6 Kasım 2012 Salı

Ben Fotoğrafladım, Siz Öyküyü Yazın Artık


Share:

8 yorum:

Profösör dedi ki...

İlginç bir yöntem. Herkes öykü yazabilir mi buna. Benim son öyküm bir pinokyo bebek. Son postum.

Kedileri severiz. Onlarla oynarız. onlar da bizilerle oynarlar.

Kaptan'ın Zehir Defteri dedi ki...

Dişi kedi trip atıp içeri gidiyor... Bir süre Ufka bakıp sigarasını tüttüren erkek de akabinde peşinden gidiyor...:)

M.Ihsan Tatari dedi ki...

*Birinci kare:
Tekir: Niye getirrrdin beni buraya Niyazi?

Siyah-Beyaz: Niye mi? Evlendiğimiz günden beri tatil tatil diye başımın etini yiyen sen değil miydin Mualla? Zıplatma pirelerimi!

*İkinci kare:
Tekir: Tatil mi? Valla mı? Ciddi misin sen Niyazi? Ay patilerime inanamıyorrrum!

S.B: Ciddiyim tabi ki balık kokulum. Bak ikimize özel tekne bile tuttum. Durrr da motorrrru bir çalıştırayım, denize açılalım hele. Mihahahayyy!

*Üçüncü kare:
Tekir: Miy-Ayy! Vallahi de doğru. Aferin sana be Niyazi! Kedi olalı bir farrre tuttun sonunda. Niyazi?

*Dördüncü kare:
Tekir: A-a? Nerrreye gitti bu herif? Niyaziii. Aslan kocacığım benim. Nerrredesin mi-yahu?

*Beşinci kare:
Tekir: NİYAZİ! Allah belanı vermesin senin, tüyleri dökülesice! Terrrk ettin di mi beni? Mmmeyvahlar olsun! Nasıl gerrri döndüreceğim ben şimdi bu tekneyi? Kuyruğun kopsun inşallah Niyazi. NİYAZİİİ!

kahve telvesi dedi ki...

İlk kavgaları değildi bu aslında.. Ama son zamanlarda sık aralıklarla tartışır olmuşlardı. Birliktelikleri boyunca aralarındaki sınıfsal farklılık yüzünden, aileleri ve arkadaş çevrelerine karşı hep el ele mücadele etmişler, üstesinden gelmişlerdi.Tam artık sorun kalmadı dedikleri anda, birbirlerine düşmek ikisini de rahatsız ediyor ama buna engel olamıyorlardı.
O gün yine tartışmışlar , " madem olmuyor ayrılalım" kararını almışlardı.Kont mağrur duruşu, aşağılayıcı ifadeleriyle püsküllüye yine sataşmış, püsküllü " aşk bitti madem, onurumu bari kurtarayım " düşüncesiyle , bir zamanlar iyi kötü çok şey paylaştıkları bu yuvayı ( teknemsi şeyi :)) terk etmeye yeltenmişti. lakin bu kadar kolay değildi. Son kez arkasına dönüp baktı konta. hani bir bakışını, gitme diyen bir tavrını görse vazgeçecekti. Kont çoktan arkasını dönüp gitmişti. Püsküllü bir kez daha yıkıldı. Anladı ki, sevgisini görmeyene görünmenin anlamı yoktu.. hiç düşünmeden bıraktı kendini denizin soğuk sularına...
( yazdığım hikayeden kişilik tahlilimi yapmaya kalkanı vururum )

Hayal Meyal dedi ki...

ne yazalım buna şimdi :/

BANU dedi ki...

Siyah beyaz kedi teknenin sahibiymiş. Bir ara bir bakmış ki tekirin biri tekneye çıkmış, ortalığı kokluyor. Hemen yanına gitmiş, bana bak demiş, buranın sahibi benim, benden izinsiz koklayamazsın etrafı! Bizim tekir bu durum karşısında biraz tırsmış ama yine de kediliğe şey sürdürmemiş, yok yeeaa demiş, ben senin teknende pişen yemeği değil, iki saat önce yanımdan çekip giden sevdiğim adamın izini bulmak için kokluyorum demiş. Bunu duyan siyah beyaz çok üzülmüş. Gözlerinden yaşlar süzülmeye başlamış. Sonra demiş ki; canım yaa, bunu bilseydim böyle eşşeklik yapar mıydım sana hiç? Çok üzüldüm bak şimdi. Bizimki de demiş ki; eh madem üzüldün, aynı zamanda acımışsındır da bana. Eğer vaktin varsa bi yardım et de benim adamı bulalım. Siyah beyaz da demiş ki; çok isterim ama ne yazık ki yerimden kıpırdayamam. Mutfakta soğusun diye bıraktığım yahni var, eğer buradan ayrılırsam mahallenin bütün kedileri dolar tekneye. ama dur bi dakka, aklıma bi şey geldi. En iyisi şöyle yapalım; ben yahniyi ortadan kaldırmaya gideyim, sen burada dur, ben gelince de beraber çıkıp ararız senin adamı. Tekir peki demiş. Teknenin kıç kısmına geçip gözcülük etmeye başlamış. Sonra ne olduysa olmuş, fotoğrafın teknenin hangi açısından çekildiğini ve kuyruğu görünen kedinin hangi kedi olduğunu anlayamayan tekir, hikayenin böyle ortalarda kalmasına dayanamamış ve yine hangi açı olduğunu çıkaramadığı tarafa doğru gitmiş. Denize doğru dikkatlice bakmış. Aaaa o da neymiiişş? Sevgilisi yandaki teknede değil miymiiişş :)) Tekneden tekneye bi çırpıda atlamış. Seni çok özledim, nerelerdeydin faslını geçmişler, henüz fotoğraflara yansıtılmayan evlerine doğru mutlu mesut yürümüşler :) Teknenin sahibi siyah beyaz da yahninin suyuna ekmek banma kısmına geçtiği için bir daha ortaya çıkmamış :)

Neşeli bir anıma denk gelince böyle bir şeyler çıktı :) Umarım tebessüm ettirebilmişimdir :) Fotoğrafları çeken ellerine, gözlerine sağlık ;)

Adsız dedi ki...

tebesüm değil kahkayayla okudum :;) bravo hepinize....

Pabuc dedi ki...

Cidden harikasınız fotograflar anca bu kadar güzel öykülendirilebilirdi :) Tebessümle okudum yorumlarınızı var olun güzel dostlarım..