5 Kasım 2012 Pazartesi

Yeni İnsanlar Tanımak Güzel

Ara ara yeni kişilerle tanışıyorum ve beni şaşırtan iltifatlar alıyorum (gerçi olumsuz cümlelerin yanından olumlular devede kulak ya neyse ) Bu gün yine yeni biriyle tanıştım bir kaç saatlik ufak tefek sohbetin dışında ''Seni çok sevdim, görüşelim seninle bundan sonra''dedi.

Neden gelip bunu burada yazdım ,''lay lay lom biri bana güzel bir şey dedi''şımarıklığıyla yazmadım tabi ki.Söyleyen kişi; kulaklarında 10'a yakın küpe takmış olan bir kolu dövmelerle dolu marjinal bir tip biri olduğu için paylaştım.Sizi bilmem ama bana böyle tipler pek iltifat etmezler, hatta sohbette etmezler :) Gerçi aynı ortamı paylaşmamanın da etkisi var elbet.Yoksa benimle sohbet edip de sevmeyecek kişi çok nadir çıkar ( aa Pabuç'a bak ukalalık diz boyu diyenler, şaka yaptım farkındasınız di mi?) Bir de bu  bahsettiğim kişi 50-60 yaşlarında biriydi ,neden şaşırdığımı anladınız mı ? :) 

Sonradan araştırdım da yaşantısı bana tamamen zıt bir ablamızmış.Hakkında duyduklarım beni ürkütmüş gibi (şimdilik gibi diyorum zira daha sonrası için korkmak kelimesini kullanabilirim belki de) olsa da, tebessüm de ettirmedi değil.Bakalım bundan sonra neler olacak ,umarım pişman olmaz beni sevdiğini söylediğine :) 

Yeni insanlar tanımak güzel.Hayatımızda bir şekilde var olan kişilerin hayatımızda bulunmaları için sebepler vardır diye düşünüyorum, çoğunu sonradan anladığımız sebepler tabi...Bu yıl farklı inançta, farklı fikirlerde, farklı yaşantısı olan kişilerle karşılaşıp sohbet etme hatta arkadaş olma fırsatım oldu.Farklı fikirlerde insanlar tanımak,hayatlarına şahit olmak farklı şeyler kazandırıyor insana..Ne mi kazandırıyor tabi ki zanlardan ve genellemelerden uzaklaştırıyor sizi...İyi de bir şey bu görüşleriniz düşünceleriniz açısından.

Ben bu aralar biraz fazla mı konuşuyorum ne !
Share:

5 yorum:

Bloglar Yarışıyor Ödüllü Blog Etkinliğine Davetlisiniz dedi ki...

Bloglar Yarışıyor ile blogunuzla şöhret sahibi olmaya, ödüller kazanmaya hazır mısınız? Bu yılda sponsorlarımızın desteği ile bloglar arası etkinlik yarışmamızı düzenliyoruz. Başvurularımız 30 Kasım tarihine kadar devam edecektir. Detaylı bilgiyi websitemizden öğrenebilirsiniz.
İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler!


Web: http://www.bloglaryarisiyor.net
Mail: iletisim@bloglaryarisiyor.net
Mehpare ÖĞÜT dedi ki...

Bence ön yargılı olmamak gerekir diye düşünüyorum. Dış görünüşü itibariyle insanlar bizlerden farklı görünseler bile aslında içlerinde çok geniş bir dünyanın sahibi olabilirler. Onlardan alacağımız çok şey olabilir ki bu yüzden bence tanımalı ve sonrasında karar vermeliyiz. Hem yeni birilerini tanımak hiç de kötü değil, bence kendi yaşantımıza kattığımız farklı renkler olarak düşünürsek eğer...sevgiler arkadaşım...

Pabuc dedi ki...

/Mehpare ÖĞÜT,
ben de farklı bir şey demek istemdim zaten.İnsanlara karşı asla görünüşlerine göre yargılarda bulunmadım ama dediğim gibi sadece bu tarz kişilerle sohbet ortamım olmadı...Ben tanıştığım için memnunum onun için dedim zaten yeni insanlar tanımak güzel diye...Saygılar..

Profösör dedi ki...

Kişinin fikri görüşü bir tarafa; özellikle ahlak, karekter ve davranışı önemli. Zamanla doğru fikir insanda kabul görebiliyor. Ama davranışlar ruha işliyor.

Adsız dedi ki...

Harika yorumlariniz var arkadaslar bencede yeni insanlar taniyarak kendindeki arti ve eksileri görüyoruz