14 Kasım 2012 Çarşamba

Kasım Benim Ayım (Kutup Ayım Benim)

Yok yok korkmayın geri dönmedim daha.Sadece geçiyordum uğradım birazcık.Düşmanlar sevinebilir ''Pabuç   net bağımlısı olmuş ayrılamıyor buralardan''diye atıp tutabilirler istedikleri gibi (böyle dediğime de bakmayın benim düşmanım olmaz olsa da çizgi film kahramanı falan olur ) dostlarda sevinsin ve özlendiklerini bilsinler ..Özlem dedim de,özlemi bir tek dostumun adı olduğu için seviyorum onun dışında özlem hiç de hoş değil.Ya da uzun özlemeler olmasın kısa süreliler iyidir.

Yıllardır kullandığımız ..net'i artık bırakma kararı aldık.Çok çektik çok para kazandırdık kendisine onun için artık başka kurumlara para kazandıralım istiyoruz, bakalım hayırlısı....Hayatta bildiğiniz gibi işte ,yaşayıp gidiyoruz.Bazen üzülüyoruz bazen heyecanlanıyoruz, bazen hayal kırıklıkları yaşıyoruz, seviyoruz seviliyoruz, gülüyoruz ,düşünüyoruz,bekliyoruz,özlüyoruz, imkansıza bağlanıyoruz,konuşuyoruz ,ağlıyoruz,inanamıyoruz, yanlışlar yapıyoruz, dersler çıkarıyoruz, umut ediyoruz,ümitsizliğe de kapılıyoruz...v.b devam etmeyeyim sonu gelmez çünkü.Yaşıyoruz işte vakit dolana kadar...Nasılsa bir daha geri dönemeyeceğiz doyasıya yaşamaya çalışıyoruz işte..Hayat işte..Enteresan işte..Her bir şeyi içinde barındırıyor...Süprizlerle dolu..Hayat işte...

Bu arada en sevdiğim arkadaşım (dostum) buralardan taşındı ona alışmaya çalışıyorum (ama olmuyor) gerçi çok uzağa gitmedi ama gitmiş olması acı ...Ama olsun bizde onunla sahil kafemizde(kafe bizim değil caanım) buluşup uzun çay/kahve sohbetleri yapıyoruz artık.Canım ya bak yine özledim onu yarın gideyim yanına ...Dedim ya özlemi bir tek onun isminde seviyorum...Gerçi bir de özlediklerimi de seviyorum ama özlemeyi sevemedim gitti...

Kasım ay'ını seviyorum özel günler var bu ayda.Misal benim gibi güzide bir insan bu ayda doğmuş ,daha ne olsun!..Yoksa kış ayının nesi sevilsin ki Allah Allah...Doğum gününden bahsetmişken Burcu'nun yarın doğum günü,17sinde de kuzenimin doğum günü umarım unutmam kutlamayı.Buraya yazdım ya unutmam herhalde...Aranızda bu ayda doğmuş olan varsa adını eklesin hep beraber bir kutlama yapalım blogda .Pastalar beylerden içecekler bayanlardan olsun ,bakın hemende ayarladım parti masraflarını, bu kadar da düşünceliyim!..

Sevginin kaç çeşidi vardır sizce? İsim veremediğiniz bir şekle sokamadığınız sevgi çeşitleri var mıdır mesela? Neyse bu konuyu hızlı geçiyorum biraz derin mevzu...

İnsanlardan şikayet etmeyeceğim dediğim her zaman abuk sabuk davranışlarla karşılaşıyorum.İlla başıma gelmesi de gerekmiyor,birilerinin başka birilerine yaptıkları bencilce davranışları sinir ediyor beni.Ama yok yok bu konuya da girmeye niyetim yok zira keyfim gayet yerinde can sıkıcı konulara değinip sıkmak istemiyorum canımı.Canımı da düşünmem lazım tabi hep sıkıcı konularla yormamak lazım onu da...

Peki bu kadar REN sohbeti yeter.Diyeceğim o ki, ben çok şükür iyiyim sizlerde durum ne ? Hayat sürekli güldürmüyor onun için gülebildiğimiz zamanların kıymetini bilmek, iyi değerlendirmek lazım diye de düşündüm şimdi.Yazıya kendi fotomu koyacaktım ama ne gereği var şimdi milleti blogdan kaçırmanın dedim de vaz geçtim.Bu sefer resimsiz idare edin emi!..Radyoda çalan şarkıyı da paylaşıp gideyim ben.

Buyurun şarkı da BU

Görüşelim dostlar...İçinizde çok çok özlediklerim var...Bir de biraz özlediklerim..Bir de özlemediklerim...Yazımı okurken gülmemişsinizdir umarım çok ciddi yazmıştım da...Peki gittim ben...

Share:

6 yorum:

cem dedi ki...

uykum var, sürekli uyuma eğilimim var. yazıyı okurken de gözlerimi zor açık tutarak okudum, gülmedim yani. kitap da okuyamıyorum, üstüne alınma ilaçlaarrrr...

doğum gününü kutluyorum, benim doğum günüm 14 şubat ama bu beni heyecanlandırmıyor bile.

öyle işte.. uykum varrr

Pabuc dedi ki...

/cem,
gündüzleri de uyku ilacı almıyorsundur inş :) Gülmemen iyi,kitap okumaman olmamış kitap demişken bizim kütüphaneye göndereceğin kitaplardan da ses soluk çıkmıyor :)

Bu ay doğum günüm var ama ben kutlamıyorum yaşlanmaya başlayınca insanın kutlama sevincide kalmıyor...

İyi uykular sana :)

kahve telvesi dedi ki...

Bi an döndün zannettim, yüreğim ağzıma geldi.. neyse, atlattık şükür....Deli kız özledim ben seni, hem de çoookkkkk...( bu delilik öyle değil, işte böyle delilik..sevilesi, özlenesi, aranılası bi delilik)

mit dedi ki...

Hey Allah'ım. İnsan bir yazıyı gülerken bir gülüp bir hüzünlenir mi? Yüz kaslarımıza antıreman mı yaptırmaya niyetlisin sen arkadaşım? Hem çok güldüm, arada bir de hafiften dokundurmalarınla hüzünlendim. Şimdi kim ödeyecek o kadar pasta parasını???!!! :))

Doğum günün şimdiden kutlu olsun diyelim madem. Ben de Kasım'da doğmuşum, diyeceğim ama yemezsin sen. Canım, bir dilim pasta da bana gelse fena mı olur?

Başlığa da ayrı güldüm, onu da belirteyim :) Allah da seni güldürsün inşallah. Biraz da senin yüz kasların spor yapar böylece.

Görüşmek üzere...

cem dedi ki...

e papuç dedim ya memlekete gittiğimde bana hatırlat diye de sen de hatırlatmadın da unuttum ve geri geldim ya. dedim ama bunu sana, demedim mi yoo dedim evet dedim :))

Pabuc dedi ki...

/mit,
yok yani kışın olmadı sonbaharda doğmuş olsan yiyecem de sen yazın doğmadın mı ya :)) Pasta bana gelsin hele dağıtırım ben cümle aleme ;)

Başlıkta pek anlamlı olmuş değil mi ben de çok güldüm ,kasları çalıştırmak lazım ara ara ;)

Görüşmek mi ne güzel olurdu Fuarda senden imzalı kitabını almak (iç çektim off off diye)

Her daim huzurla gülenlerden ol inşaallah...

/cem
gitti bizim kitaplar anladım anladım :)