22 Eylül 2012 Cumartesi

Kendimle İlgili Zanlarım

Herkes tarafından zanlara maruz kalabiliriz.Hatta bazen dostlarımız tarafından bile zanlarla algılanabiliriz.Bu artık doğal gibi görünmeye başladı bana.Dedim peki madem herkes zanlarıyla bakıyorsa bana ,benim onlardan neyim eksik ben de uzaktan zannederek bakabilirim kendime!..Dedim ve şöyyle uzaktan bir baktım ''Pabuç''denen bana (kötü bir cümle oldu ama geri dönüp düzeltmeyeceğim yinede)

Ben(başka biri olarak),beni yeni tanısam şöyle zanlarım olabilirdi;


-hımm pek de sessiz ve suratsız  biri....
-Hiç gülümsemez mi bu ya hu,duruşa bak tüüü...
-hım sessiz değilmiş sadece konuda seçiciymiş bak görüyormusun işine gelince ne güzel de katılıyor sohbete..
-Biraz ukala sanırım baksana bir başladı susmak bilmiyor,
-Neymiş el sanatlarında iyi değilmiş de sıradan işlere ayıracak zamanını insan kitaplara ayırmalıymış da mış da mış sen çok okuyorsun da görüyoruz seni ,bilmiş bilmiş konuşup canımızı sıkmasan olmaz...
-Mubarek avukat sanki, kimse hakkında konuşturmuyor hemen konuştuğumuz kişinin gönüllü savunucusu oluyor,sinir olmaya başladım iyice!
-Bak bak sıkıldı hanfendi, konuştuklarımız hoşuna gitmedi zannımca , ne istersin canım senin telden çalalım sen mutlu ol diye !
-Kalabalıktan da hoşlanmıyor sanırım bak sana başka şeylerle ilgilnemeye başladı ,iyice suskunlaştı gıcık ya ,havalara bahele havalara!
-Tipe bah tipe, kıyafeti de çocuk gibi ıyyy be bu kılık ya şöyle üstüruplu bir şeyler giyse olmazmıydı,salaş salaş gelmiş bir de ıyyy ! Hanım hanımcık olacağına garip garip giyinmiş aaaa ne ayıııp !
-Anlattığı şeylere bak biz ne anlarız bunlardan,git bunları başkalarına anlat bunları kaardeşim entel misin dantel misin...
-Şımarık bir çocuk gibi şuna bak teyzelere karşı nasıl hareketleri var,kıızz ne ayıp yaşlı insanların yanaklarını sıkıp caanımmm diyor ne bu şimdi çocuk gibi sevgi gösterileri,ne tuhaf biri bu yaaa!
-Kendini beğenmiş sanırım bu baksana hiç kimseye de gidip gelmiyor sadece karşılaştığı yerlerde sohbet ediyor o kadar.Arkadaşlarından başka arkadaş tanımıyor arkadaş edinmek için de çaba sarf etmiyor ,kibirli bu yaa bildiğin kibirli!............gibi şeyler derim.

Ve tanıdıktan sonra da çoğu kişinin benim için söylediği şeyi söylerim kendim için:''Aslında sen hiç de düşündüğüm gibi biri değilmişsin Pabuç...'' ;)

Share:

5 yorum:

cem dedi ki...

ne güzel yapıyor yaşlı teyzelerin yanaklarını sıkıp canım demekle. ukala değildir o zaman, yaşlı insan seven biri insandır en başta.

Erdi Karadeniz dedi ki...

"Aslında sen hiçte yazdıkların gibi bir değilmişsin Pabuç" :)

ZîŞuuR dedi ki...

Ne güzel biriymiş Pabuç yani tam aradığım arkadaş tipi :)))

Pabuc dedi ki...

/cem,
yaşlıları sever ama suratı asıkları değil :/

/Erdi,
sorma ya ne iki yüzlü bi şey bu Pabuç :)

/ZİŞuuR,
ilk tanıyanlarda keşke böyle dese :) Var olunuz..

Erdi Karadeniz dedi ki...

Hehhe olur mu öyle şey :)