2 Kasım 2012 Cuma

Hayat İşte...Öyle işte...

   Fiziksel özelliklerim ile ilgili iltifatları üzerime almamaya çalışırım(alır yan cebime koyar, başkalarına dağıtırım üzerine de böyle berbat espri yaparım) Malum benim elimde olan bir şey değil, bedenimiz/görüntümüz bize seçmeden verilmiş bir şey.Onun için iyi ya da kötü düşünceleri çok da kafaya takmamak gerektiğini düşünüyorum (gerçi güzel olmamamın da rahatlığıyla da konuşuyorum böyle) Fakat insani yönlerimle ilgili güzel düşünceler aktarıldığında ne bileyim hoşuma gidiyor. Enaniyet değil bu ,sadece doğru taraftayım diye düşünmek hoş bir şey..Kötü (sevimsiz, çekilmez,fesat,tehlikeli) biri olduğunuz söylense hiç hoşunuza gider mi? Tabi ki gitmez ,benim de gitmez çünkü öyle biri değilim olmak da istemiyorum. Ama biri yanımdayken mutlu oluyorsa, tebessüm edebiliyorsa, kendini rahat hissediyorsa,kendini bana yakın hissediyorsa ya da insanlara bir faydam dokunabiliyorsa kendimi iyi hissediyorum.Bunun dile getirilmesi de ruhuma huzur veriyor.Bu enaniyet falan değil, kalpleri Allah biliyor.

  Dün ilk tanıştığım biriyle yarım saatlik bir sohbet yaptık ayrılırken ''Sizi tanımak çok güzeldi,çok hoş birisniz sizinle görüşmeye devam etmek isterim''dedi.Bu beni çok mutlu etti.Uzun zamandır içinden çıkmakta zorlandığım ruhsal karanlıklar(ım)dan çıkmış olduğum, hiç tanımadığım biri tarafından dile getirilmiş oldu benim için.Gerçi o hiç alışamadığım beni yıpratan durumdan çıkmama yardımcı olan bir kaç dostum vardı,sağolsunlar... Onların yardımları sonucunda çıkmış olduğum bunalım halinden sonra bu bayandan bu sözleri duymak çok iyi geldi bana.''Daha çocuk yanın (asıl sen) ölmemiş be Elif!'' dedim kendi kendime...Umarım geçen dönemdeki halimi bir daha yaşamam, Rabbim hiç kimseye de yaşatmasın ...İnsan kendin tanıyamaz oluyor ve hayatının da hiç bir anlamı kalmıyor öyle tuhaf bir dönem...Yaşamam gerekiyordu demek ki yaşadım ,çok şükür ki çıktım sıyrıldım o durumdan...

  Hayatın içinden...Hayat işte...Öyle işte...

Bilin bakalım ne dinliyorum ben şimdi ;)
Share:

8 yorum:

ZiŞuuR NuR dedi ki...

Duygularını çok iyi anlıyorum canım zira bir zamanlar bende öyleydim :) Ama şimdi böyleyim :) yani olumsuzluk elbisemi çıkarıp atabildim hamd olsun. Ayrıca bende bu sıralar senin dinlediğini dinliyorum :))

Ve yakından tanımak istediğim blog arkadaşlarımdan birtanesisin :)
Sevgiler...

Pabuc dedi ki...

Bilemiyorum belki de herkes böyle bir dönemden geçiyordur ama zor bir dönemdi ...Allah vermesin kimseye demek istiyorum...

Nasip belki de tanışırız..Gerçi bloglardan hiç kimseyle tanışmadım şimdiye kadar ama ya nasip :)Sevgiler..

Profösör dedi ki...

Şifa Allah'tandır. Hamdedelim..

Pabuc dedi ki...

şüphesi Hocam,
Size de dualarınız ve desteğiniz için tekrar teşekkür etmek istiyorum..Var olunuz..

Budeliçocuk dedi ki...

İnsanın bir kaç dostunun olması önemli..Ama Her şeye gücü yeten ve her şeye kadir olan,merhametlilerin en merhametlisi bir de Rabbı var insanın..

Şifanız daim olsun..:)

Pabuc dedi ki...

amin Allah razı olsun sağolun..

elif dedi ki...

Allahım Kalblerimize her zaman huzur versin...İnşallah kötü ve sıkıntılı günlerin hep geride kalır..İnsanın Kendisini sevmesi güzel bir şey...Ama kibirli olmamak lazım.. Ki tanıdığım kadarıyla sen çok mütevazi ve tevazü gösteren birisin Pabucum..Bazen kendi kendime diyorum ki kızım Elif seni seviyorum sana bayılıyorum ama mutlu oluyorum kötü mü ? buda bir tür telkindir....insan önce kendini sevmeli ki başkalarına değer verebilsin....Selamlar .

Pabuc dedi ki...

amin Allah razı olsun adaş..Bizi sözlerimizin aslını davranışlarımızın aslını Rabbimiz bilsin ..duygularımızda samimi olalım yeterli..İnsan Allah karşı ve kendine karşı samimi olduktan sonra gerisi hikaye..

Sevgilerimle yüreği güzel adaşım :)