27 Eylül 2012 Perşembe

KÜTÜPHANE KURUYORUZ.. KİTAP KAMPANYASINA KATILIR MISINIZ?


İlk gelen emirdi ''Oku''emri.. Buna karşı okumadığımız her an için biz kayıplardaydık; bunun farkında bile değildik. Okumak insanı Rabbimize, okumak insanı kendine ve okumak insanı insanlığına yaklaştırıyor. Okumak; düşünmeye itiyor, okumak her durumda kazandırıyor.

Bilirsiniz öyle beylik laflar etmeyi bilemiyorum ama kısa ve öz bir şekilde anlatmak istiyorum maruzatımı. Yalova'nın Çınarcık ilçesinde  bu yıl açılan İmam-Hatip Ortaokulu'muzun , bir kütüphanesi  yok. Malum yeni okul olunca, her şey sıfırdan başlıyor. Ben de düşündüm ki; (şimdilik 2 sınıflık) bu yeni okulun kütüphanesini bizler oluşturabiliriz.100 temel eser başta olmak üzere okuma kitapları toplayabiliriz kendi aramızda. Böyle bir kampanya sayesinde  bizim o küçük kardeşlerimize güzel bir armağan olur gönderdiğimiz kitaplar. Okumak her durumda insanı yükseltiyorsa, bizim de bu yükselişte merdiven basamağı olmamız imkansız değildir diye düşünüyorum.

Sizlerden de desteklerinizi bekliyorum. Burada her hangi bir menfaatimiz yok, kitap okumayı sizler gibi ben de seviyorum ve konu kitap olunca bizim de bu anlamda bir katkımız olsun istedim.Onlara yapacağımız kitap desteği, kendi çocuğumuza yapmış kadar makbule geçecektir. Bu anlamda da öğrencilerin ailelerden öğrenci çocuklardan da teşekkür alırken hayır dualarını da kazanmış olacağız.

Blogu olan arkadaşlarımız da, okumak, kitap ve kampanyayla ilgili yazı yazıp, kullandığımız kampanya anonsunu jipeg olarak sayfalarına girerek, destek olurlarsa, hepimiz bundan son derece mutlu olacağız. Kitap gönderecek dostlar, kitapları doğrudan doğruya okula gönderebilirler.  Elimden geldiğince; gönderdiğiniz kitapların gelmiş olduğunu görün diye; kitaplar geldikçe ben de  onların fotograflarını çekip blogumda yayımlayacağım.

Hepinize vereceğiniz destekten dolayı şimdiden teşekkür ederim...


Okulun Adresi:
Çınarcık İmam-Hatip Ortaokulu
Taşliman Mah.
Gazi Süleyman Cad. Eski PTT yolu
Çınarcık /YALOVA
Share:

7 yorum:

cem dedi ki...

du ben döneceğim bu olaya ama kitaplarım yanımda değil, çoğu yani. kurban bayramında memlekete gidince. du evet bakacam o işe...

tey tey tey tey

Pabuc dedi ki...

Valla Cem, senin kitaplar okula gelene kadar başını ağırtırım :) Artık her gün emrah videosumu atarım bloguna bilemiyorum :)

cem dedi ki...

evetevet unutturma. ben biraz dağınığım bu ara. memlekete gidince unutmadan göndersem. aynı kitaptan birden fazla olanlar var da. o zaman görüşelim. nasıl kitaplar uyar vs ona göre gönderirim

Pabuc dedi ki...

Unutma valla ,hem ben Bayramda hatırlatamam sana çünkü ben de memleketime gidiyorum bayramda ve giderken pc götürmüyorum oralara :)

Tlf a kaydet kitap göndereceğini :)

Erdi Karadeniz dedi ki...

Bende varım naçizane :)

Pabuc dedi ki...

Peki ,takipçiniz bu yolda :)

Karmaşa dedi ki...

Bende göndermek isterim ama çocukların sabır seviyelerini zorlayacak kitaplarım var. Dilleri biraz sıkıcı. Dostoyevsky Cinler; Şizofreni yanlız oynanmaz Rahmi V.; totem tabu freud var mesela. Okunabilir kitaplarımı şehir kütüphanesine verdim. Bunlar da olur derseniz göndermek isterim.