30 Aralık 2012 Pazar

YAY mı ?

Burada yaşamayı isterdim.Yiyecek,içecek ve internet sıkıntısı çekmeyeceksem tabi :)
  Kuzenim canummm, facebook tan bir ileti göndermiş bana :''YAY coşkulu, sevecen, hareketli, özgür, serüvenci, düşünür, sezgisel, eğlendirici, süslü, iyimser, şanslı, neşeli, sadık, olumlu, güvenilir'' burcumla ilgili.Ben de ne yazsam ne yazsam (illa yazacam ya) diye düşünürken bari burcumun özelliklerini paylaşayım blogumda dedim ve birazcık araştırdım .Yay ne ayakmış diye ,bakın ne ayakmış siz de şahit olun :) 

  Valla ben Google'nin yalancısıyım.Bu kadar iyi şeyler yazdığına göre ya insanları tanımıyor ya da göze girmek için hep iyileri yazıyor anlayamadım.Benim tembel,gamsız, insanlardan sıkılırsam kaçan,sevdiklerine fazla şımaran,korkak,cesaretsizin önde gideni,değişken, bunalımın dibine vurmadan yüzeye çıkamayan biri olduğumdan hiç bahsetmemiş mesela.Onları da ben yazayım bilgiler eksik kalmasın bari :) Neyse bakın google dan neler öğrendim yay burcuyla ilgili..


  Yay burcu kadını kültürlü, alımlı, espritüel, duyarlı ve akıllı yönleriyle dikkat çeker. Hassas ve kırılgan bir yapısı vardır. Affedicidir. Zekidir ve kavrama yeteneği kuvvetlidir. Birden fazla konuya ilgi duyabilir ve hepsiyle ilgili bilgi sahibi olabilir. 

  Yay burcu kadınının sıkılgan ve çabuk bıkan bir yapısı vardır. Huzursuzluktan hoşlanmaz ve huzursuzluk olan ortamlarda fazla bulunmaz. Çevresinde enerjik ve neşeli yapısıyla aranan bir dosttur.Dostlarına çok önem verir ve fedakardır. 

  Yay burcu kadını eğlenceye ve gezmeye meraklıdır. Seyahat etmeyi, yeni yerler görmeyi ve yeni insanlarla tanışmayı sever. Maddi anlamda güçlü olmak ister. Para onun için araçtır.Cömert hatta biraz savurgandır. 

  Bu kadın dostluklar konusunda çok ciddidir. Hayatta en önem verdiği şeylerden biride dostluktur. Onun için önce onun dostluğunu kazanacaksınız. Kadınla dostluk kuduğunuz sırada onun başkalarıyla da ahbaplık ettiğini göreceksiniz. Kıskançlığınız tutabilir ve dayanamayıp bu hissinizi de açıklayabilirsiniz. Ancak o vakit kadın size hak vermeyecek tam aksine dostluğu bozacaktır. Onu olduğu gibi kabul etmeniz lazımdır. O ne kısıtlanmayı, ne ezilmeyi nede bağımsızlığını vermeyi kabul edebilir. 

  Karşı cinsle olan ilişkisinde öncelikle arkadaşlığa ve dostluğa önem verir.Özgürlüğüne düşkün olan yay kadını kısıtlanmaktan ve emir almaktan hoşlanmaz.Bu nedenle evlilik ona uzak bir kavram gibi gelmektedir. İlişkisinde kendini kısıtlanmış hissetmezse evlenebilir ve sadık bir partner olur. 

  Yay burcu kadını ilgiden ve komplimanlardan çok keyif alır. Çoğu zaman arkadaşlıkla aşkı birbirine karıştıran yay burcu kadını(bana saf mı demek istiyorsunuz anlamadım ki ,ikisini bir birinden ayır edememek de ne demek çohhh ayıp)  öncelikle karşı tarafta güven ve dostluk arar. Beğendiği insanla sohbet edebilmek ve fikir alışverişinde bulunabilmek onun için çok önemlidir. 

  Yay burcu kadını evlendiği zaman çok keyifli bir partner olacaktır. Çocuklara düşkündür ve çocuklarıyla dostluğa dayanan bir ilişki kuracaktır.

 Olumlu Özellikleri: Keyifli. Neşeli, îş bilir. Açık zihinli. Adapte olur. İyi yargılar, Felsefik. Özgürlüğüne düşkün(malesef). Dışa dönük. Dindar(haha beni ne dindarlar ne dindar olmayanlar beğenmez aslında). Eğitimli. Olgun. İyi niyetli. Sportmen. Yüksek hayal gücü. Şanslı. Neşeli.
  
 Olumsuz Özellikleri: Aşırı iyimser(yok anam yok ne iyimseri inanmayın siz buna). Gürültücü(evet fısıltılı konuşmayı hiç öğrenemdim ya la). Sorumsuz(hadi be sende). Kaprisli(kendimi beğeniyor olsam kapris yapardım ,isterdim de kapris yapmayı :p). Ani ilgi. Çabuk bıkmak(konusuna ve kişisine göre değişir bu durum). Sabırsızlık(hiç de değil )
Share:

4 yorum:

Budeliçocuk dedi ki...

"Fala inanma,falsız da kalma" derler..
Burçlarda öyle bir şey galiba..:)

cem dedi ki...

şu burç insanları uyuzun,huysuzun, kendini bilmezin önde gidenidir diyen bi burç yorumu yok zatten, hepsi birbrinden iyi maşallah :)

Profösör dedi ki...

Burçla hurcu karıştıralardanım ben.

Gelibolu17 dedi ki...

Neşeli,işbilir,sorumsuz,,,,ay bu 7 cüceler,şirinler gibi bişey oldu beya :)

BOşver sen onları atıyolar :)

Mutlu yıllar dilerim ben sana,sevgiler,selamlar olsun :)