30 Kasım 2012 Cuma

Çok Düşünüyorum ama Yazamıyorum !

  Kendimizi bir şey sayıp Dünyaya hükmettiğimizi sanıyoruz ya biz insanlar ,cidden çok komiğiz.Bu komiklik içinde bile bir de başkalarını beğenmiyoruz eleştiriyoruz, kendimizi yüceltmeye çalışıyoruz.Bu yanlışı (eleştiri) çoğumuz yapıyoruz.Tabiki yanlışlar toplumsal ta da kişisel sıkıntılara neden oluyorsa eleştirilmeli ki düzeltilsin ama denizde sadece bir damla su misali hayatımızın içinde kendimizi derya sanıyoruz ya cidden komik oluyoruz.Düşünsenize 1cm yakınlıkla kavrulabileceğimiz biz düzen içerisinde, mekan üzerinde yaratılmışız ve kendimizi her şeyi yapabilecek büyüklükte sanıyoruz! Kibirleniyoruz ba ba ba kibre bak hadsizliğe bak..Yaratılmış birinin kibri kime ? Düzeni kurulmuş kusurdan münezzeh bir sistem içersinde şikayetler kime ? Beğenmemeler kime ? Yaratılmış diğerlerini beğenmemelerimiz kime ? Ya da sürekli kusur araştırmalarımız kime ? 

  Bu konuda bir zaman inşaallah tüm düşüncelerimi yazacağım...Aslında pc başına geçince yazmak istediğim konu ''Ağzı olan konuşuyor''sözüydü.Bu konuyu da erteliyorum..O kadar çok şey düşünüyorum ki yazıya dökemiyorum ,toparladığım zaman düşüncelerimi yazmaya başlayacam inşaallah.

  Bildiğimi sandıklarımı yeniden öğreniyorum öğrendikçe hayret ediyorum ,öğrendikçe öğrenmek istiyorum,öğrendikçe yanlışlarımı silmeye çalışıyorum...Öğrenmek derin bir derya ve daldıkça dalmak istiyor insan..Ne kadar çok doğru bildiğimiz yanlışlarla büyümüşüz çok yazık! Bizi Yaratan, doğru bildiğimiz yanlışları düzeltmemizi nasip etsin.Kalbimizi doğrularla ve sevgiyle doldursun inşaallah...
Share:

4 yorum:

kahve telvesi dedi ki...

Tamam işte ben de tam böyleyim..yorum yazacağım da, ne yazacağımı bilemiyorum :))

cem dedi ki...

öğrenmek garip bi şiy. orta öğrenme yok misal, ya çok öğrenip mutlu olacaksın ya da hiç öğrenmeyip mutlu olacaksın. eğer biraz bileyim yeter dersen hep mutsuzsun demektir.

Gelibolu17 dedi ki...

Öğrendikçe yanlışlarımızı silme bilincinde olsa herkes keşke o zaman dünya daha yaşanılası bir yer olmazmıydı?

Selamlar olsun,,,yaz bakalım biz okuruz,bazen sesli bazen sessiz...Buralardayız...

Profösör dedi ki...

Allah doğru yoldan ayırmasın bizi..