyebiliriz. Çocuklarımızın, kimlik, kişilik, kariyer sahibi olmalarını bunun yanında insanlık idealinde hizmet etmelerini esas alan müfredatların öğretim ve eğitim alanında reformların yapılması gerektiğine inanmaktayız. Bu reformlar  ancak zihniyet değişiminin yapılmasıyla gerçekleşebilecektir. Yaşadığımız şehirde, bir ilköğretim okulunda  öğretmenlik yapan bir öğretmenimizle, eğitime dair kısa bir söyleşi gerçekleştirme fırsatı yakaladık.  Fen Bilgisi öğretmenliği yapan "Aslı Öğretmen" bizim ricamızı kırmayarak söyleşi sonrularımızı blog okuyucularımız için bize içtenlikle cevaplandırdı. Bundan ötürü kendisine teşe…

Gözlerim Dalıyor

Gözlerim dalıyor içimde var olan uzaklara.... Noktasını koyamadığım cümlelerime ve ünlemi eksik olmayan düşüncelerime...
Gözlerim dalıyor, Yaşantım içinde bir tarafa ötelediğim Hayallerime..
Gözler dalınca bir tanıdığın gelir derler büyükler, Benim gözlerim dalıyor; beni ben yapan düşüncelerime,sevinçlerime,tebessümlerime..
Gelin ve hiç gitmeyin! Yaşadıklarımın yanında siz de hep yer alın; ötelediklerim,düşüncelerim,tebessümlerim,hayallerim... Beni ben yapan hislerim...


Teşekkürler Rabbim !..

En eski günlerden başlamayacağım bu sefer zira yaş artık tamamen kemale erdi sayılır eskilerden de iyice bi uzaklaştım...
Öyle :" Bir Kasım akşamı doğmuşum..." gibi tamamen klişe şeylere de başvurmayacağım söz!.

Eskiyi yad ettikçe içimi acıtan gerçekleri hatırlıyorum onun için herkesin sürekli dile getirdiği şeyi yapıp anın içinde yaşamaya çalışıyorum, zaten hayal kurmayı yıllar önce bırakmıştım: hayatın gerçekleriyle hayallerimin uyuşmadığını fark ettiğimde..

Çok güzel bir ailem oldu büyürken ve dünyada arayıp bulamayacağım denklikte de bir sevdiceğim ve canlarım...çok şükür ,hep şükür ,sonsuza kadar şükür...

Hayat işte öyle ya da böyle geçiyor herkese ayrı mekanlar ayrı ortamlar ayrı yardımcılar ayrı düşmanlar ayrı imtihan soruları verilmiş herkes bir telaşın içinde yaşayıp gidiyor..Felsefik şeyler yazmak istemiyorum tüm roman olmaya aday hayatlara saygımı sunuyorum buradan ....Yaşayın la yaşayın son nefesinize kadar doyasıya...Gülümseyin, kızın bağırın çağırın sonra pişma…