17 Aralık 2012 Pazartesi

Avea Jet ile Aranızdayım

Bu jetle gezinirken yükseklik korkum bile kalmadı ;)

Merhaba yine döndüm aranıza..Her gün yazıp çizip ,okumaya yorumlamaya ...

Bu sefer Avea ile ulaşıyorum sizlere bakalım nasıl gidecek bu şekil iletişim.Gerçi yıllardır Avea tlf hattı kullanıyorum pek şikayetim omadı ama konu net olunca insan tırsmıyor değil ! Yıllardır TT net tarafından sömürüldükten sonra (uyy çok mu acımasızca oldu ki!) Bir de avea ile payımıza düşeni alalım dedim.

Yılın sonu geliyor çoğumuz koca bir yılın muhasebesini yapmaya başladı kimi de Maya'ların kehanetleri üzerine sabitlenmiş o meşhur tarihi bekliyor...Tüm dünya 21 Aralık'ta kıyamet kopacak fikrine odaklandığında milyarlarca kişinin dileğiyle küçük bir kıyamet gerçekleşmeseydi! Kıyametin ne zaman kopacağı Peygamberlere bile bildirilmemişken Mayalar'ın bilmesi üstelik tarih bile vermesi ne kadar düşündürücü! Dünyanın sonunu görecek kadar kalp gözü açık bir milletmiş Mayalar! İnsan ister istemez merak ediyor onları..Onlarla ilgili bir film izlemiştim () orada pek de öyle aklı başında bir ahaliye benzemiyorlardı.Daha çok canileri andırıyorlardı! Şimdi gelmiş o milletin dünyanın son gününü bildiklerinin söylenmesine inanmamız bekleniyor..Aslında dünyada kötülüğün kıyameti kopsa tüm kötülükler yok olsa ve bizler de gerçek kıyamete kadar insan gibi yaşasak şu güzel dünyada fena olmazdı.Benim ki bir çeşit iyi niyet/dilek.Bilgim olmayan konuda uzun uzun konuşmayı sevmem ,umarım kötü bir şeyler olmaz(bu kadar olumsuz konuşmanın sonucunda) o gün diyerek konudan direkt çıkış yapayım.

Yılbaşında her yıl bir şeyler yazarım ve genelde negatif şeyler olur onlar ama bu sefer biraz daha pozitif yazmayı düşünüyorum.Hatta espri de katabilirim aralara,fena olmaz.Olumlu düşünmek ,olumlu konuşmak ,olumlu elektrik vermek lazım önce kendime sonra etrafıma.Bunalım hali önce beni sonra etrafımdakileri sıkabilir.Zaten hep negatiflik nereye kadar.Sonuçta hepimiz ölüm gideceğiz bari giderken ardımızdan güzel,neşeli,kazançlı anılar bırakalım.İçimizdeki güzellikleri dışımıza yansıtıp biraz da hayatı kendimize yaşanır kılalım.Korkularımızdan arınıp neşemizle ruhumuzu canlı tutalım (mecaz anlamda canlı yoksa hepimiz canlıyız canım) bu sözleri önce kendime söylüyorum belki kulağıma küpe olur!

Sünger Bob çizgi filmini hepiniz bilirsiniz şu an onu izliyorum .Sünger Bob ve Deniz yıldızı Petrik'in gönüllerince şapşallık yapmalarına bayılıyorum.Şapşallıkları/saflıkları onları bin bir hale soktuğu halde her seferinde işlerinin yoluna girmesini de kıskanıyorum.O halleri sevdiriyor onları kendileri oluyorlar ve şapşallıklarının da farkında değiller...

Neyse bir çizgi film üzerinden de bir şeyler yazıp paragraf oluşturmaya çalışmayayım (bu kadar da tembel olduğumu göstermeyeyim canııım) Her yıl yeni yıla uyuyarak giriyorum acaba bu yıl bir değişiklik yapıp para sayarken falan mı girsem.Yeni yıla nasıl girersen öyle devam edermiş ya (iğrenç espri yapabilmek de bir özgürlüktür saygı lütfen) bir yılbaşında da avatar'ı izleyerek girmiştim ama o yıl hiç mavi insanlar (hatta yaratıklar)görmedim.Bu bende büyük bir hayal kırıklığı yarattı.

Şimdilik burada mektubuma son veriyorum (bunu başka yerde yazmalıydım sanki) bir daha ki yazı da güzel süprizlerim var (beklentinizi büyük tutmayın) hobilerimden kesitler sunacağım sizlere...Bakalım beğenecek misiniz ? 

Not:Yeni internet bağlantımı seveyim ,elektrik gitti ama ben yazımı girebiliyorum ne mutlu bana kim tutar artık beni ;) Hoşgeldin Avea Jet.....TT netin  sabit hatlı bağlantısı kulakların çınlasın (eğer varsa )!


Share:

7 yorum:

kahve telvesi dedi ki...

Millet o kadar hazırladı ki kendini, kıyamet kopmazsa , küçük küçük bir sürü kıyamet kopacak gibi..

kamilcayir dedi ki...

Avea Jet e de fazla güvenmeyin derim, TTnet'i mumla arayabilirsiniz. Ben aldığımda 25 TL den bir kuruş fazla gelmeyecek demişlerdi, sağolsunlar 33'ten aşağı gelmediğini görmedim daha. Halbuki alırken de tekrar tekrar sormuştum fazla gelmeyecek değil mi? diye. Ama el mahkum işte :)Buna da şükür :)

Pabuc dedi ki...

/kahve telvesi,
ben de ondan korkuyorum işte :)

/kamilcayir,
ne zaman almıştınız ben de alırken aynı şeyleri tekrar tekrar sordum da :)) Gerçi söylenen rakamların tutmamasına tt netten de alışığım ya neyse :)

kamilcayir dedi ki...

bu sene mart ayında almıştım. bi de şu var her ne kadar şikayet etsek de el mahkum, yine diğerlerine göre en hesaplısı avea. :)

kamilcayir dedi ki...

Bi de şunu söyleyeyim unutmadan, sakın ola kota aşımı falan yapayım demeyin, sürekli olarak kotanızı kontrol edin, az bir kota aşımından dolayı 70 lira ödediğimi bilirim :)

Pabuc dedi ki...

Teşekkürler bilgilendirme için :)

Kota aşımında otomatikman kesiliyor net (anlaşma öyleydi kandırılmadıysam) ama yine de ben ara ara bakayım kotaya ne olur ne olmaz :)

kamilcayir dedi ki...

Ben de "kota aşımında bağlantı kesilsin" demiştim ama maalesef kesilmiyor. Benden uyarması :) Rica ederim, hayırlı akşamlar.